Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a tűzoltók, katonák, mentősök, stb-k az ő pénzükből élnek?

Figyelt kérdés

Én tűzoltó vagyok és sok helyről kaotam ezt.

De mégis miért? Bezzeg ha balesete van 5 percen belül ott vagyunk, 10 perc múlva már útban van a kórház felé, a mentősök megmentették az életét, fél óra múlva már túl van a műtéten ( ha kell ). Valahogy olyankor nem zavarja őket, hogy "az ő pénzükből élünk".

Na meg mintha mi nem fizetnénk adót, tehát mi fizetünk magunknak, illetve egymásnak is. Merthogy ugyanannyit adózunk mint a többiek.


2016. ápr. 11. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ezt csak nagyon primitivek,hihetik így!

Van egy amerikai mondas:

Ha bajban vagy és nem bízol a rendőrökben hívd a bűnözőket,ok majd segítenek.!

2016. ápr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rövid válasz: mert gyökerek.

Vagy ha arra verik magukat, hogy ők pl. vállakozásból adóbefizetők, ti meg az állami csecsen lógó herék (de szép kép :)) akkor meg annyira sötétek, hogy nem értik, ezekre az állami cégekre szükség van és fingjuk sincs a szolidaritásos rendszer lényegéről. Szóval szerintem ne rágódj ezen. Mondjuk a katasztófavédelem csak bajt hozott, de még mindig ti vagytok azok, akikben a lakosság legjobban bízik :)

2016. ápr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én személy szerint max. a politikusoknak v. a segélyen élőknek mondanám ezt. Épp az a legnagyobb baj ebben az országban, hogy a politikusok meg az állami cégek vezetői milliós fizetéseket vesznek fel, viszont azok akik nap mint nap mentik az emberi életet, anyagi javakat, azok nincsenek megbecsülve anyagilag.
2016. ápr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem pejoratív jelleggel, de van értelme: közszolgáltatást végeztek és a fizetésetek az adóból jön.

Amúgy én, sosem tartottam rossznak a mentők, tűzoltók munkáját. Ha van lehetőségem, még segítek is nekik.

2016. ápr. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A közalkalmazottak a közterhekből befolyt pénzből kapják a fizetésüket. Ettől függetlenül egy mentőst vagy tűzoltót ezzel szekálni nagy tahóság. Ha egy rendőrhöz vagy politikushoz vágják ezt oda, az elmegy, mert nagyon sokan közülük kiharcolták a közutálatot, ezeket a szakmákat még morálisan is lenézik (ellenben egy tűzoltó pl általában köztiszteletnek örvend).
2016. ápr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha annyi pénzem lenne ahányszor megkaptuk már "Az én adómbó'..."kezdetű nótát :D Hozzáteszem, a legtöbbször olyanoktól akik szerintem életükben egy forintot nem fizettek még adót :D Eszükhöz értem :D
2016. ápr. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Es az adot is a mi adonkbol fizetitek, ehhez mar pofa kell hogy ezzel ervelj!!
2016. máj. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!