Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vagdossa magát, mit tegyek?

Vagdossa magát, mit tegyek?

Figyelt kérdés

ma lattam egy fiú barátomon hogy Vagdossa magát. A csuklójától a könyökéig. Megkérdeztem,hogy miért, csak annyit mondott, hogy sok képen látta és kipróbálta. Látszik rajta,hogy valami baja van,nem olyan mint volt,néha kedves,de tegnap is rossz hangulata volt. Mit mondják,csináljak?

A fiú 13 éves, én 12


2016. ápr. 8. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Hosszába csinálja? Akkor legalább van hozzá esze. Mert keresztben nem ér semmit.


Beszélj arról, hogy mit érez ilyenkor? Beszélj az érzéseiről. Hallgassad meg.

Próbáld nem elítélni, csak meghallgatni és megérteni. Fontos, hogy az érzelmeit elő tudja adni.

(én ezzel próbálkoznék)

2016. ápr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne te próbálj neki segíteni, nem fogsz tudni észérvekkel meggyőzni egy 13 éves gyereket, mikor te is "csak" egy gyerek vagy még.

Mindenképp keresd fel a szüleit és mondd el nekik, mit vettél észre, és hogy szerinted segítségre van szüksége a barátodnak.


Ha esetleg nincs jó kapcsolata a szüleivel tudakold ki milyen felnőtt rokonnal tart jó kapcsolatot és neki szólj, végső esetben akár az osztályfőnökötöknek.

2016. ápr. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hétfőn beszélek a fiúval.
2016. ápr. 9. 13:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak hozzá értő szervezetek. Egy szülő, vagy egy ofő nem feltétlenül képzett, de valóban többet tudnak segíteni.

Nyugodtan hívd fel a lelki segélyt. [link] (www.kek-vonal.hu/index.php/hu/lelkisegely-vonal) ingyenesen hívható és titkosan kezelt vonal. Ők is adnak segítséget.

2016. ápr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy a rosszindulat és a keserűség milyen undorító kommentelőket szül! Ment is a stoptábla.
2016. máj. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!