Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miét van sok szegény családnak?

Miét van sok szegény családnak?

Figyelt kérdés
Autója, drága telefonja, kávégépe meg egyéb technikai kütyük. Meg persze a nőknek drága parfümök, kozmetikumok, sok ruha....Honnan? Meg miből, ha panaszkodnak, hogy hó végén már nincs mit enni?
2016. jan. 22. 10:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Műszaki cikkeket hitelre veszik.

Nem zavarja őket, hogyha nincs kifizetve közüzemi számla.

Nekem is van olyan ismerősöm, aki százezreket költ ruhákra, de közben félmilliós fűtés tartozása van.

Vagy aki mindig jár wellnesselni, buliba, költi a pénzt, közben meg a hitelét nem fizeti már egy éve.

Nem érdekli őket, hogy mi lesz, csak az azonnali örömök, nem vállalják a felelősséget.

2016. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Veszek egy telefont 80 ezerért, amit 3 évig használok.

Az azt jelenti hogy havonta 2222,22Ft-ot fizetek érte.

Húúú!


Amúgy azért veszik, mert így kevésbé érződik a csóróság, hogy arra a kis időre jobb, amíg azt a cuccot használja.

Meg pl technikai cuccokból tapasztalatból mondom, hogy az olcsóbb drágább. Főleg számtech cuccoknál. Hamarabb lesz elégtelen a teljesítménye és cserélni kell.

Valahogy nem látom értelmét, hogy ha naponta utazok buszon órákat, akkor nézzem a falat hogy nehogy megszóljanak mert nincs pénz de vettem telefont. Meg hogy elmondhassam hogy van 150 ezer forintom.

2016. jan. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Amikor nehezebben ment a sorom, ugyanúgy megvettem a megszokott kozmetikumokat, mert azokból nem tudta lejjebb adni. Ezeket elég évente/félévente megvenni, utána sokáig nem kell újravenni.

Szerintem ha van egy kis pénz, akkor gyorsan mindenki elkölti arra, amit szükségesnek gondol (pl kávégép és a kütyük), aztán élnek tovább ugyanúgy.

2016. jan. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ezek nem szegény családok.
2016. jan. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Valahol meg tudom érteni ezeket az embereket is.


Persze tényleg van aki ész nélkül költekezik, de ha nem tenné sem lenne semmije.


Autó nagyon sok helyen létszükséglet, telefont megveszik részletre, akkor nem egyben adsz ki 100 ezreket, hanem havonta 10-et. Kávégépet sem 1 hónapra veszed, hanem évekig tudod használni.


Parfüm, kozmetikumnál nem mindegy hogy ész nélkül költ rá, vagy évente vesz 1-1 ilyet, vagy ünnepnapokra ezt kapja.


Meg kinek mik a céljai, mit tud elérni. Lehet valaki azt mondja, 4-5 évig él kenyéren és vízen, aztán vesz egy lakást. De a másik embernek így is 15-20 évébe telne összespórolni egy lakás árát, akkor inkább költi el a pénzét és él a jelenben, minthogy évtizedeket nélkülözzön.

2016. jan. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Amúgy 14 kávé az hogy? :D Az minden ébren töltött óra után egy kávé, már ha alszotok egyáltalán :D
2016. jan. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az igazán szegény családoknak biztosan nincs.

Vannak persze olyanok, akik jól élhetnének, mégsem teszik, mert egyszerűen nem tudják beosztani a pénzüket. Elköltik hülyeségekre, mint a drága telefon, kávégép, drága parfüm satöbbi. Hónap közepén sírnak, hogy 3000 forintjuk maradt kajára fizetésig.

2016. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!