Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért viselkedik úgy, mintha...

Miért viselkedik úgy, mintha az apám lenne?

Figyelt kérdés

Apukámmal éltem, fél éve meghalt, és nem maradhattam a házban, nem tudtam hova menni, albérletre nem volt pénzem, így apukám egyik barátja "fogadott" be. Dolgozom, beszálltam a költségekbe természetesen, és ez csak ideiglenes állapot, szeretnék minél hamarabb önálló lenni.

A problémám az, hogy sokszor úgy érzem, hogy irányítani akar. Munka mellett tanulok, és folyton kérdezgeti, hogy voltam-e suliba, miért lógtam el óráról, tanultam-e, stb.. Volt, hogy ki is kérdezte az anyagot, mert már két vizsgám 1-es lett. Ha elmegyek valahova, mindig számon kéri rajtam, hogy hová és kivel megyek. Múltkor például nagy lecseszést kaptam, mert egy kis bajba keveredtem, bevittek a rendőrök, és mivel ő is a rendőrségen dolgozik, el tudta intézni, hogy ne legyen komolyabb következménye. Aztán hazavitt, és kaptam egy jó félórás fejmosást, és végig kellett hallgatnom, nem engedte, hogy fölkeljek, amíg be nem fejezi.

Ez mennyire normális? Miért csinálja ezt? Ti mit szólnátok ehhez? Hálás vagyok amiért ott lakhatok nála, de nem túlzás ez egy kicsit? Ő egyébként 35 éves.


L/19


2016. febr. 19. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Orulj, h kiszedett a bajbol.

Szerintem vedd ugy, h egy felnott barat, akire szamithatsz, es lasd meg, h milyen jo ember, h nem mozdult rad. Akkor lennel igazan bajban.

A jegyeiddel kapcsolatban meg igaza van, es keruld a bajt!

2016. febr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%

Túlzás-e? Az.

Szerintem minél előbb tisztázni kéne, hogy ne essen tévedésbe: te nem a kölyke vagy, nem tartozol neki vallomással. Ne engedd, hogy irányítson, mert nincs joga hozzá (beszállt pénzzel, apád barátja volt, de ettől még nincs joga kontrollálni mást). Ha van annyira értelmes, hogy le lehessen ülni vele és nem kell rettegni, hogy megtorolja az ellenállást, beszélj vele. Mondd meg világosan, hol van számodra a határ, mit tűrsz, mit hogyan szeretnél, mi jó és mi nem. Ne hagyd magad, ne hagyd, hogy bekorlátozza az élezed és hogy elérje, függj tőle.


Az pedig elég sokat elmondd a férfiakról, hogy "örülnöd kéne", hogy nem mászik rád. (Azon nyomban, ha kellemetlen helyzetbe hoz, aka szexuálisan zaklat, jelentsd fel. Pakolj össze, keress valami barátot/rokont/stb, ahol meghúzhatod magad és menekülj tőle.)

2016. febr. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
De jópofa vagy... ha nem tetszik a "nevelés" akkor ne fogadd el a pénzét, a házát sem, költözz ki az utcára, aztán randalírozhatsz, ott nem fog rádszólni senki semmiért. Ha pedig elfogadtad a segítségét, akkor az a minimum, hogy nem úgy élsz, mint egy szutykos kis cigány, aki lóg az iskolából és a rendőrségen végzi.
2016. febr. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Wow, emberek. :D Csak azért, mert nem akar meghalni az utcán és volt aki segít neki NEM azt jelenti, hogy az illető rendelkezhet felette és kénye kedve szerint irányíthatja, birtokolhatja.
2016. febr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Ketteske, ezt a hatalmas hülyeséget magadtól írtad, vagy valaki segített? Ja, gondolom a hangok...!


Kérdező, pedig igaza van. Lehet kicsit túlreagálja, mondd meg neki, hogy nem kell mindent számonkérnie, azonban gondoskodik rólad és vigyáz rád, mert úgy látszik, hogy neked ez KELL, mert lógsz, nem tanulsz és még a rendőrségen is jártál már. Úgyhogy örülj neki, hogy ilyen veled!

2016. febr. 20. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem apád akar lenni s csak te érzed irányításvágyát. Valóságban csak tologat jó irány felé, próbál tanítani mint minden normális ember környezetébe élőket amikre lehet.

Kikérdezte anyagot: segít tanulni.

Kérdezgeti mi van veled: Nem akarja tudta nélkül ne haladj rendszerbeli életben.

Számon kéri hova és kivel mész: Nem akarja, rossz emberekkel menny olyan helyre amiről nem tud, nehogy ne tudjon odamenni ha baj van.

Fél órás fejmosás: Hosszú magyarázat amibe érzelem is keveredett, mert informálni, segíteni akar.

Ez teljesen normális. Én nálam soooookkal idősebbekkel, is sokszor csinálom ezt.

"Miért csinálja ezt?"

Mert segíteni akar.

"Ti mit szólnátok ehhez?"

Megbeszélném vele dolgokat amikben nem értek egyet ő elveivel és más témákban tovább kérném tanácsait, elfogadnám segítségét.

Nem túlzás. Az fura, te nem kérsz tőle ilyeneket, miközben van lehetőséged.. sőt!, ő tolja lehetőséged orrod alá.

2016. febr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
72%

SűrítettLevegő, az egy dolog, hogy nem értesz vele egyet de hogy egyből ott lyukadsz ki, biztosan mentális beteg az illető... :) Tahóságod határtalan. :) Miért szólsz olyanba bele amihez fikarcnyi közöd sincs? :) Miért nyitod ki a szád ha nyilvánvalóan semmi, Semmit nem tudsz a mentális betegségekről? :) Miért hiszed azt, hogy a véleményed etalon? :)


Kérdező, az érzelmeid valósak és jogod van úgy érezni magad, ahogy. Apukád barátja nem tiszteli kellő mértékben a határaidat... segíteni akar oké de nincs kettőtök közt kommunikáció. Te úgy érzed megfojt és IGEN EBBEN IS VAN VALAMI de ehhez hozzájön apukát elvesztése miatti düh, stb. Ülj le vele beszélgetni!!

2016. febr. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem normális ember nem fogja megsimogatni a fejed, ha egyeseket viszel haza meg rendőrségi ügyekbe keveredsz. Te most épp egy nagy tál kakában fetrengsz, ő meg próbál kihúzni. Az ember néha szavakkal pofáncsapja a barátait, nem pedig hagyja őket zülleni.

Jót akar.


Semmi nem lesz belőled ha egyeseket viszel haza meg rendőrségi ügyekbe keveredsz. Nem az egyesek miatt, hanem a hozzáállásod miatt. Ennyivel beéred az életben? Most komolyan? :)

Persze, ameddig ezt magadtól nem veszed észre, addig mi itt hiába írunk.


Higyj azoknak, akik szerint irányítani akar és birtokolni. Biztos komoly emberek, sokra vitték, számít a szavuk :D

2016. febr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!