Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy barátod "véletlenül"...

Ha egy barátod "véletlenül" megölne valakit, aki mindkettőtöknek kárt okozott, és te szemtanúja vagy ennek, mit tennél? Lelépnél, mint aki semmit se látott, vagy rendőrt hívnál?

Figyelt kérdés

A véletlenült úgy értem, hogy nem a gyilkolás volt a célja, hanem verekedés, tettenérés közben így alakult.


Ha a hely adottságaiból kifolyólag 100%, hogy nincs szemtanú, és kamera sem. Ez teljesen biztos.


A károkozás bármiféle bűncselekmény lehet, azért számít, hogy mindkettőtöknek, mert így az illető halála tulajdonképpen egy elégtétel - azaz a bűnözőt magát nem sajnálod, mert semmi hasznosat nem tett soha, csak mások kirablásából, lopásokból élt.


Mit tennél, ha szemtanú lennél? Szeretnél kimaradni ebből az egészből, a kihallgatásokból, a gyanusítgatásokból, az esetleges letartóztatásból, az évekig elhúzódó perekből?

A barátod nem mártana be, mert nem egy aljas gyilkológép, ő csak a saját tulajdonát védte, amikor megtörtént a baj, és nem akar mást is belekeverni. DE amit tett, az megtörtént, szóval letagadni nem tudja. De ha te gy döntesz, hogy te kimaradsz ebből, akkor ő ezt elfogadja.

Vagy nem bírnád ezt egyedül feldolgozni, és besétálnál a rendőrségre vallomást tenni?


2016. febr. 28. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Ha nem bírnám feldolgozni, inkább egy papnak mondanám el, ő nem adhatja tovább (nem nagyon vagyok vallásos, de ebben a helyzetben nem látnék más kiutat, cserébe adományoznék a templomnak hálából).


Viszont a barátomat megpróbálnám rávenni, hogy jelentse a rendőrségen, mert szar lehet hátralévő életében úgy élni, hogy bármikor rájöhetnek, hogy ő volt. Persze tanúskodnék, hogy önvédelem volt. Nyilván nem szívesen járnék bíróságra, de ha tanúskodnom kellene a barátom mellett, megtenném, és szerintem ő is jobban járna, ha tisztázná magát, mint ha innentől félelemben telne az élete.

2016. febr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Ha tényleg egy bűnöző volt a halott, akkor nem csinálnék semmit.
2016. febr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért kérdezed? Történetet írsz? Ebben az esetben: Annak az illetőnek is lehetett családja, aki tudta hova megy, vagyis a barátod lebukhat. Verekedés közben nem valószínű hogy csak úgy meghalna az illető: És lehet akármekkora görény, akkor is mentőt hívnék hozzá. (Ez a semmi hasznosat nem tett, csak rabolt, lopott rész kicsit bűzlik. Kell valami mentség a barátnak?) A rendőröknek meg világosan elmondanám, mint tanú, hogy a barátom egyértelműen magát védte HA az a másik nekitámadt.
2016. febr. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lehet kicsit félreérthető volt.

Amikor azt írtam, hogy megtörtént, letagadni nem tudja, azzal arra utaltam, hogy ő vállalja. Nem, nem vagyok író vagy ilyesmi.

Szerintem ha egy rablási kísérlet van, akkor egy emberölés esetében nem mentenék fel, mert egy kísérlet miatt nem kell ilyen szinten rátámadni valakire.

De ha egy lapáttal nekimész, akkor úgy is elsülhet, hogy épp csak odébbtaszítod, de elkaphatja úgy is az a lapát, hogy az életbe nem áll fel többé.

Vagy egy rúgás: az is lehet, hogy csak egy lila foltot okoz, de lehet halálos is, ha a másik fél közben épp úgy hajol.

2016. febr. 28. 19:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel általában megtalálják a gyilkost, a bíróság nem fogja jó néven venni ha eltitkoljátok. Ha jogos önvédelem, mindkettőtöknek a rendőrségre kell menni, és bejelenteni. Ha nem, mindkettőtöknek esélyes a börtön gyilkosságért és abban való részvételért. Illetve ha mentőt se hívtok egy verekedés után akkor segítségnyújtás elmulasztásáért.
2016. febr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Na azért kedves kettes, álljunk meg egy szóra: gondolj bele mekkora káosz lenne ha mindenki saját maga osztana igazságot az ügyeiben...
2016. febr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti mentőt hívtam volna, ha meghalt meghalt ez van, ha tényleg rablasokbol,lopasbol élt, akkor tudni fogják az előélete alapján, hogy ez önvédelem volt, és hát rosszul esett. De ha nem csinálsz semmit, hanem elhallgatod, de később kiderul, mivel ott voltál, bunreszesnek minosulsz, ha meg a haverod görény, de reméljük nem, hogy mentse magát, rád harithatja a dolgot. A mentő lett volna szerintem a legjobb megoldás, te meg tanuskodtal volna mellette, hogy valóban önvédelem volt.
2016. febr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha negatív ember elmennék.

De leírásodból csak vakkeresztények hívnának rendőrt.

2016. febr. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!