Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Újrakezdés? Hogyan lehetne?

Újrakezdés? Hogyan lehetne?

Figyelt kérdés
14 évesen külföldre költöztünk, nincs meg 8 általános se, visszajöttem Magyarországra, nem tudok semmilyen iskolába menni, tanultam kint, de papirom sincs róla! Légiutaskisérő szeretnék lenni,de ahhoz minimum érettségi kell,és nem tudom hogyan lehetne újrakezdeni... SENKI NEM SZÁMÍTHATOK! CSALÁDRA SE! 18F
2016. ápr. 9. 18:42
 1/1 anonim ***** válasza:

először is az általánost próbáld meg magántanulóként befejezni.. az egész biztos nem fog gondot okozni neked, ha sikerül erre alkalmas intézményt találni..


ezt követően mindenképpen próbálj meg leérettségizni, akár egy esti tanfolyamon.. mellette vállalhatnál valami light-os diákmunkát, pl árufeltöltő, pénztáros, sok szövetkezet van, amihez csatlakozhatsz.. pl. fürge diák, meló-diák, biztos-kész... és tanulás mellett pénzt is kereshetnél... napi 4-6-8 órában dolgozhatsz, amelyik neked alkalmasabb..


utána pedig továbbtanulhatnál légiutas-kísérőnek

és valóra válthatnád az álmod :)

nyilván sok évet veszítettél azzal, hogy külföldre költöztetek, tehát bele fog telni pár évbe, hogy utolérd magad, de hidd el, meg fog térülni a sok bele fektetett energia..


és ha másra nem számíthatsz?

az kit érdekel?

a te jövőd a tét!

18 évesen már egyébként is jogilag cselekvőképes nagykorú vagy.. tehát teljesen önállóan intézheted az ügyeidet!


én nem látom semmi akadályát, szerintem minél hamarabb láss neki, annál hamarabb éred el a célod, és a végén majd mindenki ámulni fog, hogy micsoda kitartás és akaraterő van benned :)

neked lesz boldog életed, ha így cselekszel :)


sok sikert és kitartást kívánok az elkövetkezendőkben!

2016. júl. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!