Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A lányoknak miért könnyebb az...

A lányoknak miért könnyebb az élet?

Figyelt kérdés
Számtalan verziót tudnék mondani,a párkapcsolatol kezdve,de amire kevesen gondolnak hogy olcsóbb albérletekbe szinte mindig lányt keresnek.
2016. febr. 16. 20:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
ha számtalan példát tudsz mondani akkor miért kérdezed?
2016. febr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Mert van rájuk igény. Amire van igény annak jó lesz, amire nincs annak rossz. Egy közgazdász.
2016. febr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Lehet tudsz, de amikor a barátommal eltöltök teljes napokat mindig mondja, hogy "úristen, de jó, hogy nem lány vagyok és nem kell ezt csinálnom, meg nem történnek velem ilyen dolgok".
2016. febr. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Miért is?


Egy lány:

-menstruál kb 40 éven át. Tudod te, hogy az milyen, ha átázol, a szemed láttára röhögnek rajtad, ha zúdul belőled és olyan testmozgásokat kell csinálni, hogy tuti átázol egy kicsit (tesi). Na persze ott vannak a görcsök is..

- ha nem akar szülni, akkor jönnek a rábeszélések, hogy a gyerek jó stb.

- szinte a toppon kell lenni mindennap.


Szexuális erőszak. Vannak olyan elvetemültek, akik megteszik és irtó nehéz kiállni a történtekért, elmenni nőgyógyaszhoz, beszélni róla és a legnehezebb a feljelentés.

+stressz + nagy lelkisérülés


Társadalmi beivódások

Mint -például- a szőrtelenítés. Nyáron egy rövid gatyában takargathatja a nők nagyrésze a lábát, mert nincs makulátlanul szőrtelenítve (mi van, ha kimarad egy csík borotva húzás?) A hónaljt nem említem, hogy annak mindig üdének kell lenni... ((bezzeg a férfiak lehetnek kan szagúak))

+ kényelmetlen helyzet



Na és most te jössz!

No feminizmus

2016. febr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

utolsó: ebből amit írtál 2 dologban tudok igazat adni csak: menstruáció és szőrtelenítés

"toppon lenni minden nap" - nem is tudom mit akar ez jelenteni. vagy kinek nem kell "toppon lenni"?

"rábeszélés" - bullshit. ez nem érv amellett miért rossz nőnek lenni. senki nem tehet a hülye családodról, de nem kéne kivetíteni a sérelmeidet az egész társadalomra...

"erőszak" - ismét csak nem érv. vagy talán minden nőt megerőszakolnak?

2016. febr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért igen nagy érv a nemi erőszaktól való félelem.


Kérdező, azért sorolj már fel példákat, mert én pl. ezt az albérletet sem értem. Azokra gondolsz, amikor le kell szopni a főbérlőt az ottlakásért?

2016. febr. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Amúgy itt mindenkit milyen jól lepontoznak. :D
2016. febr. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%

Én nem érzem úgy, hogy bármelyik nemnek könnyebb lenne (kivéve gyerekvállalás terén, mert az nőként nettó szívás, ha a férfi nem elég modern gondolkodású, de gyereket vállalni meg nem kötelező).


Olcsóbb albérletet könnyebb kifogni lányként, az igaz, bár Pesten lassan már mindenkinek nehéz, aki nem keres 200 fölött. Viszont fiúként meg nem kell a gusztustalan ajánlatokat hallgatnod (akkor is, ha totál ártalmatlannak kinéző hirdetést hívsz fel... én egy idő után már csak olyat hívtam fel, ahol nő a tulaj vagy ahol a lakótársak keresnek maguk mellé valakit).


Bizonyos munkakörökbe hamarabb vesznek fel lányt. Viszont ezek többnyire a nem túl jól fizető állások. Tehát egy lánynak nagyobb eséllyel lesz munkája, de kisebb eséllyel lesz jól fizető munkája.


A férfiak fizikailag erősebbek, ez előny. Genetikailag gyengébbek, átlagban kevesebb ideig is élnek.


Kevesebbet kell foglalkozni a külsejükkel, ez előny. Kevesebbet is tudnak, én nőként nagyon szeretem a szép ruhákat, nagyobb a választási lehetőségem (hidegben felvehetek nadrágot, egy férfi melegben se vehet szoknyát, de még rövidnadrágot se enged a legtöbb melóhelyen a dress code). Ünnepi alkalmakra nekik csak az unalmas fekete öltöny van.


Gyerekkorban is nagyobb a szabadságunk, ha egy lány játszik autóval meg dínóval, az menő, ha egy fiú babával, akkor mindenki sápítozik. Cserébe titeket kevésbé csesznek le, ha kiabáltok és összekoszoljátok magatokat, vagy ha a nagyobbaktól eltanult disznó dalt éneklitek teljes hangerőből a játszótéren (true story :D)


Párkapcsolatnál ha a klasszikus felosztást nézzük, egyértelműen a férfiaknál van az előny. Te döntöd el, mikor van kedved ismerkedni és kihez mész oda. Nekem kulturáltan kell válaszolni az ismerkedési kísérletre, bármikor, bárkitől érkezik (tudom, hogy szerinted bejönne neked, ha a lányok kezdeményeznének, de kíváncsi vagyok, hány %-ban kellene előfordulnia, hogy ronda, elhízott és öreg nők próbálkozzanak nálad ahhoz, hogy meggondold magad). Te döntöd el, megkéred-e a lány kezét, neki nincs lehetősége, csak célozgatni, hogy akarja, vagy célozgatni, hogy nem akar házasodni, ha nem szeretne beégetni, amikor elétérdelsz a gyűrűvel. Ráadásul ha becsúszik a gyerek, akkor mindenki szemében a nő lesz az aljas, aki csőbe húzott, te meg az ártatlan áldozat, akinek nem muszáj tudni, mitől lesz a gyerek. Mindezeket viszont ki lehet szűrni már a kapcsolat elején és egy modernül gondolkodó férfival nincsenek ilyen gondok.

Hátránya talán annyi a klasszikus szerepek játszásának, hogy sok csaj elvárja, hogy mindent te fizess a randin, de egy modernebbül gondolkodó lány nem lesz ilyen.


Férfiként hátrány, hogy ha gyereket csináltál, de nem akartad, akkor nem dönthetsz, elvetesse-e a nő. Előny viszont, hogy ha tudatosan vállaljátok a gyereket, nem neked kell kihordani és megszülni :)

2016. febr. 17. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Már nem azért de 1 dologgal összefoglalom miért is jobb lánynak lenni,a rendes de félénk pasikat egyből le lúzerezik ha nem mernek ismerkedni és már meg is van bélyegezve. Egy lánynál meg pont hogy szeretik ha félénk egy lány,ráadásul még a legcsúnyább lány is talál magának 1 pasit,mig forditva nem igaz..A fentebb irt albérlet példa az még jobban rátesz,egy lány bármikor talál kecót mert mindenhova azt irják hogy lánynak kiadó..
2016. febr. 17. 09:28
 10/15 anonim ***** válasza:
Én fiú vagyok, de semmi pénzért nem lennék lány. Egyértelmű, hogy a fiúknak jóval könnyebb minden.
2016. febr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!