Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek "von"?

Hogyan lehetek "von"?

Figyelt kérdés
Hulye kerdes tudom, de szeretnem felvenni. Azt tudom, hogy a nemeteknel a nemesi jeloles. Ugy tudom, hogy a magyar vezeteknevem nemesi vezeteknev. Szoval fel lehet venni, vagy itthon nem? Illetve ki fogk koltozni ausztriaba, ha ott honosittatom a nevem, akkor ugy megoldhato? A hulye valaszoktol mellozetek. Ekezetet pedig azert nem irtam, mert nem magyar a laptopom.

2016. jan. 31. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az te úgy tudod hogy a vezetékneved nemesi, nem jogosít fel semmilyen titulus felvételére, itthon sem, Ausztriában meg végképp nem.
2016. jan. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A ma is hatályos 1947. évi IV. törvény egyes címek és rangok megszüntetéséről tiltja ezen címek és rangok viselését!

A laptopod billentyűzetére meg nyomjál ékezetes matricát!

Olcsón beszerezhető!

2016. jan. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, es nem kell a matrica, viszem ki ausztriaba, ott meg nem igen lesz szuksegem magyar bill.re.
2016. jan. 31. 19:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod. A németeknél a nemesi jelölés nemcsak von, hanem "von und zu" ill. "zu" is lehet. Te viszont nem lehetsz az, mert nem születtél nemesnek, és nem is kaptál nemesi rangot.


Ps: Ausztriából ilyen mentalitással két év múlva otthon leszel. Erre akár mérget is veszek.

2016. jan. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Osztrák sógoréknál ugyanúgy törvény tiltja, mint nálunk. Németeknél sem nemesi címek vannak, hanem a név részének számítanak az ilyen Freiherr von akármi típusú nevek, de nem hinném, hogy ezt ott csak úgy fel lehet venni (történelmi neveket nálunk se lehet névváltoztatással, csak ha a rokonod az a család).


Egy megoldás lehet egy ezen a téren liberálisabb országba költözni, USA, Kanada például ilyen, utóbbiban egy csóka nemrég változtatta a nevét valami olyasmire, hogy "A fentiek egyike sem", hogy széttrollkodja a helyi választást. Mondjuk nem tudom, ez csak a helyi állampolgároknak lehet-e, sima ott élőként valszeg nem... közelebbi országok közül Nagy-Britanniából nézem ki esetleg, hogy nincs korlátja a névfelvételnek, de ebben nem vagyok biztos.

2016. febr. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!