Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak még itt rajtam kívül...

Vannak még itt rajtam kívül olyanok, akik teljes mértékben ateisták? Vagy már mindenkit megfertőz a vallás?

Figyelt kérdés

Csak azokhoz szól a kérdés akik NEM vallásosak, mielőtt a vallásosak idejönnek kampányolni, kössz.


Mindenki azt csinál amit akar, engem csak akkor zavar, de akkor aztán hihetetlenül mikor rám akarja valamelyik erőltetni a nézeteit meg a befásult hülyeségeit hajtogatja, na akkor olyat tudnék neki adni hogy aztán imádkozhatna magáért


Ez a vélményem. Nem muszáj egyetérteni, még egyszer mondom olyanok érdekelnek akik ugyan így vannak ezzel


Az is zavar hogy kb minden ismerősömbe van valami kötődés, ha ő nem is, de az anyja vagy akárkije vallásos, aztán kb úgy megyek el hozzá hogy azt se tudom mit lehet kb mondani, mert aztán a pokolba küldenek véletlen :D


Na meg a melegházasság ellenességük. Jaj házasság



2016. jan. 30. 17:06
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
utolsó mondat nem lényeg azt már nem fejtem ki, aki ismeri a sztorit tudja úgyis
2016. jan. 30. 17:10
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

Vallás nélküli Istenhívő vagyok.

Minden vallásos és minden ateista az Istent egy szakállas bácsinak képzeli el és emberi tulajdonságokkal ruházza fel, amíg ezen a szinten tartunk nincs értelme erről vitatkozni.

2016. jan. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Ateistaként istenben és meg felsőbbrendű hatalomban nem hiszek, de a fejlődésben igen.
2016. jan. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én is ateista vagyok, de nyilván nem minden ismerősöm vagy a családjuk az, az azért elég furcsa lenne. Szuper dolog lenne, de statisztikailag furcsa.
2016. jan. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is teljesen ateistának tartom magam. És boldog, kiegyensúlyozott az életem, mert addig amíg mások imádkoznak a problémáik megoldódása reményében, addig én megoldom a sajátjaimat. Minden vallást lelki kábítószernek tartok, ami megnehezíti az emberek életét. Például Magyarországon az egyházak fenntartása napi 140 millió Ft-jába kerül az adófizetőknek. Miközben az egészségügy a béka feneke alatt van. Ez azért is borzasztó mert azt érzékelteti hogy itt már felesleges a betegeket gyógyítani, hanem ide már pap kell temetni.
2016. jan. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

2. kommentelő nem tudom miről beszél most meg ez hogy jön ide :D de kiegészítem akkor a kiírásom, olyan írjon aki SEMMIlyEN hívő.


Én 1x belenéztem a hitgyülekezeti adásba fu.. betelefonált egy anya hogy a fia meleg.. a csávó válasza: imádkozok érte hogy meggyógyuljon. én így: any*d. Van jó pár meleg haverom, az egyiket is az anyja cipelte a pszichológushoz meg templomba meg mindenhova, mert nem tudta felfogni hogy meleg meg hogy ez nem döntés, stb, aztán ott mondták neki, hogy majd imádkoznak ért, hát nem imádkoztak eleget úgy látszik nem """gyógyult meg""" :D szerencsére volt esze és lelépett az anyjáéktól, és nem kellett a sz.rokat hallgatnia meg elviselnie

2016. jan. 30. 17:37
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokáig attól féltem, hogy amikor meghal valakim, akit szeretek, én is térdre borulok és megtérek. Nem történt meg. Bár a pszichológusom bőszen bólogatott, mikor mondtam, hogy nyilván aki vallásos, annak könnyebb feldolgoznia a halált, de nem érdekelt. Nem hiszem, hogy aki hisz az életben a halál után, az valaha is felfogja, hogy milyen az, amikor tudod, hogy soha nem látsz valakit újra.
2016. jan. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
43%
Ki kell ábrándítanom az ateistákat,mert amit ők vallanak az is egy hit :)
2016. jan. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

"Csak azokhoz szól a kérdés akik NEM vallásosak, mielőtt a vallásosak idejönnek kampányolni, kössz."


Nem vagyok vallásos, de hiszek Istenben. Ismered ugye a kettő közti különbséget?


"Mindenki azt csinál amit akar, engem csak akkor zavar, de akkor aztán hihetetlenül mikor rám akarja valamelyik erőltetni a nézeteit meg a befásult hülyeségeit hajtogatja, na akkor olyat tudnék neki adni hogy aztán imádkozhatna magáért"


Megértelek. A hittérítőket én is rühellem, és hamar rájuk vágom az ajtót. De verekedni nem érdemes, mert annyit kapsz értük, mint egy normálisért.


"Az is zavar hogy kb minden ismerősömbe van valami kötődés, ha ő nem is, de az anyja vagy akárkije vallásos, aztán kb úgy megyek el hozzá hogy azt se tudom mit lehet kb mondani, mert aztán a pokolba küldenek véletlen :D"


Így nem lehet élni és gondolkodni. Élj úgy, ahogyan neked tetszik, gondolkodj úgy, ahogyan neked tetszik, és ne azzal törődj, hogy tojástáncot vívj-e másokkal, hogy "jajcsakmegnesértem őket". Ők miért nem képesek téged elfogadni oyannak, amilyen vagy és tolerálni azt, hogy ateistának vallod magad?


"Na meg a melegházasság ellenességük. Jaj házasság"


Ugyan. Ez ne vallás-kérdés. A melegmánia mindig azoknak a vesszőparipája, akik maguk rejtett homokosok. Valódi hittel bíró ember toleráns és elfogadó, és nem azzal törődik, hogy másokat kipellengérezzen.


ja: zuhanó gépen nincs ateista.


Az ateizmus a hit tagadása, voltaképpen lélektanilag apagyűlöletet jelent.


Csak, hogy tudd. :)

2016. jan. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

Csakis a tudomány :)

Az ateizmus nem hit, tény hogy nincs isten, sors, karma, sárkányok stb..

2016. jan. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!