Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan fogadhatnám el magam,...

Hogyan fogadhatnám el magam, ha cigány származású vagyok?

Figyelt kérdés
Nem is tudom hol kezdjem. Egyszerűen elkeserít, hogy az emberek a bőrszínem miatt ítélnek el. Úgy értem, szerény véleményem szerint a viselkedésem nem egyezik meg egy általánosított cigányéval. Beismerem, a romák többsége sajnos arról híres, hogy nem dolgozik, hanem lop,csal,hazudik. Viszont ennek a népnek is van egy olyan része, ami ez alól kivétel. Ápolt vagyok, oda figyelek a külsőmre. A tanulmányi eredményeimmel sincs gond, vannak elképzeléseim a jövőmről. Szeretek olvasni. Mégis úgy érzem, hogy az emberek lenéznek. Hogyha meglátnak, akkor a "cigány" szó jut eszükbe, és előítéletesek, miszerint úgy sincs köztünk normális. És már saját magamat utálom emiatt. Depressziós vagyok,képtelen vagyok elfogadni magam. Mit tehetnék? Csak úgy mellékesen, nektek, magyaroknak, mi segít megváltoztatni a véleményeteket a cigányokról? Akár pozitív, akár negatív értelemben.

2016. jan. 25. 18:41
1 2 3
 1/22 anonim válasza:

Én azt mondom, hogy a cigányság képes lenne felemelkedni. Lsd.: az USA-ban indiai informatikusok dolgoznak (a cigányság indiai eredetű).

Elég csak megnézni a szabolcsi dolgozó cigányokat. Ők tisztességesen dolgoznak.

A felemelkedett cigány pedig már magyarnak vallja magát. Ha ez segít, tedd ezt.


Ne számítson a negatív vélemény, ne törődj vele!

Hány éves vagy egyébként?

2016. jan. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Amint elkezdesz dolgozni és látják milyen vagy egyből eltűnik a "bőrszíned".

Volt olyan kollégám,aki raktárvezető lett mert annyira megbízható volt.

Elárulom : a dolgos embernek NINCS SZÍNE.

2016. jan. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Sunshinedoll ***** válasza:
77%

Szia! Nem szabad, hogy mások rólad alkotott véleménye utálatot keltsen benned magad és a társaid iránt. Próbáld meg inkább megérteni a kultúrádat (a roma kultúra nagyon szép, egyébként, teljesen mindegy, hogy egyesek mit mondanak), és erősödjön meg benned a származási tudatod.

A sztereotípiák igazak ugyan részben, de soha nem az egész képet mutatják. A sztereotípia egy oldala a történetnek, de nem az egésze. Fogadd el magad annak és olyannak, aki vagy, és mutasd meg a világnak, hogy milyen a te teljes sztorid.

2016. jan. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ismered-e Forgács István cigányügyi szakértő munkásságát. (Ha nem, akkor érdemes rákeresned.) Ő mondja mindig azt, hogy a magyarság pozitívan akar csalódni a cigányságban, illetve azt is, hogy ebben az egyén felelőssége meghatározó. (Ugyanis hiába folyik még a csapból is az, hogy áh, dehogy a cigányok nem bűnöznek stb., ha közben a szomszédodban lakó épp kipakolta a garázsból a szerszámokat...)


Remélem, érted, hogy mit szeretnék mondani. Valami olyasmit, hogy motiváljon az, hogy rácáfolj az emberek előítéleteire, hogy elgondolkodtasd őket, hogy "hmm..., tényleg vannak kivételek". Sok sikert hozzá! :)

2016. jan. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
mindenkinek ilyennek kellene lenni
2016. jan. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Kérdező férfi vagy nő vagy?
2016. jan. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint általánosságban a "cigányokról" semmi nem változtatja meg a véleményemet, mert egyéneket szoktam megítélni, nem népcsoportokat. Természetesen nekem is sok negatív tapasztalatom van cigányokkal, de ennek ellenér,e ha azt látom, hogy egy cigány származású (főleg ha marginalizált hátterű, szerény háttérrel rendelkezik) ki tud emelkedni abból, ahová született, és tanul, diplomát szerez (akár szakmát), szívvel-lélekkel foglalkozik valamivel, amit ő választott, azt elismerem, és dicséretesnek tartom.


Ne foglalkozz az előítéletekkel, mert aki szélsőségesen fajgyűlölő, soviniszta, azt nem fogod meggyőzni, akármit teszel, aki viszont nem az, az nem fog elítélni, ha látja benned a beilleszkedni akarást, és azt, hogy hasznos tagja akarsz lenni a társadalomnal. Nem tudom mik az ambícióid a jövődre nézve, mert nem írtál konkrétumot, de azt tanácsolom, hogy tanulj minél többet, akkor is, ha a szórakozás rovására megy, találd ki, mi érdekel a legjobban, és próbálj meg minél tovább tanulni. Saját tapasztalataim szerint az egyetemeken, és a tudományos életben a tanult emberek nem igazán foglalkoznak vele, milyen származásod van, csak az eredményeid érdeklik őket (Persze vannak emberileg semmitérő alakok ott is).


Ha a cigány identitásod fontos neked, tehát tisztában vagy a kulturális gyökereiddel, és látod, milyen problémái vannak a cigányságnak, jelentkezhetsz valahová romológia képzésre is, ott általában nagyon örülnek az olyan cigány fiataloknak, akik szeretnének tanulni, és esetleg segíteni a többi cigánynak. Általában vannak ösztöndíjprogramok is az ilyen hallgatóknak.

