Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezik animés szubkultúra?...

Létezik animés szubkultúra? Ha igen, mit kell róluk tudni?

Figyelt kérdés

Új szobatársat kaptam, és elég érdekes lány. Úgy néz ki, mint a japán diáklányok (ilyen rakott miniszoknyákat hod combzoknival, meg egyenruha-hatású ingekkel, fölsőkkel), úgy is sminkel, és a haja is színes. Az ágya fölött kitapétázta a falat animés poszterekkel, meg japán zenekarokkal, amikről nem lehet eldönteni, hogy fiú- vagy lánybandát ábrázolnak. Japánul tanul hobbiból, japán zenét hallgat és japán kajákat eszik pálcikával. Tele van az ágya plüssökkel. A barátnői költöztették be, ők is hasonlóan néztek ki.

Egyébként jó fej lány, egyetlen furcsasága (azon kívül, amiket leírtam), hogy nagyon pedáns, szinte már robot-szinten, de különben nagyon jól el lehet vele beszélgetni mindenféléről (mondta is, hogy ő odavan az animékért, de nem fárasztja vele azokat, akik nincsenek), szóval ezt nem azért írtam le, hogy "szapuljam", mert kedves lány, csak elkezdett érdekelni, hogy ez mi, mert engem nem igazán érdekelnek az animék és az ismerősi körömben sincs ilyen ember. Ez is egy olyan szubkultúra, mint a rockereké, vagy a könyvrajongóké, vagy ilyen egyedi dolog? Mi jellemzi az "animéseket"?

Bocsi a tudatlanságomért, nem akarok egy animést se megbántani, csak elkezdett érdekelni a dolog, és a szobatársam csak egy személy, engem több érintett ember véleménye is érdekel :) Tudnátok mesélni erről?


2016. jan. 7. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Van.

Vámpírios

Emós

Hubbi

Rocker

Stb,minden van.

2016. jan. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem. És konkrétan az animésről tudna valaki mesélni bővebben?


Ja, és kihagytam a leírásból a kis műanyag figurákat. Nem tehetek róla, nekem ez annyira más :D Ha már egy nevet mondotok, rá tudok keresni gugliban egyedül is, de az "animés" szóra nem sok jót adott ki. Buta sztereotip google :D

2016. jan. 7. 17:40
 3/8 anonim ***** válasza:
írd meg keresőbe hogy otaku, na így nézz utána a dolognak :)
2016. jan. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hú köszi! Ez teljesen igaznak tűnik rá :)
2016. jan. 7. 18:00
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

Weeaboo-nak hívják őket. Azokra a fiúkra/lányokra pedig akik csak ázsiaiakkal hajlandóak járni, azt szokták mondani, hogy "sárga lázuk van" ("yellow fever").


Igen létezik amúgy, csak eléggé kicsi sajnos.

2016. jan. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kis összefoglaló video


[link]

2016. jan. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Off:

A weeaboo azt jelenti hogy valaki akinek tényleg semmi köze nincs a Japánokhoz, csak pár animét látott, ennek ellenére japánnak hiszik magukat. 0 tudással megpróbálnak japánul beszélni mert hát az animébe az milyen menő és akkor ők most jaj de milyen nagy japánok lettek. Aztán meg természetesen erőltetik az animét minden emberre, mindenkit leszólnak akik nem szeretik annyira az animéket mint ők. Ezek a weeabook. Elég unszimpatikus nem igaz? Ahhoz képest hogy mennyire gyakran halott szó, nem igazán volt szerencsém hozzájuk de ezt nem panasz képpen mondom.

A kérdező által leírt lány úgy látszik elég nagy japán rajongó, a nyelvet is tanulja, nyíltan szeret mindent ami japán. Az a kultúra a kedvence. Ezzel az égvilágon semmi gond nincsen amíg nem megy senki agyára.


Ezt most nem kioktatás vagy sértés képpen írtam, csak tisztáztam előre.


Off vége:


Kérdésre válaszolva van ilyen szubkultúra de Magyarországon nem igazán népszerű. Nálunk is vannak azért anime nézők viszont az igazán jókat magyar tv sose adta, így ha én most elkezdeném neked sorolni a jobbnál jobb, más helyeket sokkal népszerűbb de itt leadatlan animéket azt se tudnád hogy mimerrehányméter.

Rövidre fogva olyan rajongó lánnyal mint az új szobatársad nagyon nem fogsz már találkozni szóval "becsüld meg".

2016. jan. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azóta jobban összeismerkedtünk :) Egyáltalán nem erőlteti rám a hobbiját, csak akkor beszél róla, ha kérdezem (de akkor nagyon sokat :D ) viszont nem ez az egyetlen hobbija, és a magyar ünnepeket tartja, nem a japánokat, és, bár ki szeretne utazni Japánba "szétnézni", nem is akar hosszabb távon ott élni. Szóval 100%-ban normális, csak számomra ismeretlen volt a hobbija, de legalább ezzel is találkoztam :)

Köszönöm az azóta érkezett válaszokat!

2016. jan. 11. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!