Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi van velem? Nem korai még?...

Mi van velem? Nem korai még? Lehetek igazán szerelmes?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok,(...hamarosan 15) lány, és van egy fiú akit nem tudok kiverni a fejemből. Nem is értem, de ha rá gondolok egyszerűen elfog a mosolygás és melegség árasztja el a szívemet. Ez lehet a szerelem? De még csak 14 éves vagyok, nem korai ez? Nem akarok az lenni, aki nagyon korán kezdi ezt az egészet. Még ha most szerelmes is vagyok a fiúba, kitart-e a szerelmünk "örökkön örökké"? A fiú akire mindig gondolok egy évvel idősebb, komoly, tehát már nem viselkedik úgy mint egy kisfiú, és okos, kedves, reményeim szerint nagyon jó ember és véletlenül pont a szomszédban lakik. Úgy érzem a saját korcsoportomhoz képest komolyabb, és kicsit felnőttesebb vagyok. Nyilván 14 évesen még nem nevezhetem magam nőnek, de szerintem elég érett vagyok a szerelemhez. Sokszor képzeltem már el hogy reggel együtt megyünk iskolába, és mondjuk délután segít tanulni, és én is neki, de persze szabad teret is szeretnék mindemellett, nem szeretnék egy "egymást megfojtó" szerelmet. Ennél többet minimum 16 éves koromig nem szeretnék a szerelmi kapcsolaton belül, csók nyilván el fog csattanni, de többet nem szeretnék, csupán valakit szerethessek és mellettem legyen ha szükségem van rá, az életem része lenne a barátnőim mellett természetesen. Szerintetek elég érett vagyok mindehhez? Jók az elhatározásaim a szerelemmel kapcsolatban?

2016. márc. 25. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Még normálisabb az életfelfogásod, mint egynéhány elfajzott egyetemistának errefelé (és ez komolyan mondom, ugyanakkor elszomorít, hogy itt mégis itt van XD). Hát, tetszik neked a srác, próbáld meg 'elcsábítani' :D de egy nő majd jobb választ ad rá, minden esetre az elhatározásod szerintem jó :D.
2016. márc. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*itt ez van
2016. márc. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod és nagyon jó érzéssel tölt el, hogy így gondolod! :) Köszönöm a tanácsod, ugyanúgy érdekel a véleményed mint a nőké, persze nyilván egy lány a női véleményekre, tanácsokra hallgat jobban, de jó tudni hogy a másik nem mit gondol a helyzetemről, elhatározásaimról.
2016. márc. 25. 21:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy korai szerelmesnek lenned, nem tudod befolyásolni az érzéseidet. Viszonylag érettnek tűnsz, szerintem egy esélyt megér. Szerintem jó, hogy nem tervezel vele még komolyabbat, mint a csók. Egy barát 14-15 évesen már oké, ha tényleg csak ennyire ártatlan kapcsolatot tervezel és nem fogsz vele rögtön ágyba ugrani. Sajnos nem valószínű, hogy örökkön-örökké kitart a dolog, főleg az első szerelem nem tart örökké (habár örök emlék marad :D). Egy esélyt adhatsz neki, hogy megnézd mi sül ki a dologból, de nem siessetek el semmit és az egymást megfojtó szerelem tényleg nem jó. Gyakran az első kapcsolatnál az ember hajlamos nagyon a párjára kattani és romlik a teljesítménye a suliban meg háttérbe kerülnek a barátok. Azért az egyensúlyt tarts meg ha össze is jön a dolog a sráccal. :)
2016. márc. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja igen 20/L, szóval ez egy "női" vélemény, habár a korom ellenére még nem tarom magam egy érett felnőtt nőnek :D
2016. márc. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a "női" tanácsot! :)


Nos, igen komolyabbat nem szeretnék, mint amit leírtam, bizonyos ideig biztos nem. Én azért reménykedem hogy ha esetleg a világ újabb csodája folytán valahogy egymásba szeretnénk, a szerelmünk mindent átvészelhet. Tudom, ez úgy hangzott mint egy jól megírt romantikus film, de majd úgyis eldől mi lesz a jövőben. Semmit sem szeretnék elsietni, az eszem azt mondja ez még korai, viszont a szívem mélyén azt érzem hogy készen állok rá. Úgy érzem, mellette én lennék a legboldogabb lány a világon.Ugyanakkor az lenne az utolsó dolog amit megengednék magamnak hogy a tanulásom rovására menjen. Szerintem ő is így gondolná, legalábbis remélem :)

2016. márc. 26. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!