Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önbizalom nélkül le lehet...

Önbizalom nélkül le lehet élni egy teljes életet?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdezem, mert nekem pl. sosem volt. És mindig úgy beszélnek róla, mintha valami csodaelixír lenne, miközben fogalmam sincs, hogy mi az, milyen érzés lehet birtokolni.

2015. febr. 21. 22:57
 1/5 anonim válasza:

Önbizalom nélkül? Teljes élet?

Nem tudom,nem biztos... Én mondjuk elég önbizalom hiányos vagyok. Alig vannak barátaim,párkapcsolatom sincsen. És ha mondjuk elég idős lennék ahhoz hogy munkám legyen,nehezen venném rá magam hogy elmenjek egy állásinterjúra,mert úgy lennék vele hogy "áh,van nálam olyan,aki ezt a munkát jobban eltudná végezni. Én béna vagyok.." szóval ja,szerintem nem lehet..

2015. febr. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Ha érdekel, belőlem az "önbizalmat erőltető" jótanácsok inkább dühöt váltanak ki. Azért, mert olyan dolgot követelnek tőlem, ami nonszensz, fogalmam sincs, mi az!
2015. febr. 21. 23:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az önbizalom olyan mint a tűz. Csak fa helyett sikerélményekkel kell táplálni. Lehet az akármilyen apró siker, a szalma is apró, mégis hogy ég. Sok apró siker után jönnek a nagyobb "tüzifák", és azt veszed észre, hogy ég a tűz, bízol magadban.

Viszont a víz, ami kiolthatja, hibás felfogás szerint a kudarc. Pedig nem, tévedés. A siker ellentétje nem a kudarc. Hanem a középszerűség.

Kezd el táplálni a tüzet, kis célokkal, kis sikerekkel, és majd látni fogod, hogy nő nagyra.

2015. febr. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Igen, le lehet. Inkább legyen egy ember kétségekkel teli önmagával kapcsolatban, mint egy öntelt kőbunkó.

Ne görcsölj ezen, a lényeg hogy igyekezz mindent a legjobb tudásod szerint csinálni.

2015. febr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha neked az elég, akkor igen, de ha többet akarsz kihozni magadból, akkor nyilván nem. Én is hasonló kaliberű vagyok.


Van egy taktikám, amit gyakorolni szoktam az embereken:

Meg lehet érezni, hogy ki van veled kb. egy súlycsoportban (érzelmileg, szellemileg értem), vagy nálad egy csöppet gyengébb szinten. Velük szemben lehet egy kicsit az ember erélyesebb, magabiztosabb (persze, ha tutira tudja, hogy igaza van). Ha ezt alkalmazod, akkor egy idő után már jobban meg fogsz tudni nyilvánulni olyan emberekkel szemben is, akiknek alapból nagyobb az egója, magabiztosabb, teli van önbizalommal.

2015. febr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!