Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tesznek a csontokkal?

Mit tesznek a csontokkal?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem jó helyre írtam ki a kérdést.

Szóval, ha valaki meghal és eltemetik, aztán x idő múlva nem fizetnek azért, hogy a "test" ott maradhasson, akkor mit csinálnak pontosan a csontokkal? Kiássák vagy elégetik? Vagy pontosan mit?


2016. jan. 27. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Kiássák és egy közös sírba beteszik.
2016. jan. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Helyfüggő. Magyarországra nem találtam konkrét választ a neten.


Általában a csontokat kiássák, majd "összetörik", mint hamvasztás után. A keletkezett port urnákban tárolják pl. itthoni temetőkben is látható fiókokkal ellátott falakban. Németországban néhol még mindig vannak csontházak, külön erre a célra kialakított épületek emberek tucatjainak hamvaival. Nyilván nem a középkori csontházakra kell gondolni, hanem egy épületre rohadt sok fiókos fallal.

2016. jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

És az ellen nem lehet tenni, hogy x év után ne ássák ki és "törjék össze" a csontokat?

Nem védi az ilyet semmi? Mert azért ezzel meggyalázzák a halottakat....

2016. jan. 27. 12:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolom hozzátartozó kérésére oda adják a port, és hazavihetik, mintha hamvasztották volna a halottat.


Egyébként általában lehet előre fizetni a sírhelyért. X évenkénti fizetés helyett egyszer Y évre ki lehet fizetni a helyet.


Ha ez sem ideális megoldás, akkor olyan helyet kell választani ahol elég földterület van temetkezésre. Minél sűrűbben lakott egy terület, annál több a halott. Minél több a halott, annál több föld kell, amiből városokban pl. nincs sok, így a sírhelyeket bérbe adják.

2016. jan. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, sejtettem, hogy a hamvakat oda adják, de én most arra voltam kíváncsi, hogyha valakit nem hamvasztanak, akkor utána meg lehet-e akadályozni, hogy ne ássák ki a későbbiekben testét?
2016. jan. 27. 13:35
 6/6 anonim ***** válasza:

"Egyébként általában lehet előre fizetni a sírhelyért. X évenkénti fizetés helyett egyszer Y évre ki lehet fizetni a helyet.


Ha ez sem ideális megoldás, akkor olyan helyet kell választani ahol elég földterület van temetkezésre. Minél sűrűbben lakott egy terület, annál több a halott. Minél több a halott, annál több föld kell, amiből városokban pl. nincs sok, így a sírhelyeket bérbe adják."

2016. jan. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!