Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Elköltöznél egy szegényebb...

Elköltöznél egy szegényebb országba, csak hogy megértsd, a pénz nem boldogít?

Figyelt kérdés
Akit komolyabban érdekel, miért kérdem, privátban elmesélem, ide csak a ti véleményeteket várom
2016. jan. 17. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem is a pénz boldogít, hanem amit megengedhetsz belőle.


Ezt a mondást amúgy a gazdag emberek találták ki, hogy magukat ámítsák. A pénz igenis boldogít és nem, nem költöznék. Így is elég szegény vagyok.

2016. jan. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 menta00 ***** válasza:
Engem érdekel, leírod privátban? 15/l
2016. jan. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Csak ezért nem,mert tudom,a pénz önmagában nem boldogít.

Persze,a mai pénzorientált világban bele van az emberek fejébe verve,ha csóró vagy,nem lehetsz boldog.

Lehet van benne valami,nem tudom.

Ezen csak akkor gondolkodom nagyon el,amikor olyan idős emberekkel beszélek,mondjuk nagyszülők,vagy rokonok,akik megéltek egy világháborút,és nem az maradt meg bennük,jaj de szar gyerekkoruk volt.

Mert szerető családban nőttek fel.

Tudom,az idő mindent megszépít,de akkor is.

2016. jan. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát engem tökre boldoggá tesz az új w205-ös mercim, és nem mennék el helyette kambodzsába napi fél dollárért cipőt varrni hogy megtapasztaljam azt a fajta boldogságot.
2016. jan. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés.

Jártam már gazdagabb országban ,de szegényebben még nem igen. Viszont tudok egy lehetőséget ahol kimehet az ember önkéntesként segíteni.

És ezen már gondolkodtam ugyanis akkor megtudnám tapasztalni mi az az igazi érték. Mi az amikor valaki szegény és akkor mégjobban fogom becsülni a dolgokat. Megváltozik az értékrendem és úgy érzem jobb és több ember tudok ez által lenni.

Ha ki is költöznék ,akkor viszont nem huzamosabb ideig. 2-3 év maximum. Persze ez idő alatt lehet ,hogy beleszeretnék nem lehet tudni ,de mint minden ez is helyzet függő lenne.

(annyiból biztos jobb ,hogy ott nem olyan felszínesek az emberek ,mint a gazdag országokban ahol nem foglalkoznak egymással. Ott ez érzésem szerint nem lenne és lennének normális emberi kapcsolatok megbecsülnék az embert.)


(amúgy érdekel az is amire te gondolsz szóval ,ha úgy van akkor írhatsz.)

2016. jan. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kicsit később, mert hosszabb, de leírom, akit érdekel
2016. jan. 17. 13:33
 7/15 anonim ***** válasza:
Végül is nekem is leírhatod amit meg szeretnél osztani velünk. Érdekel valamilyen szinten. Ettől függetlenül fenntartom azt, amit az első válaszomban írtam.
2016. jan. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Elköltöznék egy időre, de nem azért, hogy megértsem, hiszen ezt tudom. Egyszerűen csak érdekelnek más kultúrák és hogy ott hogyan zajlik egy nap, mivel töltik az emberek, hogyan élnek.

Pontosan tudom, hogy nem minden a pénz, de a mi világunkban sajnos nagyon is fontos.


Az a véleményem, hogy aki pénzhajhász módon csak ennek él, az nem költözne el ilyen helyre.

2016. jan. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
költözne a fa szom,ez is elég szar hely,inkább jobb helyre költöznék.már hogyne boldogítana a pénz?!mutass egy épeszű embert aki azt mondja,hogy ő szegény akar lenni .
2016. jan. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Dehogy költöznék. Mondjuk a logika is sántít, egy szegényebb országban pont azt látod, hogy milyen égetően szükség lenne pénzre. Gondolom ilyen Afrika szintű nyomorra gondolsz, hát oda pont egy durva nagy zsák pénz kellene, mert azok a bozótlakók se egészségügyet, se tömegközlekedést, se közbiztonságot, se semmit nem voltak képesek az elmúlt 500 évben kiépíteni és fenntartani, szóval ha én odamennék, pont az lenne a legnagyobb gondom, hogy milyen sok pénz kellene.
2016. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!