Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bunkó voltam? Ti mit reagáltat...

Bunkó voltam? Ti mit reagáltatok volna?

Figyelt kérdés

Ma egy bisztróban ebédeltünk meg a barátommal vizsga után. Ettünk, beszélgettünk, amikor kitántorgott egy roma nő a wc-ből borzasztó büdösen, odajött és elkezdett kéregetni.

Mondta, hogy pénzt kér, beteg, gyerekei vannak, kutyája is van, fára is kell pénz és, ha már itt eszünk biztos tudunk neki adni pénzt.

Azt mondtam neki, hogy nem, mivel éppen eszünk és nem illik ilyenkor kéregetni. A barátom kiegészítette azzal, hogyha nem itt kérne, akkor adna, de így ez illetlenség.


A nő elküldött minket melegebb éghajlatra majd kiment. A mellettünk lévő asztaloknál nagyon csúnyán néztek ránk...

Adnunk kellett volna? Szerintetek mit kellett volna csinálnunk?



2016. jan. 8. 16:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Sehol nem adnék. Amit én másképp csinálok; határozottan mondom,h nem és többet felé sem nézek. Én nem magyarázkodom senkinek!

A többiek meg ha annyira sajnálják, szaladjanak utána, adjanak neki.

2016. jan. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem oktattam volna ki a nőt, de amúgy igazatok van, nem azért hagyjátok ott a pénzeteket egy akármilyen bisztróban, hogy valaki megzavarjon titeket evés közben, más kérdés, hogy ezt a biztonsági őrnek, pultosnak kell elintéznie és nem nektek. Itt a személyzet volt a hibás és én vagyok annyira mániákus, hogy egy ilyen után nem is ennék ott többet, illetve panaszt tennék a pultnál. Mondjuk ha a legretkesebb bisztróban esztek előfordulhat ilyesmi, mert gondolom nem a Hiltonban voltatok. Ja és pénzt tuti nem adtam volna, utálom amikor a koldus a zsebemben kotorászik, hogy nekem biztos ennyi, meg annyi pénzem van, ez erőszakoskodás. Utcán, ha normálisan kér valaki pénzt szoktam adni, akár cigire is, nem érdekel mire költi, utcazenészeknek pedig mindig, jó hangulatot csinálnak.
2016. jan. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A Wikinger Bistroban ettünk, ami a Móriczon van, személyzet csak a pult mögött volt és takarásban volt a mi asztalunk tőlük.

Én szoktam kisebb érméket adni, de ez borzasztó kellemetlen volt. :(

2016. jan. 8. 16:18
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
másképp is meg lehetett volna fogalmazni, elég lett volna csak annyit mondani pl., hogy egyetemisták vagyunk, az összes pénzünket erre költöttük, vagy valami, de ez így kioktatás volt a részetekről (amit megértek, mert sokszor tényleg bosszantó)
2016. jan. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Értem. Igazatok van, hogy nem kellett volna az indoklás, de egyszerűen annyira hirtelen jött és olyan zavarban lettem..
2016. jan. 8. 16:20
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
attól függetlenül, hogy takarásban volt az asztalotok, a személyzetnek már arra is fel kell figyelnie, hogy bejött egy büdös , részeg nő a mosdóba, ez is a dolguk, nemcsak az, hogy eléd rakják az ételt. Tulajdonképpen egy jó pultos a wc-ig sem hagyja odamenni az ilyen embert, a kéregetést pedig pláne illene megakadályozni.
2016. jan. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha a büdös koldus nem volt tekintettel arra, hogy ti esztek, akkor te se érezd magad rosszul, amiért megsértetted a méltóságát (hahahh). Minél határozottabban el kell küldeni az ilyet, keze-lába megvan akkor húzzon el dolgozni. Ja, hogy kéregetni kényelmesebb... hát akkor vállalja be a kioktatást is: nagyon jól tetted.
2016. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy bunkó voltál, engem is zavart volna evés közben, az a helyzet.

A következtetéseiket nem szoktam szeretni, kéregettek már tőlem úgy, hogy nekik volt több a jövedelmük, mivel nekem nulla volt és budai albérleti szobát kellett fenntartanom... Na akkor nem adtam.

nehéz valakinek az anyagi lehetőségeire következtetni, Nekem a rekordom motorozás kb. 6 év munkanélküliség után, bár amikor már jó ideje a párommal együtt nulla jövedelmünk volt s megtakarítás is minimális, akkor csak egy motorral és ritkán tettük :D Ja és éttermezés is előfordult így, igaz, az még munkahelyi étkezési támogatásból...

De ha valakinek fontosabb a maga kis lazaca (amit én specien olcsón veszek), mint a másiknak a gyerekének az élete, valahol még az is érhető. Nem várható el, hogy a másik segítsen, csak mert nem koldusszegény.

2016. jan. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha kultúráltan volt megfogalmazva, akkor szerintem nem voltál az.


És szerintem nem kell adni.

2016. jan. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én aztán nem hazudnék vagy mentegetőznék egy koldusnak, ahogy valaki ajánlja. Tudom, hogy szokás a mellébeszélés az embereknél, de nem értek vele egyet. Ne szépelegjünk már, lehet egyenesen is. Ráadásul a kérdező rámutatott a koldus melléfogására, inkább megköszönte volni, minthogy beszól :D De komolyan. Aki fröcsög, mint a leírásban szerepel, annak az esetében örülnék is, hogy nem adtam...
2016. jan. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!