Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy valakit még...

Hogy lehet, hogy valakit még sosem láttunk, mégis a neve hallatán el tudjuk képzelni, hogy hogy néz ki, milyen ember?

Figyelt kérdés
Sokszor tapasztalom, hogy ha új embert ismerek meg, már a neve hallatán el tudom képzelni, hogy hogy néz ki, néha a személyiségére is ráérzek. Kialakul egy kép a fejemben az illetőről, és sokszor pont olyan, vagy ahhoz hasonló az illető, amilyennek elképzelem. Volt olyan is, hogy megismertem valakit, és megjegyezte, hogy pont ilyennek képzelt el, és meglepődtem, mert én is őt. A másik eset pedig, amikor csak néhány dolgot tudok az illetőről, néhány tulajdonságát, ekkor is el kezd kialakulni egy kép róla a fejemben, és amikor meglátom, akkor meglepve tapasztalom, hogy pont így képzeltem el. Van, hogy fénykép alapján is ráérzek a személyiségére, mondjuk itt azért vannak árulkodó jelek, igy ezt nem tartom annyira meglepő dolognak... Viszont látatlanban ennyire ráérezni... Néha hátborzongató. :D
2016. febr. 27. 02:48
 1/4 anonim ***** válasza:

És van az az eset,amikor szembe jön az élet... majd bumm.

Ne viccelj,van néha, hogy egy embert évek alatt sem ismerünk ki igazából, nemhogy fénykép és név alapján.

Ezt szerintem gondold át még egyszer,ne álmodozz, mert durva csalódásokat fog okozni az élet.

2016. febr. 27. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meglévő információkból következtetsz a meg nem lévőkre, ezt hívják logikának.
2016. febr. 27. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sokszor fórumhozzászólások alapján képzelek el jól embereket. Persze nem egy-egy bejegyzés alapján, hosszabb "ismeretség" kell hozzá. Volt már, hogy X-et pontosan olyannak képzeltem el, mint ahogyan élőben kinézett, Y-nál nem lepődtem meg nagyon, Z külseje pedig megdöbbentő volt számomra az előzetes elképzeléseim alapján.
2016. febr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy a lelkébe látok, és nem okoz később meglepetéseket. Hanem hogy az első benyomás pont olyan, mint amilyennek elképzelem.
2016. febr. 27. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!