Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 22 évesen késő újrakezdeni az...

22 évesen késő újrakezdeni az életem?

Figyelt kérdés

Anno érettségi után nagyon rossz pályát választottam. Igazából már menet közben rájöttem, de úgy voltam vele, ha már belekezdtem, akkor véghez is viszem. A jelenlegi szakmámmal könnyű volt elhelyezkedni, a fizetésemre nincs panasz, viszont nagyon utálom, abszolút nem illik hozzám és 0 szabadidőt hagy, miközben fizikailag és idegileg teljesen kikészít. Azt tudom, hogy nem ebből akarok nyugdíjba menni. Rosszul választottam, de ezt már nem lehet visszacsinálni.


Szeretnék még tanulni, de nem tudom, hogyan.

Egyetemre szeretnék menni, de nincs emelt szintű érettségim, tehát újra fel kellene valahogy készülnöm az érettségire.

Mire elvégezném az adott szakot, legalább 27 éves lennék, és nem lenne anyagi hátterem, mivel diákmunkával nem lehet meggazdagodni. Államilag támogatott levelező tagozatra bekerülni -ami mellett dolgozni is tudnék- nagyon nehéz. Arról nem is beszélve, hogy 27-28 éves korom körül én már gyereket szeretnék.


Szóval úgy érzem, hogy csapdában vagyok, nem tudok kitörni a mókuskerékből és bedarál a jelenlegi életem.


Ti mit tanácsolnátok? Volt már valaki hasonló helyzetben?



2014. márc. 3. 21:54
1 2
 1/13 anonim válasza:
Megkérdezhetem, hogy mi a jelenlegi munkád?
2014. márc. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szakácsnak tanultam és most konyhai kisegítő vagyok, de ez mit számít?
2014. márc. 3. 22:04
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, 23 évesen kezdtem el egy másik szakot, ami érdekel. jelenleg nappalin tanulok, de másodévben szeretnék levelezőre menni. Esetleg diákhitel? én is szeretnék babát 27 éves koromban maximum. nem tudom még hogy fog összejönni pontosan. Néha nekem is eszembe jut, hogyha nem kezdtem volna másik szakot is, akkor hol lennék.
2014. márc. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Próbálj meg más munkahelyet találni a szakmádon kívül. Hátha sikerrel jársz, bár meggazdagodni nem így fogsz.


Ha nincs aki finanszírozza az szükségleteidet ameddig tanulsz és nem keresel elegendő pénzt akkor üdv, Magyarországon. Ilyet itt az élet, az emberek nagy része itt nem azt csinálja amit szeret, hanem azt, amiből nagy nehezen meg tud élni egyik hónapról a másikra.


Szerinted ha nincs aki támogatna ameddig elvégzed a sulit, amivel nem biztos, hogy el tudsz majd helyezkedni, akkor mit tudunk tanácsolni? Ha valaki erre tudná a választ, hogyan szerezz pénzt akkor nem létezne anyagilag kiszolgáltatott ember.


Írhatnám, hogy pályázz meg ilyen-olyan tanulmányi támogatást, vegyél fel diákhitelt, járj esti tagozatra, költözz kollégiumba stb., de ezek csak álszent, végtelenül naiv álomalternatívák.

2014. márc. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az aktív felnőttkorodból eddig eltelt mindössze 4 év. Hátravan még minimum 40 éved nyugdíjig. Úgyhogy nem, nem késő.
2014. márc. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 acelsziv ***** válasza:
Jelenleg nincs olyan ember, akinek késő lenne újrakezdeni. :D Szóval neked sem az.
2014. márc. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem késő. íés fogsz ezzel találni valamilyen részmunkaidős munkát. Mit szeretnél tanulni? Mivel szeretnél foglalkozni?
2014. márc. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Most már célszerű lenne a levelezős szakok között válogatnod. Készülj fel rá, hogy fizetősek. Ha nem ütemterv szerint haladsz, akkor is leakasztanak rólad nem kevés pénzt a tandíjon felül. Munka mellett nem lehetetlen megcsinálni, viszont idő azért kéne hozzá.


Az emelt szintű szerintem nem kötelező mindenhova, bár mostanában nem nézegettem ezeket.


22 évesen nem késő. Az egyetem 5 év, BSc kevesebb, az MSc meg nem kötelező.

2014. márc. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hogy mi szeretnék lenni?

Diplomás ápoló, dietetikus vagy gyógytestnevelő.

2014. márc. 3. 22:19
 10/13 anonim ***** válasza:
nem késő, de a helyedben levelező tagozatra mennék, ahol tanulás mellett tudnál dolgozni, nem vesznek el az éveid a nyugdíjhoz, tudnád finanszírozni a tanulmányaidat, régebben vissza lehetett téríteni a tandíj egy részét adójóváírásként, nem tudom, ez megvan-e még... én is elvégeztem két szakot már felsőoktatásban, elkezdtem egy harmadikat, de nem bírtam anyagilag... vagyis nem tudtam, hogy megtérül-e a befektetett pénzem, így inkább felfüggesztettem... nem könnyű a döntés még felnőtt fejjel sem, hát mit várnak 14 évesen, mikor pályaválasztás van...
2014. márc. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!