Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kéregettek már tőled pofátlanu...

Kéregettek már tőled pofátlanul, kitartóan, esetleg nagyon átlátszó hazugsággal? Hogyan, és mit reagáltál?

Figyelt kérdés
Az extrémebb esetek érdekelnének. Mit tesztek, ha egy kéregető nem ért az első "szép szóból"?

2016. febr. 26. 15:19
 1/10 elwera ***** válasza:
40%
Nem, mert hiába jön utánam, elszaladok előle.
2016. febr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szeretek az ilyen pofátlan kéregetőkkel szórakozni.

Van amikor úgy teszek, mintha adni akarnék, de csak 10e Ft van nálam, ezért örülnék, ha előbb felváltaná. Van, akinek találós kérdést teszek fel érte. Akad olyan is, aki egy sallerral lett gazdagabb, annyira agresszív volt.


De a kedvencem az, aki húgycső röntgenre kéregetett mindenkitől 200 Ft-ot:D

2016. febr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Levegonek nezem. Hagyjon beken, miert adjak, nekem se adott soha senki semmit.
2016. febr. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Igen. És általában adok, ha megtehetem. Ha ő hazudik, ha piára, drogra, stb.-re kőlti, az nem az én felelősségem. Hogy megpróbálok-e segíteni, annak aki kér, az az én felelősségem. Sokan azt gondolják magukról, hogy nékik azért van több, mert megérdemlik, másnak pedig "nyilván" azért van kevesebb, mert ő sokkal rosszab, s ő nyilván azt érdemli. Én azt hiszem, hogy az ember, ha keményen meg is dolgozik a pénzéért, azt is csak úgy és azért tudja megtenni, mert lehetőséget kapott rá. A lehetőségeket pedig nem a véletlen teszi; mert olyan nem létezik. A lehetőség (pl. a pénzszerzésre) viszont arra is lehetőség, hogy jót tegyél vele, vagy hogy elmulaszd megtenni, amit megtehetnél. Így aztán a szegényebbek, s akik kérnek is, ők maguk is lehetőséget teremtenek a jótékonyságra, annak, aki megteheti, bármit jelentsen is az az egyén saját szintjén. S bármilyen furcsa ez, hitem szerint ő (egy kéregető pl.) ezzel nagyobb dolgot ad neked, mint amit te számára nyújtasz a 20, 50, 100, 200, vagy akárhány Forintoddal adott esetben.
2016. febr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szoktam nekik mondani, hogy nincs nálam pénz. Abba nem tudnak belekötni. Mert ha csak azt mondom nem adok, akkor tudja, van pénzem csak nem akarok adni és tovább kéreget. Ha azt mondom, nincs nálam, akkor békén hagy. :) Ez csak akkor ciki, amikor épp a kezemben van a pénztárcám és odajön kérni. Mondom neki, nincs pénzem. Erre ő: de hát ott a pénztárca a kezedben. Erre én: ez nem az enyém. :D
2016. febr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Te pedig, aki azt hiszed, hogy jópofa dolog a nyomorral viccelődni, vagy a nyomorultabbat megalázni, magad alatt vágod a fát és saját magadat teszed olyankor sokkal nyomorultabbá, mint amilyenné az lett, aki hazudozva próbál az utcán pl. valami pénzhez jutni.
2016. febr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én is szoktam adni, ha van mit. Múltkor viszont volt olyan, hogy tényleg nem volt nálam egy forint sem, és a bácsi a villamoson elkezdett velem üvöltözni, hogy egy kis nem írom le, mi vagyok... Még olyat is mondott, hogy öngyilkos lenne emiatt, de az olyanok, mint én, nem érdemlik meg ezt az örömöt. Nehogy már nekem kelljen neki magyarázkodni, hogy miért nincs pénzem, ha tényleg nincs nálam. Leesett az állam, ahogy hallgattam őt, elsőre nem is tudtam mit reagálni.
2016. febr. 26. 17:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

# 7

Kettes vagyok.

Ja, ezt már én is hallottam.

Csak egy laza mosoly kíséretében közöltem vele, hogy nyugodtan. Úgysem érdekel senkit, hogy él vagy hal. Senki nem fog rajta segíteni, tök mindegy mennyit kéreget. Az rajta nem fog változtatni.

2016. febr. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Szerintem vegyél rőt magadon és küldd el a k..va anyjába, mert amíg hozzá van szokva az olyanokhoz, akik eltűrik a viselkedését, addig miért változtatna rajta?


Tegnap a keletiben megyek a kettes metró felé, és ott láttam egy matricás cigány nőt, már láttam hogy kiszúrt, és a megszokott flegma módon intettem hogy hagyjon engem, és rá sem néztem, erre utánam szólt hogy leejtettem valamit. Erre megálltam, mondom hogyan ejtettem volna le valamit? Hátra néztem a földre, sehol semmi, csak a nő nyújtotta felém a ki..szott matricáját hogy adjak neki érte pénzt mert ő gyűjt valami nemes célra. Hát a pofám leszakad az ilyen r.banctól.

2016. ápr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
9: a "leejtettel valamit"re azt mondtam volna hogy "igen, teged, magasrol".
2016. ápr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!