Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberiség a történelem...

Az emberiség a történelem során a technika és a tudomány fokozatos fejlődésével fokozatosan boldogabbá is vált?

Figyelt kérdés
2016. jan. 25. 19:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem erről a kérdésről Pierre Bezuhov jutott eszembe a Háború és békében. A háború előtt óriási vagyont örökölt, herceg lett Moszkvában, országrésznyi területei voltak, palotában lakott, titkárnői lesték az óhaját, kényelemben élt, hintóval járt mindenhová. De mégis boldogtalan volt, mert nem értette, mi a lét célja, mi az emberi élet értelme, a feleségével érdekházasságban élt, és az megcsalta stb. Igazából magányos és boldogtalan volt, a sok kényelem, pompa és gazdagság ellenére. Azelőtt mindenki utálta, míg szegény volt, most, hogy gazdag lett, siserehad vette körül, mindenki kunyerálni akart tőle, és ettől undorodott. Undorodott a moszkvai felszínes, előkelő társaságtól is, ahol ha valaki félregombolta az öltönyét, máris kibeszélték a háta mögött a társaságokban... Na szóval, nem volt boldog.


Erre jött Napóleon és a háború, Moszkva leégett, Bezuhov herceg pedig francia fogságba esett. A fogságban pedig lerohadt a lábáról a csizmája, mezítláb ment, tetves lett stb, de megismerkedett egy egyszerű paraszttal, aki az együgyű bölcsességével megdöbbentette, és rájött, hogy az élet értelme a szeretet. És ahogy ott rongyosan, tetvesen bandukolt, érezte, hogy boldog.


Szóval csak azt akarom ezzel mondani, hogy a boldogsághoz nem elég az, hogy minden a segged alá legyen tolva. Az ember akkor boldogtalan, ha identitásválsággal küzd, nem tudja saját magát elhelyezni a környezetében. Tök mindegy, hogy ebben a környezetben követet pattintanak egymáshoz vagy számítógépeznek. Ha valaki a mamutvadászatban és a kőpattintásban megtalálja önmagát, az boldog, és ha valaki ebben a mai, modern hiperszuper világban nem találja meg magát, az boldogtalan.

2016. jan. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én meg feltenném a kérdést, miért haudnak hajmeresztően az őskorról, ókorról...?

A fejlődés korántSEM lieáris, hanem ciklikus, a történelem folyamán.


Érdekes dolog primitívnek tartani pl a piramisépítőket. Manapság képtelenek a mérnökök, építészek felépíteni ilyet. Erőgépekkel se. Ókori csoda.


De ez csupán egy, a sok ókori csoda közül, a legtöbbjét máig próbálják titkolni hivatalos elnyomással, amikor kézzelfogható bizonyítékok állnak rendelkezésre, számos ókori kultúráknak a mainál jóval nagyobb materiális és spirituális tudásáról.

2016. jan. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Szerintem a kérdésben a válasz ott van...

:)

Itt irkálsz a neten, nézed a tévét, kockulsz. Nem a fa kockákkal játszol :)

Hanem internetezel, és én is :)

2016. júl. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!