Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ébren maradnátok egész éjjel...

Ébren maradnátok egész éjjel a helyemben, vagy nem?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet az, hogy rendkívül pocsék alvási rendem van jelenleg a vizsgaidőszak miatt, de én eleve éjjeli bagoly vagyok, így hajnali 3 előtt szinte soha nem tudok elaludni.

A helyzet az, hogy fel kéne utaznom Pestre elintézni valamit, viszont legkésőbb reggel 8-kor már el kellene itthonról indulnom, ami azt jelenti, hogy 7-kor kellene felkelnem. A probléma viszont az, hogy egyáltalán nem vagyok álmos, csak forgolódnék az ágyban, tudom magamról, hogy nem menne az alvás egykönnyen. Viszont ha nem alszom el, mire végzek, addigra már 28 órája leszek ébren, ami ha jól tudom, nem éppen a legjobb a szervezetnek.


Mit tegyek?


2016. jan. 5. 23:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jelenlegi éberségemből ítélve, kb hajnali 2-fél3-kor tudnék elaludni, ami mindössze egy 4 órás alvás lenne kb.
2016. jan. 5. 23:45
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
Vegyél be egy altatót
2016. jan. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Clay Morrow ***** válasza:
100%
Nem maradnék. Próbálj aludni.
2016. jan. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Tegyél be egy jó kis filmet:)
2016. jan. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a 4-7-8 nevű módszert és ha ismered magad mennyire szoktál mélyen aludni akkor ki számíthatod mikor vagy abban az állapotban amikor a legkipihentebb vagy,

Ajánlani tudom még a koffeines alvást nézz utána mit jelent.

HA egyik sem válik be legalább a sok keresgélés közt elfáradsz és két 3 órát aludni is jobb a semminél.

2016. jan. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Ne görcsölj rajta, az a legrosszabb. Én is éjjeli bagoly vagyok. Ilyenkor azt mondom magamnak,h majd megoldom másnap. Ráadásul azt is tudom, h a reggeli ébredés után már nem is annyira gáz. Azt szoktam még eltervezni, h másnap mikor tudok pihenni. Ha nem vezetsz Pestre, útközben is tudsz aludni. Vagy ha haza érsz.
2016. jan. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálam is sokszor dilemma volt egyetemen hogy aludjak e vagy sem. Leginkább féltem hogy elalszom.


Mondjuk mikor már nagyon el volt tolódva a rendszer, mint pl nálad, hogy hajnal 3-ig, akkor 1-2x eljátszottam, hogy nem feküdtem le, és másnap próbáltam mozogni kicsit, akkor már korábban kidől az ember, korábban kel, és onnantól normálisabb napja lesz.


De az tény, hogy 3-4 óra alvás is bőven jobb a semminél.

2016. jan. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát mivel nem tudnék elaludni , ezért ébren maradnék.:))) Aztán ha álmos lennék és úgy érezném, hogy már tudnék aludni akkor lefeküdnék.


Szerintem ne bonyolítsd túl! .:)))

Ha négy órát alszol , az is jóval több a semminél. Felejtsd el ezt a 28 óra

ébrenlétet ,mert a végén e miatt nem fogsz tudni elaludni.:)

2016. jan. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Crisopher ***** válasza:

Átérzem a helyzeted. :D Ilyen velem is van, nem is kevésszer.

Én elmondom, mit csináltam régebben, mikor még sokáig voltam ébren. Kinéztem egy időpontot, amikor el bírtam aludni. Mondjuk ez nálad hajnal 3, esetleg hozd elő hajnal 2-re.

Nos, miután megvan az időpont, feküdj le, és próbálj aludni. Ne gondolj arra, hogy fel kell kelni.

Reggel ébredj 7-kor, bár szerintem 7:30-as kelésnél is simán el lehet készülni 8-ig. Ha 2-kor feküdtél, és fél nyolcig aludtál, akkor máris 5 és fél órát aludtál. Ami nem sok, de mégis csak kipihentebb leszel, mint ha semmit nem alszol. Legfeljebb holnap korábban fekszel.

2016. jan. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2016. jan. 6. 00:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!