Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik igy az apám?

Miért viselkedik igy az apám?

Figyelt kérdés

Annyira szeretem apát,de valamikor annyira ...furcsa. Mindig azzal áll elő,hogy semmi sem az enyém. Ez nem is zavar,mert tényleg nincs semmim. De az nagyon,amikor mindig felemlegeti,hogy vagyok és rám kell költenie,pénz adni a buszra..

Ma is annyit sírtam emiatt. Pedig igaza van. Nincs jogom. Annyi sokan segitek anyának is,hogy lássa,nem vagyok a terhére. De ő mindig azt mondja,ez a fizetség,ha a házba akarok élni. Ma igaz,nem csináltam semmit,és azt mondta,nem kapok enni. Nem is az fáj,hogy nem kapok enni,hanem hogy ő az apám. Elmentem mamáéknál enni,mert nagyon éhes voltam.



2015. febr. 19. 19:40
 1/7 anonim válasza:
100%
Ismerős. Persze nálam nem így van mert anyukám nem engedi ,hogy így viselkedjen velem az apám.De én tudom hogy miért,mert apámnak nincsenek érzései..és egy tulok..nem akarlak megbántani de az ilyeneknek nem is kéne gyereket válalnia..Nálam már annyira eldurvult az apám viselkedése hogy elköltözök.Szerintem ,ha az ilyeneket meglehet vele beszélni..mond el neki hogy ez rosszul esik..Hátha megérti és változtat.Még szép ,hogy a saját gyerekedet el kell tartani.még ha idős is vagy már akkor se add erre okot hogy így viselkedjen.
2015. febr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De én szeretem. Sose akarnék neki rosszat. Valamikor olyan kedves és ..olyankor azt hiszem szeret. De annyit sírtam már. És fáj. Mindig tanulok,próbálok a legjobban teljesíteni,hogy olyan legyek mint ő,és akkor majd elfogad.
2015. febr. 19. 19:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez elég szörnyű és nem igazságos, hogy szemedre vetik, hogy pénzbe kerülsz. Minden szülő tisztában van vele, hogy a gyerek költséges, de ezt nem vágják a fejéhez, hiszen ő nem tehet róla hogy iskolába jár és nem keres még pénzt. Egy családnak közös a háza (jogilag is megillet téged vagyonhányad a szüleid után). Nem rabszolga vagy, hogy ha nem dolgozol akkor éhen maradsz, ez embertelen. A nagyid mit szól? Anyukád ezt tűri?
2015. febr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A mamám nem szereti apát. Apa meg mamát nem. Mama mindig elkényeztet,és amikor született a tesóm nála voltam. Megkaptam mindent,kis hercegnőként viselkedtek velem . Amikor hazajöttek,apám nagyon dühös volt,mert én más lettem . Onnantól mindig azt mondja ,hogy mamám tehet mindenről. Pedig mamám annyira szeret. És nagyapa is. Állandóan kapok tőlük szép ruhákat,meg könyveket. Anyám meg apától függ. Nincs saját gondolata,semmiről. Ezért se szeret apa,valamikor kimondom,ha nem tetszik valami. A tesóm meg még kicsi. 11 éves,és komisz kölyök,állandóan csinál valamit,apa pedig rendszerint megsiratja. Annyira sajnálom olyankor,valamikor tényleg apróságon akad fent: a szobájába hagyta a poharat, vagy cukorkaspapír volt a zsebébe. Mindig lusta hájzsáknak hívja,mivel picit duci.
2015. febr. 19. 20:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbántani vele, de apukád rendkívül primitíven áll a családjához, és anyukád sem különb. Gyereket az ember saját akaratából vállal, és ezzel elfogadja azt is, hogy a születendő életet segíti felnőni és önállóvá válni. Az ételt, ruhát, lakhatást biztosítani a szülőtől nem valamiféle kegy, hanem elemi kötelesség. Hogy ők nem így látják, az nem a Te hibád. Nincs esetleg mód arra, hogy a nagyszüleid neveljenek?
2015. febr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem...és én nem akarok elmenni. Én szeretem őket. Nem lehetne valahogy máshogy megoldani? Nem birnám ki,ha mama megtudna mindent,és ... jajj.. ő el is venne minket. De mi lesz a szüleimmel? mégiscsak felneveltek. Valamikor nem adtak enni,de élek . Nekik köszönhetem,hogy élek,ha ők nem lennének,nem lennék én sem. Bármilyenek is
2015. febr. 19. 20:44
 7/7 anonim válasza:
A lehető legjobb tanács, amit bárkitől kaphatsz, az az, hogy MENEKÜLJ! Persze leülhetsz velük (mindenképp együtt) beszélgetni, de a leírás alapján, amilyen primitív az apád meg anyád is, úgy se értik meg. Mamáddal beszélj, és költözz hozzá minél előbb ha belemennek. Apád tönkre fogja tenni az életedet, egész életedre hatással lesz, amit apád művel, és nem jó hatással. Higgy nekem! Sajnos saját tapasztalat. Érthető, hogy mindezek ellenére is szereted, mert tőle kaptad az életed, de ez nem jelenti azt, hogy joga van így viselkedni veled. Ez egy önző és pszichopata viselkedés. Mielőtt lelkileg egy életre összetörne, menekülj.
2015. febr. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!