Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek egy átlagos 20...

Szerintetek egy átlagos 20 éves már felnőttnek számít?

Figyelt kérdés
Hagyjuk most hogy ki mennyire érett.
2016. márc. 10. 14:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szerinted a hormonális változásoknak nincs hatása a pszichére??
2016. márc. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Igen, a hormonális változások összefügghetnek a szellemi változásokkal, legalábbis szerintem. Magamon tapasztalom, nagyon későn érő voltam/vagyok testileg és ez szellemileg, gondolkodádilag is így volt. Most 19 vagyok és sokkal gyerekesebben gondolkodok a korombelieknél. 17 évesen kb. egy 15 éves szintjén álltam.
2016. márc. 10. 15:27
 13/19 anonim ***** válasza:
testileg felnőtt agyilag viszont gyerek szerintem.
2016. márc. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szerintem 20 évesen még nem.

A legtöbb fiatal (ha nem nézzük a mélyszegénységben élőket) 18-19 éves korában fejezi be a tanulmányait a középiskolában. Innen a legtöbben még 1-2 éves szakmát csinálnak (és ugye mondtad, hogy ne a kirívó eseteket nézzük). Vagyis 20 évesen állnak fel az iskolapadból. Többen még tovább is tanulnak.

De nem igazán lehet ezt se általánosnak mondani, hisz érettségi után sokan mennek ki külföldre, ahol azért gyorsan fel kell nőni. Vagy csak szakmát csinálnak, amit befejeznek 18 évesen és 20 évesen már felnőtt dolgozók. Ha őket beleszámoljuk akkor tolódik a mérce.

Összességében szerintem akik most 20 évesek és nem mélyszegénységben élnek, nem dolgoznak a szakmunkás után és nincsenek kint 2 éve külföldön, azok még nem felnőttek (nyilván van aki igen).

2016. márc. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
11-es de. Hatással vannak a hormonok a pszichére a felnőttség tekintetében, de nem csak azok, hanem jó sok más tényező, ezért nem lehet csak biológiai szempontból vizsgálni a kérdést.
2016. márc. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

15. Az a kérdés, hogy mi a kérdés.

Ha egy átlagos 20 évesről beszélünk akinek befejeződött a testi, hormonális átalakulása és van egy kis élettapasztalata (nagyon kevés, de van) akkor egy átlagos 20 éves ha egyedül maradna hirtelen a világban akkor is el tudna intézni mindent. Tudna dolgozni, ügyet intézni, bevásárolni, bármit ami az élethez kell és nem kellene neki százszor elmondani és elkísérgeni. Sőt, egy nem átlagos is képes rá, aki addig picit gyerekesebb volt, de nincs egyébként semmiféle betegsége ami gátolná, mert hirtelen "beérne".

2016. márc. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. márc. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
16. akkor nincs kérdés, mert 17 év felett ezt mindenki meg tudja tenni aki nem beteg....
2016. márc. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én nálam a felnőtt 23-24 éves kortól kezdődik.
2016. márc. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!