Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan fogadhatnám el magam,...

Hogyan fogadhatnám el magam, ha cigány származású vagyok?

Figyelt kérdés
Nem is tudom hol kezdjem. Egyszerűen elkeserít, hogy az emberek a bőrszínem miatt ítélnek el. Úgy értem, szerény véleményem szerint a viselkedésem nem egyezik meg egy általánosított cigányéval. Beismerem, a romák többsége sajnos arról híres, hogy nem dolgozik, hanem lop,csal,hazudik. Viszont ennek a népnek is van egy olyan része, ami ez alól kivétel. Ápolt vagyok, oda figyelek a külsőmre. A tanulmányi eredményeimmel sincs gond, vannak elképzeléseim a jövőmről. Szeretek olvasni. Mégis úgy érzem, hogy az emberek lenéznek. Hogyha meglátnak, akkor a "cigány" szó jut eszükbe, és előítéletesek, miszerint úgy sincs köztünk normális. És már saját magamat utálom emiatt. Depressziós vagyok,képtelen vagyok elfogadni magam. Mit tehetnék? Csak úgy mellékesen, nektek, magyaroknak, mi segít megváltoztatni a véleményeteket a cigányokról? Akár pozitív, akár negatív értelemben.

2016. jan. 25. 18:41
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, rengeteget segítettek, és máris több önbizalmam lett!:) Túlságosan is elvakított az önbizalomhiány. Most, hogy belegondolok, sok igaz barátom van, és velük kellene hogy törődjek. Egyébként még fiatal vagyok, tizenhárom éves, és lány. Mindig is úgy gondoltam, képtelen leszek majd pozitívan gondolkozni, és sosem lehetek már boldog, ami a koromat nézve kissé röhejes, hiszen még előttem az élet. És most végre rájöttem, hogyha félre toljuk ezeket a rossz dolgokat, és a jó dolgokra összpontosítunk, sokkal boldogabbak lehetünk. Azt nem állítom, hogy ezek után nem lesznek rosszabb napjaim, mikor megint önértékelési problémákkal kell hogy megküzdjek, de nekem ez is bőven elég. Mindig lesznek olyan emberek, akik ha bármit is teszek, képtelenek lesznek elfogadni. Szóval tényleg sokat jelentett számomra a válaszotok. Köszönöm!
2016. jan. 25. 20:35
 12/22 anonim ***** válasza:
Szivessen
2016. jan. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gond nincs veled, a fogalmazásod alapján azt gondoltam, már idősebb vagy, 17-18 körül. A korábbi tanácsom ettől függetlenül áll, tanulj minél többet, azzal kapsz lehetőséget arra, hogy bebizonyítsd , hogy normális vagy.
2016. jan. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Igyekszem:)
2016. jan. 25. 20:44
 15/22 anonim ***** válasza:
Ebben a korban a hasonló jellegű gondolatok sok embernél előfordulnak, majd hamarosan el is múlnak. Van, aki rosszabbul éli meg (nekem elég soká tartott, és eléggé meg volt tarkítva vagdosással-(enyhébb)testképzavarral-önbizalomhiánnyal, de elmúltak, szinte nyomtalanul. Szinte, mert a vágások talán soha nem fognak eltűnni, ez az, amit soha nem szabad, bármilyen könnyű megoldás legyen is, de ez most nem téma.) Szóval: mégegyszer sok sikert! :)
2016. jan. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"bármilyen könnyű megoldás legyen is"


Mire megoldás konkrétan?

2016. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
66%

Èn is cigány vagyok, és elárulhatom neked , hogy ha azt el is éred, hogy nem nézzenek le, azt már soha nem fogod , hogy szeressenek is. Vannak néhányan akik közelröl isnernek és látszik rajtuk, hogy utálni nem utálnak , de nem is fogadnak el fenntartás nélkül. Meg aztán hiába , dolgozom, tiszta, illedelmes vagyok , sokan akkor sem ülnek le mellém a buszon pl. Vagy ha ismeretlen helyen járok és meg akarom kérdezni valakitől , hogy ez vagy az hol van, rögtön elszaladnak .Nem állnak szóba velem.


Iskolába is hiába tisztán , rendezetten jártam, nem kötekedtem , jól tanultam stb.. még sem ültek mellém magyarok. Nem is játszott velem a többi gyerek...

Kiránduláson párban mentünk , meg kellett fogni egymás kezét, egy egy magyar kislány kijelentette, hogy nem fogja meg a kezem. A tanár hiába szólt rá, nem volt hajlandó megfogni a kezem...Előre ment a barátnőihez és hárman fogták egymás kezét, én meg ott kullogtam mögöttük egyedül...Aztán előre hivott a tanárnő és mögötte kullogtam egyedül.7 éves voltam .


Èn is depressziós voltam de már kinőttem és már rég elfogadtam magam. Tedd te is ezt, mert addig úgysem lesz nyugtod. Ha szerzel is egynéhány barátot, a többség úgy is le fog nézni. Az elfogadás és a beletörődés a kulcs, hogy ne tudjanak megbántani a származásoddal.

18/CL

.

2016. jan. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, tanulj tovább, menj felsőoktatásba, cáfolj rá az előítéletekre, ennél jobb módja nincs kitörni a sztereotípiákból. :)


Igen, a cigány szó fog eszébejutni az embereknek először, de a normálisabbjának utána beugorhat a pozitív meglepődöttség, amikor a bőrszínedre rácáfolsz, viselkedéssel, tudással, öltözködéssel, kultúrával.


Volt cigány haverom, volt egyetemi tankörtársam, elvégezte, most remek informatikus mérnök. Nem is volt soha baj a bőrszínével.


Olyan ember meg mindig lesz, aki lenéz a bőrszíned miatt, mint ahogy olyanok is vannak, akik lenéznek valakit a súlya miatt, vagy azért mert mondjuk küzdősportol, és ennyi alapján ítélnek. Na, az ő "érték"-ítéletüket érdemes lesz*rni. :)

2016. jan. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Személyiség számít. Jó ember vagy? Bármi erre válasz, nem számít milyen származású vagy.
2016. jan. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Én legalább tizedikesnek néztelek.
2016. jan. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!