Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a különbség a tolerancia...

Mi a különbség a tolerancia és a passzivitás között?

Figyelt kérdés

2016. febr. 29. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valaki a passzivitásban letojja, közömbös, nem érdekli, és nem ismeri, amivel szemben az, a toleraniában megismeri és megérti, amivel toleráns
2016. febr. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A tolerancia aktív elfogadó, a passzivitás: pont le...m, mit csinál. Kb.
2016. febr. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
A toleranciához sokszor bátorság és bölcsesség kell, a passzivitáshoz egyik sem, sőt gyáván, ostobán is lehetünk passzívak.
2016. febr. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tolerancia: türelmesség

Passzivitás: tétlenség


Ha nekünk nem tetsző dologgal szemben passzívak vagyunk, az még nem jelenti azt hogy toleráljuk.

2016. febr. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A válaszok alapján a toleráns és a passzív személy tökéletesen azonos nyugalmi állapotot mutathat a külső szemlélő számára, de a toleráns okosan nem tesz semmit a dolog ellen, a passzív beletörődve, de akár tudatlanul...


Nekem a toleranciáról a tűrés jut eszembe (nem vagyok ugyebár mérvadó), a tűrésről meg az, hogy:

1. valaki, valami elvisel valamely kevésbé jó állapotot, helyzetet; pl. valaki még képes tolerálni a hideget kint

2. valami, pl. egy alkatrész egy még a megfelelő tartományban van kopás, v. egyéb elhasználtság, alkalmasság terén.


A passzívról valaki, valami olyan jut eszembe, aki egy adott helyzetben, cselekményben, feladatban jelen van ugyan, de tétlen.

Pl. egy focista (nem a kapus ;) ), aki nem ad/vár passzt, nem akar labdát szerezni, stb. hanem legfeljebb nézi (vagy azt sem), ami a pályán történik.


Tehát számomra: tolerancia=tűrés, (el)viselés; passzivitás: inaktivitás, kívülállás.

Egyik sem szükségszerűen függ össze az értelemmel.

2016. febr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a passzív elfogadás sokkal pozitívabb mint a sokat hangoztatott "tolerancia".

Ha valamivel kapcsolatban passzív az ember akkor abból lényegében "nem csinál ügyet". Azt gondolom, hogy bárminemű mássággal kapcsolatban ez a legkevésbé sértő.

A toleranciával pont az a gondom, hogy alapvetően feltételezi, hogy a (vallási, etnikai, tökmindegy)kisebbség tagjának csak úgy van létjogosultsága, ha én - mint végtelenül toleráns ember - neki erre engedélyt adok azzal, hogy kvázi "elfogadom" az ő másságát. De ha nekem el kell valamit fogadnom ahhoz, hogy annak létjogosultsága legyen akkor már régen baj van.


Szerintem az volna a cél, hogy ne legyen ügy egy ilyen dolog nem az hogy hátrányosan meg legyenek különböztetve vagy ami ugyanolyan rossz (szerintem) piedesztálra legyenek emelve / ki legyenek hangsúlyozva.

Egy hátrányosan megkülönböztetett tulajdonság nem attól szűnik meg annak lenni hogy toleráljuk, hanem attól, hogy nem különböztetjük meg.

2016. febr. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"A toleranciával pont az a gondom, hogy alapvetően feltételezi, hogy a (vallási, etnikai, tökmindegy)kisebbség tagjának csak úgy van létjogosultsága, ha én - mint végtelenül toleráns ember - neki erre engedélyt adok azzal, hogy kvázi "elfogadom" az ő másságát."


- Pontosítsunk: ha Te ezt magyarázod bele.

2016. febr. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kiegészítve előző válaszom: az elfogadással nem piedesztálra állítok valamit, hanem elfogadom a tényeket. Ezzel elsősorban magamat gazdagítom.
2016. febr. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!