Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Átlagos családban éltek? Hogy...

Átlagos családban éltek? Hogy toleráljátok, ha valaki nem átlagosan él?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben rengeteg kritika ér, mert nem úgy élünk, mint az átlag. Sokszor úgy érzem, nem is gondolják végig az emberek, hogy lehet, hogy tényleg jó, amit csinálunk akkor is, ha tíz családból kilenc másképp csinálja, hanem csípőből leszólnak. Eleinte nem különösebben izgatott, de már kezdem nagyon unni.

Például hogy lazán kezelem a munka kérdését. Ha nem muszáj, nem dolgozom. Vagy hogy nem tartom jó ötletnek a szerelmi házasságokat. Vagy hogy másképp vélekedem a gyereknevelésről.

Én meg tudom indokolni, mit miért gondolok/csinálok úgy, ahogy de aki kritizál, azt általában ez nem érdekli, és a maximum érve, hogy "mások is így csinálják", "ez a normális", és ha megemlítem, hogy lehet hogy nem vágyom "normális" életre, azzal nem tudnak mit kezdeni.


2013. márc. 5. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Hidegen hagy.
2013. márc. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Abszolut nem erdekel mas maganelete es eletfelfogasa.
2013. márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
a kertvből folyó bulvár xar alapján nehogy már megmndja neked valaki hogy mi a jó,és normális nehogy már ne xard le...ostoba felületes értékrend és valós belső tartalommal,intelligencia,általános műveltség hiányában birkák módjára mennek arra amerre mutatják nekik..xard le őket..
2013. márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
részemről amíg nekem nem kötelező máshogy élnem, nem akar az illető engem is rábeszélni/kötelezni illetve nekem nem okoz problémát, mindenki azt és úgy csinál ahogy akar. Élni és élni hagyni.
2013. márc. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amíg nem akarja a haladó nézeteit rám erőltetni és nem mindig arról beszél, hogy ő mennyire forradalmian látja a világot, addig hidegen hagy.
2013. márc. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Így van, amíg nem akar meggyőzni az illető arról, hogy neki mennyivel jobbak az elvei, addig baromira hidegen hagy és azt csinál amit akar, max mosolygok rajta, hogy fura a felfogása az enyémhez képest.

Akkor szoktam belemenni ilyen jellegű vitákba, ha érzem a nyomulást, hogy ez már túlmegy a szimpla eszmecserén,

2013. márc. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

hasonlóan gondolkodom mint te, de nem hangoztatom. bár az ismerőseim, kollégáim többsége sejtheti, h milyen elveket vallok. talán a nem átlagos családban való felnövésem az oka mindennek.


ameddig az adott családban élőknek megfelelnek a körülmények, addig mindenki sepregessen a saját portáján.

egyetlen dolog miatt érzek ingerenciát beleszólni az ilyesmibe: mégpedig ha nyilvánvaló, h a gyereknek/gyerekeknek nagyon nem adják meg a szükséges feltételek, körülményeket. nem mondom meg konkrétan, h mit kéne csinálni, az már túlzás lenne, de rávilágítok, h más módja is van a dolgoknak.


mi több, vonzódom az olyan emberekhez, akik rugalmasan kezelnek bizonyos kérdéseket, talán pont ők tudnak jó ötleteket adni az akadályok leküzdéséhez. nem veszek mindent szentírásnak, de érdekelnek más nézőpontok is.

2013. márc. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!