Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan fogadhatnám el magam,...

Hogyan fogadhatnám el magam, ha cigány származású vagyok?

Figyelt kérdés
Nem is tudom hol kezdjem. Egyszerűen elkeserít, hogy az emberek a bőrszínem miatt ítélnek el. Úgy értem, szerény véleményem szerint a viselkedésem nem egyezik meg egy általánosított cigányéval. Beismerem, a romák többsége sajnos arról híres, hogy nem dolgozik, hanem lop,csal,hazudik. Viszont ennek a népnek is van egy olyan része, ami ez alól kivétel. Ápolt vagyok, oda figyelek a külsőmre. A tanulmányi eredményeimmel sincs gond, vannak elképzeléseim a jövőmről. Szeretek olvasni. Mégis úgy érzem, hogy az emberek lenéznek. Hogyha meglátnak, akkor a "cigány" szó jut eszükbe, és előítéletesek, miszerint úgy sincs köztünk normális. És már saját magamat utálom emiatt. Depressziós vagyok,képtelen vagyok elfogadni magam. Mit tehetnék? Csak úgy mellékesen, nektek, magyaroknak, mi segít megváltoztatni a véleményeteket a cigányokról? Akár pozitív, akár negatív értelemben.

2016. jan. 25. 18:41
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Sok cigányt és nem cigányt megszégyenítően szép a helyesírásod, ami az intelligencia egyik alapvető jele, úgyhogy azt mondanám, hogy jó irányba tartasz és ne nézd le magad.


Én kicsit más szemszögből világítanék rá erre:

Egyrészt az emberek nagyon nagy része ránézésre el fog ítélni. Ez ellen nem tudsz tenni. Engem meg azért ítélnek el, mert "okoska" fejem van. 13 évesen még zavart, 15 évesen is, de rájöttem, hogy kit érdekel? :D

Most éppen 21 éves vagyok és a primitívebb emberek ma is úgy néznek rám, hogy "fúúúj, ez okos, kerüljük el."

Mégis az okos emberek sikeresek.


Sajnos ilyen buták az emberek. Cigány, nem cigány, teljesen mindegy.


Szóval fogadd el, hogy így állnak hozzád, de NE törődj vele. Régebben én is így álltam ehhez. Ha cigány, akkor kerüljük el. Manapság már sokkal kifinomultabban veszem észre, hogy kiket kell kerülni: Ruházat, járásmód, hangerő és a szavak használata alapján. Illetve a drogosok, alkoholisták felejtősek...de ez alap, nem is kell leírni. Felejtős társaság. Akkor is, ha többen vannak és nem lesznek "barátaid" emiatt.


Mert ez a veszély cigányként, főleg cigány lányként fennáll. Amikor majd elkezdenek érdekelni a fiúk - mivel a cigányok, főleg a fiúk - nagy része csak kallódik tizenévesen és a bulinak, a balhénak meg a zenének él, viszik magukkal a lányokat is a hülyeségbe és évek múlva fog ez meglátszani. Viszont a nem cigányok meg kerülni fognak, mert az "okos" cigány férfiak majd rászállnak. Mert ez a szokás. A nővel bunkónak és agresszívnak kell lenni, előbb-utóbb majd beadja a derekát. Illetve általában azért kerülik a cigány lányokat a nem cigányok, mert félnek a családtól.


Senki nem szeretne olyan rokonságot, ahol bűnözők és munkanélküliek vannak többségben. Kivéve, ha a másik félnek is ilyen a rokonsága és ezt tartja normálisnak. Vagy ha tudja rólad, hogy nem azonosulsz ezekkel az emberekkel és látszik, hogy te más vagy. De ehhez időre van szükség.


"Csak úgy mellékesen, nektek, magyaroknak, mi segít megváltoztatni a véleményeteket a cigányokról?"

Ne kallódj el, az a fontos. Tanulj. A tanult cigánynál semmi sem tiszteletre méltóbb az értelmes emberek között. A nem értelmesek között meg a tanult magyar is lenézett ember, de velük nem kell foglalkozni.


Egyébként meg ha szerzel egy jó végzettséget és/vagy diplomát, előnyben leszel, ugyanis kapásból megakad a szeme a felvételiztetőnek azon, hogy te kilógsz a többiek közül.


A múlt héten pont ültem a fogorvosnál és egy cigány csaj - kb 14 éves - beszélt egy barátjával. Arról beszélt, hogy menne középiskolába és két lehetősége van. Az egyik, hogy elmegy gimnáziumba, mert jó esze van. A tanárai is ezt ajánlják. A másik, hogy tanul valami hiányszakmát - varrónő vagy hasonló haszontalan dolgot - és akkor viszont kap ösztöndíjat, havonta azt hiszem 20 ezer forint körül. A csaj eldöntötte, hogy ő szakmát fog tanulni, kell neki az a pénz, legalább lesz mibl sminket meg telefont venni...Ezt ő mondta.

Szegényt sajnáltam, mert itt el is szúrta a dolgot. 18 évesen végez és haszontalan szakmája lesz. Főleg cigányként lesz gondban. A tanulatlan emberek sokkal könnyebben ítélkeznek.



Ne utáld magad. Fogadd el, hogy neked emiatt kell keményebben küzdened. Viszont a kemény munka több jutalommal jár pár év múlva. A buszon beszélgettem egy cigány lánnyal, aki Angliában dolgozik, mint HR asszisztens - ő dönti el, hogy ki dolgozhat a cégnél és ki nem - még névjegykártyát is adott. mi kellett hozzá? Tanulni. Semmi más.


Sok sikert.

2016. febr. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

Velem is ez a helyzet, cigány vagyok, és gyakran ez miatt lenéznek, és néha depressziós is vagyok.

Én odáig jutottam hogy mindennel felhagytam ez miatt, elvégre munkaszerzés a számomra szinte lehetetlen.

Viszont vannak céljaim! Egy jövök épem amit szeretnénk elérni egy nap.

A gond az hogy a magyarok nem a romák 90% százalékát hibáztassák, hanem mindet.

2016. ápr. 22. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!