Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Testi szorongás? Van ennek az...

Testi szorongás? Van ennek az állapotnak valami neve? Bármilyen segítség jól jönne!

Figyelt kérdés

Eléggé egyedi problémám van, legalábbis még nem hallottam róla sehol, és nem tudom mi okozhatja. Már évek óta fennáll, hol erősebben, hol gyengébben. Az a lényeg, hogy sokszor teljesen természetes testhelyzetek kényelmetlenek és frusztrálnak. Például nagyon sokáig az volt a gondom hogy amikor ültem a szerszám hozzáért a zacskóhoz, és ez engem folyamatosan zavart, őrületbe kergetett, már arra gondoltam hogy levágom. Mintha túl érzékeny lennék vagy nem tudom (nem csak amikor izzadtam). Ezen szerencsére túljutottam, de nem tudom hogy. Valószínűleg csak azzal lett vége, hogy találtam mást ami zavarjon. Egyik pillanatról a másikra elkezdett kényelmetlen lenni hogy a pólóm a nyakam környékén van, ezért mindig le kell húznom, de hamar újra felkerül a normális állapotába általában. Aztán arra gondolok hogy mit gondolhatnak az emberek akik látják hogy folyton lehúzom a pólómat.

Ezek talán nem tűnnek nagy problémának, de bármit megadnák hogy vége legyen. Kb. 2 hónapja azt vettem észre hogy megszűnt valahogy, (szóval nem legyőzhetetlen) de nem tudom hogy. Most megint kezd visszajönni a pólóhúzogatás, de most segítséget kérek. Ez inkább mentális probléma mint testi,talán valami belső probléma kivetülése. Hallottatok ilyenről? Van megoldás? Előre is köszi.



2016. jan. 24. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:

ideges vagy ennyi

Nekem pánikrohamom lesz ha felveszem a mellényem mert úgy érzem, hogy megfojt

Mióta nem hordom a mellényt nincs pánikrohamom se

2016. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ja és kiegésziteném azzal, hogy ez nem testi szorongás hanem agyi feszültség és szorongás

Kerüld a túl szoros nadrágok viselését, a pólók nyakát meg kézzel meg lehet nyújtani kicsit, hogy ne legyen olyan passzentos

2016. jan. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez gyors volt, köszi de így is ezért bő nadrágokat és gatyákat hordok, és a pólóm is sokszor már hülyén néz ki és nem akarom elnyújtani. Az a gond, hogy ahogy írod, ez inkább agyi probléma, és ha megszüntetném a tüneteket attól még fennmaradnának az okok, és valószínűleg valami más lenne a bajom. Sajnos még sok sejtésem sincs mi lehet az, gondolom lefojtok valamit. Ehhez a mellényeshez tudnám én is hasonlítani, de nincs pánikrohamom, csak ideges vagyok.
2016. jan. 24. 16:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem mindenképp agyi ideg alapú a probléma, bár jó lenne beszélned egy szakemberrel

Az Olanzapin és Ripedon nevű szerektől óvakodj, ha véletlenül ilyet akarnának felirni feszültségoldónak mert sok mellékhatása van

Vannak egyébként V kivágott nyakú pólók is horjd olyat

Javaslom, hogy kezdj el valamilyen sportot rendszeresen csinálni lehet, hogy az energia túlteng benned és ha mindezek nem segitenek akkor fordulj phszihiáterhez

2016. jan. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
h&m-ben vagy Zarában lehet kapni vékony pamut V pólókat :)
2016. jan. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kezd el futni vagy gyúrni vagy boxolni
2016. jan. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!