Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti megtaláltátok már önmagatokat?

Ti megtaláltátok már önmagatokat?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert én lassan betöltöm a 18-at, idén érettségizem és még mindig fogalmam sincs, ki vagyok. Nem tudom, mit akarok kezdeni az életemmel, merre tovább. Azt sem tudom, mit fogok csinálni a következő pillanatban mert annyira kiszámíthatatlan vagyok. Viszonylag boldognak érzem magam de valami hiányzik, és nincs olyan szakma ami érdekelne - a színészeten kívül, de sajnos ahhoz nincs elég bátorságom, pedig mindennél jobban vágyok rá. Más pálya elviselhetetlen lenne a számomra, mert utálok mindenféle rutint, megszokást.

Nagyon ciki, hogy még nem találtam meg önmagam? Kezdem azt hinni, hogy talán nincs is utam, ami várna rám...



2016. febr. 15. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Amikor 15-16 éves voltam, nagyon is tudtam, hogy mi szeretnék lenni.

Lassan 23 évesen pedig már hasonlóan vagyok vele, mint te most. Vannak elképzeléseim, de nincsenek konkrét céljaim, elhatározásaim.

2016. febr. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Igen és nem egy szakma...

Változtass tudati állapotodon(, ebben segíthetek ha írsz) s lesz bátorságod.

Hamarost népirtás szal am sem kell ilyen miatt "aggódj".

Csak logika ellenes dolgok cikik s sokszor ezek sem rosszak.

2016. febr. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 évesen depressziós lettem, naponta 16 órákat is aludtam, éjszaka amikor felébredtem akkor fürödtem, ettem és vagy alvás, vagy egy kis online játék és/vagy egy kis programozással próbálkozás (nem elmélet tanulás, hanem 0 elmélettel szerencsétlenkedés :D).


Hónapokig sajnos nagyon mélyponton voltam, de a programozásban találtam sikerélményt. Nem tudom, hogy azért, mert érzékem volt hozzá, vagy csak azért, mert máshol semmi sikerélményem nem volt, de elég sokat elértem elég gyorsan...persze a 0-hoz viszonyítva sokat :)


A problémámról való figyelemelterelésképpen programozással foglalkoztam, de nem a könnyebbik úton! Nem elméletet tanultam és csináltam, hanem próbálkoztam és úgy tanultam a működést...


Ilyen kezdettel mondhatni 14 évesen eldőlt mi akarok lenni...


Ma már 3 szakmám van ebből kifolyólag, 2 főleg programozás, 1 grafikus, és még van pár munkahelyi továbbképzésem. Elég nagy terveim vannak a jövővel kapcsolatban. Főleg önfejlesztésből tanulok újabb és újabb dolgokat, élvezem, szeretem csinálni.


Lelkileg viszont csak évekkel később álltam helyre.


22F

2016. febr. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
18 évesen teljesen normális, hogy nem találtad meg önmagad. Van aki még 40 évesen is keresi önmagát, és van, aki soha nem is találja meg. Tudom, ez nem vígasztal, de miért is kéne még tudnod, hogy mit akarsz csinálni? Ez az a kor, amikor mindent ki kell próbálnod ami érdekel, pörögnöd, tanulnod, dolgoznod és tapasztalatokat szerezned. Én mindig azt tanácsolom mindenkinek, hogy a hobbiját vagy amit szeretne csinálni kezdje el építgetni egy rendes munka mellett, akár részmunkaidőben is, és amikor elérkezett a váltás akkor tegye meg, nehogy az legyen, hogy hiú ábrándokat kerget.
2016. febr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen népirtás? Diló vagy?
2016. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!