Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Írhatok könyvet egy ismert...

Írhatok könyvet egy ismert sztárról?

Figyelt kérdés
Már megvan az alany, mindössze arra lennék kíváncsi, hogy jogilag ez hogy megy. Lehetnek következmémyei annak, ha egy ilyen írást összehozok? Azon is gondolkodtam, hogy írok az embernek egy emailt, bár esélyes hogy nem kapok választ. De úgy hiszem, hogy próba-szerencse. Mit gondoltok, ez összejöhet?

2016. jan. 10. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Amennyiben az ÍRÁSOS beleegyezését adja.
2016. jan. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miért ne írhatnál?

Szerinted pld. Debreczeni József engedélyt kért az Orbánról szóló, nem éppen hízelgő könyvéhez? ( És akkor most olyan nyilvánvaló abszurditást nem is írok, mint hogy pld. Tatai Sándor sem kért engedélyt a Kinizsi Pálról szóló könyvéhez, mint ahogy Göbölyös N. László sem kért engedélyt a már régen halott Jim Morrisontól.)

Bárkiről írhatsz könyvet, csak arra figyelj, hogy ha állítasz valamit, azt alá is tudd támasztani, és ne sérts meg a becsületét, ne vádold alaptalanul!


Szerintem akkor írj neki, ha már néhány fejezet megvan a könyvből. Azokat csatold, és akár még segíthet is neked.

Kíváncsi vagyok kiről szeretnél írni.

Ha itt nem is akarod elárulni, de ha egy privát üzenetben megírod, azt megköszönöm!

2016. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#1.

Miért beszélsz csacsiságot?!

Szerinted pld. Nagy Kriszta "Tereskova" rendelkezett (szüksége volt rá) írásos engedéllyel az Orbán-sorozata megfestéséhez, vagy drMáriás a képei alanyaitól?

[link]

Egy könyv ebben a tekintetben semmiben nem különbözik egy festménytől.

2016. jan. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!