Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme van annak hogy...

Mi értelme van annak hogy valaki vagdossa magát?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem látom értelmét valaki elmondaná nekem hogy ez mire jó? Már rohadtul kiváncsi vagyok rá. Ismerőseim közül is vannak akik vagdossák magukat de hogy minek azt nem tudom. Betegesnek tartom az egészet tulajdonképpen még belegondolni is rossz hogy én magamat megvágjam valamivel.

2015. szept. 29. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy kárt okoz magának valamilyen belső feszültség miatt.
2015. szept. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
..ezzel megnyugtatva magát
2015. szept. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
Amikor valaki nagy jódolgában játszik, kacérkodik az öngyilkosság gondolatával és ez örömet okoz neki, némi megerősítést abbban, hogy van ő olyan bátor és merész, hogy meg merné tenni. Ja, hogy értelme egyébként nincs, mert tehetne valami hasznosat is helyette, az más kérdés
2015. szept. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Érdekes. Én amikor ideges vagyok vagy valami gondom van úgy vezetem le hogy előkapom a gitárt aztán játszok rajta(persze valami durva számot :D) pár órát de hogy elkezdjem magam vagdosni Isten ments!
2015. szept. 29. 21:33
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy ilyen időszakom még régebben, a gimi alatt. Így mai fejjel visszagondolva, igazából csak azért csináltam, hogy kicsit felhívjam magamra a figyelmet. Hogy érzékeltessem a volt osztályommal, hogy attól még, hogy nem mutatom, igenis rosszul esik az, hogy folyton kiközösítenek és megaláznak.

Szerencsére már kinőttem ebből :)

21/F

2015. szept. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Amint látod több oka lehet, de mind lelki.


Meg neked a gitár, másnak más. Hadd ne pengessen mindenki... :)

2015. szept. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát igen kész káosz lenne ha minden ember pengetne mert gondjuk van. :D Mondjuk régebben míg nem volt gitárom úgy vezettem le hogy edzettem mindig elmentem a határomig vagy csak szimplán ütöttem valamit mint egy idegbeteg de már elmúlt. :D Jó válaszokat adtok köszönöm! :)
2015. szept. 29. 21:44
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
sose fogod megerteni amig nem csinaltad.. ezvan ezt csak az erti igazan aki csinalja v csinalta mar. :)
2015. szept. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom lehet hogy még az se érti hogy miért csinálja aki csinálja. Vannak ilyen válaszok hogy valami gondja van lelki baja vagy kiközösítés meg ilyenek de nem hiszem hogy ezeket a vagdosással kellene (hülyén fogalmazok)"elhesegetni". Én nem is fogom csinálni az biztos mert nem is vagy rá nagyon kiváncsi hogy milyen csak arra voltam kiváncsi hogy ennek mi értelme. Azzal hogy megleljem a választ a kérdésemre azért nem fogok egy 20-30 centis konyhakéssel vagy mivel megvágni magam. :)
2015. szept. 29. 22:10
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a testünknek van egy olyan idióta reakciója, hogy nyílt seb esetén boldogsághormont (endorfint) kezd el termelni. Ez lehet az egyik ok, amiért sokan "rászoknak" a vagdosásra - hiszen tényleg jobb közérzetet okoz. Másik ok meg az lehet hogy a testi fájdalom eltereli a figyelmüket a lelkiről.
2015. szept. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!