2016. jan. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Amikor valaki a cigányokat szidja akkor azokra gondol akik tudod olyanok amit leírtál. Én is utálom a cigányokat, sokszor bántottak, megaláztak. De ha normálisan viselkedsz és öltözöl a kutya nem fog téged cigánynak nézni, sötétebb bőrű magyarnak vagy arabnak max.
2016. jan. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy nagyon szép kapcsolatom egy romalánnyal,azért mentünk szét,mert Pestre ment technikumba és egyrészt megváltozott,másrészt távkapcsolat lett,amit nem tudtunk átvészelni,mindig úgy gondolom vissza erre a kapcsolatra mint valami igazi mesére!Amúgy ha olvasol,tanult e,ber vagy akkor szerintem simán lehet normális párkapcsolatod egy nem romával is,fogadd el magad,amíg nem fogod egyedül leszel a hülye rögeszméddel!
2016. jan. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
66%

Szia! :)

Nehogy emiatt önértékelési problémáid legyenek! Akik bárkit bármilyen külső jegy alapján ítélnek meg, szimplán bunkók, és felszínesek, a helyesírásod/a leírtak alapján pedig egyáltalán nem tűnsz olyasvalakinek, aki ezen a szinten van. Akkor meg miért gondolsz ilyeneket magadról? :) Azt gondolom, hogy egy jóérzésű, intelligens ember egyetlen gesztusából, pár mondatából le lehet szűrni, hogy milyen ő, és ehhez nem kell/nem elég a végzettség.

Hogy a többi ember (bármilyen bőrszínre gondolok) véleménye mitől változna meg? Azt hiszem, erre nincs jó válasz, de ha belegondolsz, a magyarokról sok-sok osztrák, német, francia és ki tudja, hány más nép tartja/tapasztalja ugyanazokat a problémákat, amelyeket leírtál. Valójában az elkövetett hibák, törvényszegések legtöbbje bekerül legalább egy helyi újságba, a nagyobbakat bemondják a tévében, de hogy hány százezer különböző nyelvű és bőrszínű ember/család él úgy, hogy nem keveredik balhéba, nem csinál törvénybe ütköző dolgokat, arról soha nem hall senki egy szót sem, mert abban semmi különleges nincs. Élik az életüket, elvannak. Szóval... Ne gondold, hogy bármilyen problémát okozna neked ez az egész! Ha valaki zaklatna emiatt, teljes joggal feljelentheted, de el tudom képzelni, hogy csak Te érzel esetleg teljesen véletlen cselekedetekben pejoratív felhangot. (Van olyan ismerősöm, aki egy kis faluból kollégistaként Pestre kerülve eleinte folyton azt érezte, hogy mindenki kinézi, mert nem jár drága ruhákban, és nem jár vásárolgatni, meg hasonlók. Teljesen alaptalanul.)

Egyébként nem hinném, hogy bárki kinézne a bőrszíned miatt, tekintve, hogy a ,,sima" magyaroknál (ami tök hülyeség, mert annyira kevert a nép, hogy a töröktől kezdve az észak-európai vonásokig minden teljesen normális) sem ritka a fekete haj és sötétebb bőr.

Végül egy kis történet a ,,turáni őstulkok" legviccesebb alfajáról (bár nem egészen passzol a témához, de talán jobb kedvre derít): egyházban dolgozó ismerősöm mesélte, hogy egy időben a gyülekezet egyik rendkívül hazafias, de meglehetősen buzgómócsing tagja panaszkodni kezdett a püspöknek, amiért X gyülekezet teljesen ,,elszlovákosodik", mellverő szittyánk szavaival élve. A püspök vonogatta a vállát, nem vette túl komolyan a dolgot, de azért egy találkozásuk alkalmával megemlítette a szlovák nevű lelkésznek, hogy ügyeljen egy kicsit (mondjuk) Pista bácsira, mert kényes kérdéseket feszeget. A lelkész erre elnevette magát, és elmondta a püspöknek, hogy az illető szülei még nem is beszéltek magyarul, mert - szlovákok voltak. És ezt most nem azért írom, mert ezzel bármi baj lenne, ,,negyedig" (egyik nagyszülőm révén) én is az vagyok, ért is pár atrocitás emiatt pár korlátolt idiótától, akik neonáci oldalakat látogattak, és kb mindenkit cs*sztettek, akinek nem ffy-re végződött a neve, és nem tudtak nemesi oklevelet felmutatni legkésőbb IV. Béka idejéből. Ez csak egy történet arról, hogy 1. hülyék voltak, vannak és lesznek is 2. aki beléd akar kötni, beléd is fog. Mindegy, hogy azért, mert vörös hajad van, szemüveges vagy, fogszabályzót viselsz, van rajtad sapka, nincs rajtad sapka, találni fog valamit, amiről lehet beszélni. És ezek olyan éretlen dolgok, amelyeken csak felülemelkedni szabad, mert aki megpróbál megfelelni 1. nem tud 2. vagy belebetegszik.

Szóval: szeresd magad, és ne hagyd, hogy bárki lerontsa az önértékelésedet! (Mellesleg lehet, hogy aki furán nézett rád, egyszerűen a ruhádat nézte, vagy csinosnak tartott, esetleg elbambult. Ez utóbbit én pl gyakran szoktam.) Sok sikert, és nehogy valami butaságot csinálj magaddal néhány ősbunkó miatt! :)

(Ezzel az írással senkit nem állt szándékomban megsérteni, vagy bármilyen általánosítást írni. Pista bácsi természetesen nem ezen a neven szerepel az anyakönyvben, és ha mégis sikerült volna bárkit megbántani, vagy valamelyik megjegyzés sértőnek hatott, ezúton is bocsánatot kérek érte.)

2016. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!