Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is van, aki úgy érzi hogy...

Más is van, aki úgy érzi hogy rossz korba született?

Figyelt kérdés

Én azt érzem, hogy ez a világ nem nekem való. Persze, a technika mindent visz, legalábbis az orvosi része, hogy nem hal bele az ember egy megfázásba, de az emberek. Érzelem mentesek, gonoszak, hiányzik belőlük az empátia.

Legszívesebben a 19. században élnék ( akár parasztként is, de persze nemesnek jobb volt lenni ).

Más is van aki így érez? Ő/ti hol élne / élnétek?


2016. jan. 17. 21:22
1 2
 1/17 anonim válasza:
49%
Igen, bár én annyira nem mennék vissza. A tinédzser koromat és a korai 20-as éveimet a '80-as években éltem volna legszívesebben :)
2016. jan. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A világ olyan, amilyen emberekkel körülveszed magad. Talán előbb ne minden és mindenki másban keresd a hibát.
2016. jan. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Miért lenne jó az 1800-as években? Meghalsz 40 évesen, 10-ből 9 gyerek nem éli meg a felnőtt kort és még a nők is szőrösek.
2016. jan. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:

Van olyan, hogy az ember nem találja a helyét. Idővel elmúlik, bár attól függ hány éves vagy és mióta érzed ezt.

Vannak rossz emberek, lesznek és voltak is. Viszont nem mindenki gonosz és érzelem mentes. Ha így lenne nem létezne a gyakorikérdések.hu-sem. Itt nem fizetett dolgozók válaszolnak a feltett kérdésekre, hanem segítőkész, többnyire normális emberek. Áldozva ezzel szabadidejüket. Átérezve mások problémáját.


Szívesen kipróbálnám a középkort. A maga nomádsága mögött azért rejtőztek olyan értékek, amik mára sajnos kivesztek a civilizáltságra hivatkozva. Például a tolvajok kezének levágása.. Nem a gyakorlat, hanem a mögötte lévő gondolat az, ami fontos szerintem.

2016. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én az ókorban élnék.
2016. jan. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nőként nem élnék más korban és kontinensen. Talán még Észak-Amerikában, de az se az én világom.
2016. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én is a 19. században, esetleg az 1920-as, '30-as években. Tudom, hogy nem volt tökéletes, sőt... De én jobban tudtam volna érezni magam, mint most.
2016. jan. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
35%
Nagyon jó a kérdésed, viszont én nem gondolom azt, hogy rossz korba születtél volna. Olyan embereket kell találni magad köré, akik szeretnek, tisztelnek, és meghallgatnak, de mindezt nem azért, mert több százezres cuccaid vannak, menősködsz, stb. Önmagadért szeressenek. Hiszed, vagy sem, nagyon sokáig a pénz volt a mindenem. Aztán a tavalyi évben valami oknál fogva teljesen megváltoztam. Korábban nem foglalkoztam senkivel különösebben, a pénznek tudtam csak örülni. Aztán a téli szünetben átgondoltam az egész életemet: tényleg a legfontosabb a pénz az életemben? Dehogyis. Én úgy gondolom, hogy az emberi élettől, az emberi kapcsolatoktól fontosabb semmi sincs az életben. Koncentrálj azokra az emberekre, tölts minél több időt olyan emberekkel akik a barátaid (vagy azok lehetnek, mert jól érzed magad a társaságukba). Nem gondolom azt, hogy az emberek érzelem mentesek lennének, inkább úgy gondolom, hogy nem mutatják ki az érzelmeiket. És tudod miért? Mert napi szinten órákat töltenek a számítógép előtt, nem járnak sehova, nem beszélgetnek egymással, ingerszegény környezetben élik a mindnennapjaikat, és nem képesek az érzelmeik kimutatására. Ahhoz, hogy kimutasd az érzelmeidet, valamilyen érzelmi kapcsolatnak ki kell épülnie a felek között. A másik dolog: engem nem sűrűn hallott még senki sem panaszkodni, sőt, én is kerülöm az olyan emberek társaságát akik csak panaszkodnak. Van, hogy egy nap egész nap jönnöm-mennem kell ilyen-olyan okok miatt, de tudod hogy állok hozzá? De jó, tudok jönni menni, van két kezem, van két lábam, tudok gondolkodni, vannak olyan emberek mellettem, akik szeretnek, és tudom, hogy ha bajban lennék számíthatnék rájuk. Ezeket a dolgokat értékelnünk kell. És ami a legfontosabb, a külsőségekkel (drága autó, ékszerek, telefon) stb. ne foglalkozz! Ezek csak eszközök, nem szabad ezekhez a kütyükhöz kötődni, szentelj minél több időt arra, hogy emberek között lehess. És értékeld azt, amid van. Szabad vagy, nem vagy beteg, vannak barátaid, szeretnek, van mit enned, nincs háború (legalábbis Magyarországon).
2016. jan. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
21:54-es válaszoló vagyok 21/f.
2016. jan. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Morozov ***** válasza:
Hát arról vitatkozhatnánk, hogy az emberiségnek mennyire tesz jót hosszútávon a jelenlegi technikai fejlettségi szint, de én már csak a mai társadalom értékvesztett állapota miatt is szívesebben élnék mondjuk a reneszánsz korban (1600 körül). Igaz, hogy nagyjából azidőtájt kezdtek lazulni a társadalmi kötelékek, de akkor még mindenki tudta, hogy hol a helye és hogy mi a szerepe. Ha ismerkedni akartál, bálba mentél, ha fel akartál emelkedni és rátermett voltál, azt akkor is ugyanúgy megtehetted, mint most. Az is tetszik, hogy akkor még a deviáns vagy lázadó egyéneket általában a közösség kivetette és még nem volt jelen ez az álszent, képmutató neoliberalizmus sem.
2016. jan. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!