Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek egy olyan ember,...

Szerintetek egy olyan ember, aki minőségi zenét ill. metál/rock satöbbit hallgat, az mennyivel más belsőleg, mint egy olyan, aki primitivet (techno, sz4rpop, rap)?

Figyelt kérdés
Mármint érzelmibb, megértőbb ember lehet?

2016. ápr. 18. 20:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Mindenkinek más a minőségi zene ezt ne feledd. Azért mert te nem szereted az adott stílust még nem igénytelen illetve primitív.
2016. ápr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Firedoom ***** válasza:
85%
Metalos vagyok amióta az eszemet tudom, de nem vagyok olyan "Primitív", hogy leszoljam masok zenejet. Ha tetszik, ha nem!
2016. ápr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 eznemlényeges ***** válasza:
Hát metált hallgatok részletesebben: deathcore, metalcore, screemo, deathmetal, swedish-deathmetal, goth-metal, heavy metal. Elég érzéketlen vagyok, bár ez nem a zene miatt, hanem családi okokból.
2016. ápr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért a rap-et nem kellene primitív műfajnak nevezni azért, mert itthon Mr. Busta, AK26, Mr. Missh, és a többi félkegyelmű képviseli az igénytelen, egy kaptafára készülő szemétjével. Az USA-ban rengeteg olyan album született ~40 év alatt (mainstream, underground, new school, old school egyaránt), amik igenis igényes alkotásnak számítanak, hatással voltak a társadalomra, és a kritikusok is elismerik (pld. Kendrick Lamar - To Pimp a Butterfly, Kanye West - My Beautiful Dark Twisted Fantasy, Eminem - The Marshall Mathers LP, Nas - Illmatic). Technot és poppot nem hallgatok, de ezekben a műfajokban is születtek remek alkotások. Ugyanúgy a metálban és a rockban is van rengeteg szemét.


Hogy a kérdésedre válaszoljak, igen, van sok olyan ember, aki azért hallgat zenét, hogy lelkesítse, hogy gondolatot ébresszen benne, hogy segítse egy trauma feldolgozását (ez nagy valószínűséggel nem RTM-et fog hallgatni), és van olyan ember, aki csak Kis Grofót hallgat, mert arra lehet mulatni. Kis Grofó, Mr. Busta és a többiek főképp bizonyos alsóbb, iskolázatlan rétegekben vannak jelen, ahol ezekre van igény, de persze van átfedés is. Úgyhogy a megnevezett műfajokat kivéve egyetértek veled.

2016. ápr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jó, elhiszem, lehet, hogy a rap egyfajta művészet, de én itt főleg azokra a zenékre gondolok, amelyeknek se szövege, se dallama, se semmije nincsen. A primitivek alatt ezeket értem.
2016. ápr. 18. 20:56
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem a zenei ízléstől függ, hogy ki milyen primitív. Az hogy valakinek nem tetszik a "minőségi zene" -ami amúgy mindenkinek más- az nem mond el semmit egy adott ember személyiségéről. Csak egyszerűen az adott embernek nem jön be a hangzásvilága.
2016. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek más a minőségi- érdekes felvetés, csakhát egy kakasdal remix bárhonnan nézzük, nem lehet az. De rendben, javitok: igényes zenék.
2016. ápr. 18. 21:00
 8/14 A kérdező kommentje:
Valszeg hülye a kérdés, de azért lehetőleg ne az elemezgetésével foglalkozzatok, ha megkérhetlek titeket!
2016. ápr. 18. 21:04
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy kicsit befolyásolja az értékrendet, de nagyrészt inkább annyit hogy milyen baráti körrel megy el bulizni :)
2016. ápr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül van nagy különbség szerintem. Én úgy gondolom, hogy olyan zenét választunk, ami kifejezi a lelkivilágunkat és nem fordítva. Na most például én metált hallgatok, ha ideges vagyok és le akarok nyugodni, a legjobb barátnőm meg dubstepet. Neki az a megfelelő, nekem ez, de a hatás ugyanaz. Persze nem vagyunk ugyanolyanok, de végülis azok az emberek, akik ugyanazt a zenét hallgatják sem ugyanabból az okból teszik.
2016. ápr. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!