Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti felnevelnetek a parotok...

Ti felnevelnetek a parotok gyereket ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
A barátommal több mint fél éve vagyunk együtt. Tiz év van köztünk. Én 21-éves vagyok o pedig 31-éves. Neki az egyik az előző kapcsolatabol szuletett egy lánya aki jelenleg 5-éves óvodás.az elejétől kezdve próbáltam a kislánnyal normálisan viselkedni de mindig csak a vissza utasítást kaptam flegmazott velem. Múltkor amikor eljott hozzánk úgy döntöttem megprobalok közömbös lenni vele mivel eddig minden próbálkozasom kudarba fulladt. Igy amikor bejottek az ajtón a gyerek szokas szerint nem köszönt. Én pedig hallgattam a zenét úgy voltam vele hogy akkor foglalkozzon vele a párom. A páromnak ez persze nem tetszett és a fejemhez vágta hogy ő nem ilyen nevelő anyát képzel-el a gyereke mellé.a párom különben szerette volna hogy a gyerek nálunk éljen mivel az anyjanal állítólag a gyereknek nem jó meg nem olyanok a körülmények sem. De én még nem biztos hogy készen állnék erre mivel nekem még nincs saját gyerekem. Meg főleg ezek után amiket a fejemhez vágott.
2016. márc. 22. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
A párod nem tudja,hogy viselkedik a gyereke veled?
2016. márc. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most komolyan nem tudsz befolyásolni egy 5 éves gyereket?
2016. márc. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De tudja csak vedi.
2016. márc. 22. 13:54
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Itt a kerdes az, tudtad e mikor osszejottel a paroddal, hogy gyereke van? Mert ha tudtad, akkor nem erv a "nem allsz ra keszen", mivel tudnod kellett mit vallalsz. Van egy gyereke, aki mindig is resze lesz az eletenek.

Meg egy oteves kislanytol, aki trauman megy keresztul mert szetmentek a szulei, es nem tudja kezelni a helyzetet (plane hogy nem jo neki az anyjanal), nem varhato el hogy ugyanolyan eretten tudjon kezelni egy helyzetet mint te, aki felnott ember vagy.

Ennyit arrol, hogy mi az ahol nem neked van igazad.


Viszont amiben meg igazad van, az a kovetkezo: "ő nem ilyen nevelő anyát képzel-el a gyereke mellé" ez a mondat meguti az ember fulet. Nem art vele tisztazni, hogy o most a gyerekenek keres neveloanyat, vagy maganak part/tarsat? Mert te vele kezdtel, vele vagy, elfogadod azzal egyutt hogy van egy gyereke, aki igy nyilvan az elete, a kozos eletetek resze is, de ne nezzen rad anyapotlekkent, mert annak a gyereknek van mar egy anyja, es egy apja is, es az o felelosseguk felnevelni.

Tessek atgondolni hogy neki most tarsra van szuksege vagy potmamara.

2016. márc. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

A gyerek viselkedese amugy ertheto. Egyreszt 3-5 eves korban van egy alap dackorszak, van hogy az en sajat negyeves lanyom se hajlando pl koszonni, es nem mindig konnyu kezelni.

Masreszt a szulei elszakadasa miatt komoly lelki trauman megy keresztul amit nem tud kezelni, siman lehet hogy a leegyszerusitett kis vilagaban te vagy az akadalya annak hogy apu es anyu egyutt legyen.

Rengeteg turelem kell, szeretet, es foleg megertes. A parodnak pedig mondd meg, hogy ha neveloszuloi kotelessegeket akar toled, akkor lesz szives a jogokat is biztositani hozza, tehat ertelmes hatarokig a nevelesi modszerekbe ne szoljon bele. Ha mar neveloanya, akkor azzal jarnak a szuloi jogok, az, ha pl ignoralassal neveled, fegyelmezed a gyereket, ami ebben az esetben szerintem jogos is volt, resze a szuloi eszkoztarnak. Az nem megy, hogy amikor kell valami akkor segits te is nevelni, de ha buntetesre vagy raszolasra kerul a sor, akkor meg hagyjad beken mert nem a tied...

2016. márc. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A gyerek amúgy is dackorszakát éli ebben a korban, akkor is lehet, hogy ilyen lenne, ha a szülei együtt maradtak volna. Pláne, hogy erre jött egy ilyen speciális körülmény. Én még nem adnám fel, de te érzed, hogy te készen állsz-e, vagy inkább kiszállsz a kapcsolatból.
2016. márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6: itt nem a gyerek viselkedesevel van a baj elsosorban hanem az apjaeval. Ha o nem partner abban, hogy a parja tekintelyt szerezzen a gyerek elott, es elfogadtassa magat, ugy meg is feszulhet, nem fog menni. Pszichologiailag jo eszkoz lett volna a "jo, ha te nem, akkor en se", a gyerek meglepodik es keresni kezdi a kontaktust. De ha keresztbevernek a nevelesben, akkor meg a sajat gyerek is el lesz rontva.
2016. márc. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az igaz, h a kislany meg kicsi es valszeg nem, vagy nehezen tudja feldolgozni azt, h a szulei szetmentek. Szoval ez ertheto, ha a viselkedese nem megfelelo. Ilyenkor turelmesnek kell lenni vele. Illedelmesnek, de amugy hagyni neki egy kis teret; hagyd, h o kozeledjen - ez tapasztalat, m hasonlo cipoben jarok, mint Te :)

Az apjaval meg lehet beszelni, h ha csak azert van Veled, h neveld a masik notol valo gyereket, akkor felejtse ezt el. Te a baratnoje vagy, nem a bebiszitter.

A masik meg, h ilyenkor a gyerek apjanak kellene nevelni a gyereket, es ha nem koszon a kiscsaj, akkor raszolni, h koszonjon, m ez az illem. Szoval itt elsosorban apukat kene helyretenni es elmagyarazni neki, h hogy banjon a lanyaval es Veled is.

2016. márc. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na, ezért ne kezdj soha olyannal, akinek gyereke van, főleg kicsi.
dec. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igazából annak a gyereknek van anyja is, nem kell átvenned az anyai szerepet, lehetettek csak simán jóban is. Egy 5 évestől ne várj sokat, legyél vele kedves, akármilyen is, még fejlődésben van, meg persze a párod miatt is. Sztem meg fog enyhülni idővel. DE ha úgy érzed h ez már most nyűg neked akkor még most lépj ki a kapcsolatból, fiatal vagy, és sztem nem így képzelted az életed...
dec. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!