Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet teljes életet élni...

Lehet teljes életet élni szegényen?

Figyelt kérdés

Ha az ember eleve így nő fel, aztán felnőttként is dolgozik, igyekszik, de továbbra is hullámvasút az élete a mélyszegénység és az épphogy megélünk közt.

Lehetséges így boldog, teljes életet élni, ha nem materialista, hanem inkább művész beállítottságú a kérdés alanya.


De mindkét típust megvizsgálhatjuk


2016. jan. 3. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem semmiképp. Azért ha nem is számít a pénz szar úgy végigmenni a boltban hogy csak az alsó sorban nézheted a legolcsóbb kaját, mert normálisabbra nem futja, hogy nem tudsz elmenni egy hamburgert sem megenni amikor kedved tartja mert tudod hogy az az 500 ft még nagyon kelleni fog hónap végén, hogy minden holmidra baromira vigyáznod kell mert tudod ha valami elromlik elszakad akkor nem tudod pótolni stb stb. Ezt én megtapasztaltam és ez nem élet. Nekem sem fontos a pénz és szerencsére eljutottam olyan szintre, hogy nem is kell már foglalkoznom vele, és nem is döglök bele a munkába. De most is a gyomrom görcsbe rándul ha belegondolok honnan indultam.
2016. jan. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Az eszedbe sem jut, hogy a hamburger és a pizza hiánya még nem egyenlő a boldogtalansággal?
2016. jan. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a pénz nem boldogít, de boldogtalanná tesz ha nincs. Teljes életed addig nem lesz míg a létminimumot nem tudod gond nélkül biztosítani magadnak.

Úgy nem lehet boldog lenni, hogy a napi betevőért kell aggódni, és hogy mindennapod egy mókuskerék amiből te nem érzel semmi pozitívat, maximum hálát adhatsz azért, hogy tudsz valamit enni és van hol lakjál.

Nekem erről szólt 10 évem, így nőttem fel.A szerencsének volt köszönhető, hogy egyáltalán kimásztunk ebből. Anno míg más tiniként nyaralt, én végigdolgoztam a nyaramat és suli után is mentem éjszaka, hogy ne rakjanak ki minket az albérletből. De a hónap utolsó 2 hetében még kenyérre se volt pénzünk.

Jelenleg is azon vagyok, hogy minél jobban képezzem magam, megragadjam a lehetőségeket, hogy ha már gyerekkorom nem is volt, legalább a felnőttlétem legyen élhető.


Neked is hasonlókat tudnék tanácsolni. Keresd a lehetőségeket, kapcsolatokat, képezd magad amennyire a lehetőségeid engedik, és reménykedj, bízz abban hogy egyszer a te szerencséd is eljön.

2016. jan. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Első atom jól leírta komolyan mintha magamat látnám ....

A második látszik nem érti ...


Próbáld azt csinálni amit szeretsz és minél jobbnak lenni benne soha ne fásulj be!!!

2016. jan. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem jó anyagi körülmények között nőttem fel. (pl: mindössze kétszer voltunk nyaralni 18 év alatt) Tanulmányaim befejezése után megnősültem, lakáshitelre (forintalapú) lakást vettünk és lett két gyerekem. Autónk nincs, de így is boldogan (szűkösen) élünk. Igaz nem vagyok művész beállítottságú, (inkább reál) de elégedett vagyok az életemmel.
2016. jan. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

József Attila. Ha alanya a kérdésnek. Is mélyszegény volt. Aztán lett neki, és másra vágyott, elismerésre, de arra nagyon, nem várta meg a Baumgartner-díjat, pedig neki szánták, türelmetlen volt.


Az mindegy, hogy materialista vagy idealista az alanya. Értékrendtől függ, ha irigy vagy másokéra az gáz, ha ismered az életet nem kell félned. A boldogság nem a pénzben van. Ha álmodozó vagy gyötörni fog. Tegyél érte, hogy jobb legyen, küzdj. Légy művész, keress vele pénzt. Mindenki jó valamiben, találd meg és keress vele pénzt.

2016. jan. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem lehet
2016. jan. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

#2

Itt most nem azon van a lényeg hogy pizza meg hamburger csak amikor elmész egy utcai árus mellett és megérzed az illatát akkor szar érzés ha nincs 500 forintod rá. De ez csak egy példa a kismillió dologból amivel egy mélyszegénységben élő naponta találkozik. Az sem épp jó érzés amikor beteg vagy és nincs pénzed még egy fájdalomcsillapítóra se mert ha azt megveszed három napig nem eszel.

2016. jan. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!