Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt olyan cél amit elértetek,...

Volt olyan cél amit elértetek, pedig szinte senki nem hitte, hogy képesek lesztek rá valaha, ha igen mi volt az?

Figyelt kérdés
Nekem az a célom,hogy neurobiológiát tanuljak és efféle kutatásokat végezzek. Sokat olvasok,nézek dokumentumfilmeket angolul ezzel kapcsolatban. Anya mindig azt mondja, hogy soha nem tudnám elvégezni szerinte az egyetemet, főleg mert epilepsziás vagyok, meg néha kihagy a memóriám, de tudom kezelni. Mindig azt mondja tanuljak tb ügyintézést, vagy valami hasonló pénzügyi dolgot tanfolyamon amire van kereslet, amivel jól lehet keresni, elhelyezkedni, de én utálom ezeket. Már lassan én sem hiszek magamban. Ráadásul a családban nem csak ő mondja, hogy tanuljak ehhez hasonlót,vagy idegenforgalmat.

2016. jan. 6. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek ne hallgass rájuk. Fingjuk sincs róla, hogy mi az a neurobiológia, el sem tudják képzelni és így nem tekintik munkának sem a kutatói feladatokat, ezért nem kell rájuk hallgatni. Higgy magadban, ne add fel, ne engedd, hogy lehúzzanak a maguk szintjére.


Én vállalkozásba kezdtem, pedig mindenki mondta, hogy nem fog menni, mert félénk és béna voltam, nem tartottak vezető alkatnak. Most ott tartok, hogy a keresetem a három-négyszerese az övékének... most már persze támogatnának bizonyos segítségekért cserébe...

2016. jan. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, gratulálok ahhoz amit elértél.
2016. jan. 6. 12:55
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja 19 éves voltam amikor a tanárom azt mondta azt hitte van több van bennem de egy nagy nulla vagyok ahhoz képest kijutottam Ausztriába többször is rendezvényekre sztem a kutya se nézte ki belőlem de én azért is megcsináltam.
2016. jan. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne hallgass rájuk! Én uvyan még nem értem el a célomat, bár 2 is van, de el fogom, es érzem h egyre közelebb vagyok hozzá.... ha mások ellent mondanak, akk se add fel! Ha ez az álmod akk ezt csináld, ezért küzdj, még akk is ha mások ellent mondanak! Ne fordíts hátat az álmaidnak, csináld meg, ne hallgass azokra akik ebben csak hátráltatnak! Szurkolok neked ;)
2016. jan. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást. Nem megyek se idegenvezetőnek, se tb ügyintézőnek akármennyire is keresett szakma. Nekem a példaképeim is természettudósok és sokat nézem a videóikat youtubon. Tb ügyintézőről még nem láttam hasonlót. :)
2016. jan. 6. 15:22
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass rá! A jövőd a saját kezedben van!


Érettségi előtt a magyartanárom rám volt akadva... Folyton kiküldött az órájáról vagy egyeseket írt be csak nekem, azért, mert mindig hozzászóltam az órához, hogy fel tudjam venni a logikai kapcsolatot.

Úgy mentem emelt magyar érettségire 2006-ban, hogy félévkor én voltam az, akinek volt egyes az ellenőrzőjében. Emlékszem, hogy a vizsga előtt cinikusan mondogatta, hogy más tárgyból jobban teljesítenék, mert ez nekem nagyon nem megy.

Ötös lett végül az emelt magyarom, és magyartanárnak kezdtem el tanulni, amit egy történelem szakkal kiegészítve végeztem el.

Az egyik versenyen összetalálkoztam a tanárommal. Odajött jópofizott, hogy ő mindig is látta bennem a szellemi aktivitást és a tehetséget, pedig a szekálása túlment a negatív ösztönzésen.

2016. jan. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Wowon r1-nek és földön egyik legjobbnak lenni. Fura tudom, de többi célom annyira nem megszokott... még csak nem is tudtak róla, nem hogy kételkedtek volna benne.
2016. jan. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Probald meg figyelmen kivul hagyni a szuleidet! Nyilvan jot akarnak azzal h javasolnak neked karrier lehetosegeket de nem tudjak mirol beszelnek, ha neked mas tetszik akkor csak abba lehetsz majd igazan jo...

Nekem egyik legnagyobb celom par evvel ezelott az volt h bejussak az orszagos dontotbe 1500 meteren es be is jutottam bar nem nyertem es nagyon meg is viselt a verseny (betegen futottam le) de ezert ev sportolojanak valasztottak a suliba.

2016. jan. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak azért is csináld meg! Erre ennyi a válaszom.
2016. jan. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Valami olyat válasz ami a kettő között van. Pl orvos Eltudsz helyezkedni kutatóként is de ha nem sikerül akkor se halsz éhen.


Az egyetem elvégzése meg nagyrészt a kitartáson múlik.


Sok sikert.

2016. febr. 13. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!