Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hitel nélkül élet?

Hitel nélkül élet?

Figyelt kérdés
Szerintetek lehetséges viszonylag jó körülmények között( saját ház/lakás,autó stb...)leélni egy életet mindenféle hitel vagy kölcsön felvétele nélkül?

2016. febr. 27. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Igen,de csak hittel.
2016. febr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. A saját házat megvalósítani áltagos fizetésből hitel nélkül nem lehet.(jó lehet, de addig nem gyűjthetsz)
2016. febr. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Igen, csupán tudni kell bánni a pénzzel, ami az átlagemberek 95%-nak nehézséget okoz.
2016. febr. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Igen lehet, de nem egyik napról a másikra.
2016. febr. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Igen, lehet. Mint előttem is írták, jól kell beosztani a pénzt...

Nem kell a már meglévő 3 táska mellé egy negyediket venni, nem kell hetente (vagy gyakrabban) kávéházakba vagy vendéglőbe vagy sörözőbe menni, meg kell nézni, hogy melyik boltban olcsóbbak az élelmiszerek, es ha kifizetted a rezsit, es a havi kiadasaidat, nem felélni a maradékot (fodrasz, műköröm, kozmetikus, stb.) hanem eltenni, es gondolni arra, hogy lehet, hogy a következő hónap nehezebb lesz. Vagy a következő év.... Ha pedig mégsem nehezebb, akkor örülni kell, es gyűjteni tovabb...

2016. febr. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem sikerült. Mostanában ugyan vigyázok rá, hogy ne kelljen felvennem, de fiatal koromban sűrűn előfordult.
2016. febr. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Saját autó szerintem egy felesleges pénznyelő. Lakás meg összejöhet egy jobb fizetésből. Pl. ha évi 1-2 milliót félre tudsz tenni, 5-10 év alatt megvan rá a pénz. Addig meg nem ciki a szülőkkel élni.

Hitelt felvenni nagyon rossz üzlet egy magánszemély számára.

2016. febr. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért évi 1-2M megtakarításhoz elég komoly fizetés kell, egy közalkalmazott pl ennyit nem valószínű, hogy félre tud tenni. Ha Bp-n akar lakni az illető, 10 évi spórolásból (az évi 1-2M) nem fog lakást venni (még 1,5 szobásat sem, ha családot tervez, akkor még nagyobb kéne, családi házak ára pedig a fővárosban a csillagos eget verdesi), max valami kevésbé jó állapotút valamelyik rosszabb hírű környéken. Vidéki városban vagy községben már 10M-ért korrekt házat/lakást lehet venni.

De visszatérve a kérdésre: elvileg lehetséges a hitelmentes élet, csak ehhez a magyar átlagnál jóval magasabb fizetés kell, vagy esetleg szerencse, hogy az öledbe pottyan némi tőke (öröklés, tehetősebb szülők, lottónyeremény stb), ami lerövidítheti a pénzgyűjtési időt, amit mondjuk a lakásra szánnál.

Emellé jól kell bánni a pénzzel, észnél kell lenni, és csak addig nyújtózkodni, ameddig a takaró ér. Ha szeretnél egy iphone-t 400k-ért, de ehhez 6 hónapot kell spórolnod, akkor nem rohansz mindjárt a bankba hitelért, mert neked azonnal kell.

2016. febr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

"Azért évi 1-2M megtakarításhoz elég komoly fizetés kell, egy közalkalmazott pl ennyit nem valószínű, hogy félre tud tenni."


Egyetértek. Pont ezért szükséges piacképes szaktudást/diplomát szerezni, és a versenyszférában elhelyezkedni.


Budapesten én nem vennék ingatlant, érdemesebb egy környező kistelepülésen, és onnan bejárni dolgozni a fővárosba.

2016. febr. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Saját autó rengetegbe kerül, mármint a fenntartása. A TV is teljesen fölösleges, időt és pénzt spórolhatunk meg a hiányával. Szerintem az élet apró trükkjeit kihasználva meg lehet úszni.
2016. márc. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!