Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy ember akinek tanulási-figy...

Egy ember akinek tanulási-figyelem zavarral küzdött életébe, viheti még valamire?

Figyelt kérdés

Sajna nem mondhatni hogy olyan nagyon sokra vittem volna mert annyira nem ment a tanulás, emiatt önbizalom hiány is kialakult. Viszont nem tudom csak én vagyok e igy vele, de emiatt alsóbb rendünek érzem magam. Meg egy egyetemista végzettségüt többnek tartok. s valahogy sokszor frusztrál ez a gondolat hogy többre kellett volna vinnem..

Mennyire igaz, amit kiemelnek az ilyen önmegvalósitós könyvek, hogy "nem számit a végzettséged, hol állsz, meg hogy mire vitted... ugyanúgy mindenkire érvényes. ez igy van ? meg fordithatja e az ember az életvitelét, egy ilyen ember nézhet e mondjuk ki úgy, meg komolyodhat e ,mint mondjuk egy befolyásosabb ember ? vagyis elérheti e azt a szintet ? de egyszerüsitve a kérdést, mennyire van vagy nincs összefüggésbe a Tanulás azzal, hogy ha én mondjuk magamba kifejlesztek olyan "képességet, amivel vonzom a jó dolgokat ?


2016. jan. 26. 16:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én általánosban kiváló tanuló voltam középsulira figyelem zavaros lettem vagyis ezt mondták, de nem hiszem max ezzel magyarázták, hogy nem érdekel a tanulás. találj egy valamit amiben jó vagy és csináld azt én is gy tettem minden gondom elszállt.
2016. jan. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
de most jól megvagy az életedben?vagy azért kérdezed ezt,mert nem jó a munkahely/suli/kapcsolataid?
2016. jan. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
háát inkább a társas kapcsolatok miatt.. mert ugye gyerekkorba még nem foglalkoztam vele, most meg felnötebb fejjel itt vagyok hogy hoppá.. tanácstalanul úgy hogy alig vagy nem is ragadt rám semmi használható
2016. jan. 26. 16:43
 4/14 anonim ***** válasza:
azon egyszerű okból, hogy iskolában sem tanítanak semmi használhatót :((
2016. jan. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
de azért még is csak iskolás évek alatt épül be annyi tudás ami az élethez kell, én legalább is most már csak ezt mondom magamba h cseszhetem oké nem tehetek róla.. de ha figyeltem volna sokkal tudatosabb lettem volna és tudtam volna hogy miért kell, akkor most egészen biztos máshol lennék az élet minden területén.. :/ nem egyszerü dehát ezvan...
2016. jan. 26. 16:51
 6/14 anonim ***** válasza:
(#4 vagyok) szerintem max. általánosban, de a véfe felé ott sem gyűlik hasznos tudás, maximum lexikális, tehát sem a kreatív gondolkodás, sem a problémamegoldó készség nem fejlődik. a másik meg az, hogy nagyjából a "való világ" ismerete nélkül kerülsz ki az iskolából.
2016. jan. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
a #6-osnak igaza van ...és nekem pont az a bajom,hogy a "való világ"-ban nehezen boldogulok így középsuli után...semmire nem készítettek fel,az hót ziher.
2016. jan. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
hmm.. na ez nyugtató akkor nem maradtam le sokmindenről :D én mondjuk csak abból indultam ki h akiről tudom vagy látszik róla hogy egyetemen tanul, tanult, az valahogy olyan tekintélyes, eszesebb..legalább is nekem olyan nagynak tünik mintha többet tudna. a másik meg hogy oké valóvilágra felkészités, itt ha csak arra gondolok, hogy más hasonló kaliberü emberek még suliba akik felkészithetnek, fejleszted a képességeid általuk... azzal hogy nyitsz feléjük haverkodsz, csiszolod magad, amitől évekalatt elhiszed magadról hogy vagy valaki. na meg egyéb sulis programok.. nekem mondjuk ez is kimaradt
2016. jan. 26. 17:46
 9/14 A kérdező kommentje:
de amúgy meg azért szerintem mégis csak van különbség mondjuk pár választásnál ha úgy adod magad elő büszkén hogy te x egyetemen y szakán végeztél és főnök keze alatt vagy pl egy nagyobb multis cégnél, vagy villanyszerelő vagy mert figyelem zavarod volt. azért a kettő között ég és föld, mégis mire legyek büszke
2016. jan. 26. 18:11
 10/14 anonim válasza:

Én középsuliban még kitünő is voltam, de egyetemre elfogyott a szufla.Nem végeztem el.Már öreg vagyok 37 éves.Most is próbálok tanulni, és járok rajztanfolyamra, de nem sokra viszem.

Persze még sportolni is kellett, erőemelés volt de az elmebetegség határát is átviszi.

Most kungfuzok, és jobb a figyelmem.De nem fogom vinni semmire.

2016. jan. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!