Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem járnak manapság az...

Miért nem járnak manapság az emberek, de főleg a fiatalok operába, vagy klasszikus koncertekre? Illetve miért van az, hogy szinte csak pop, rock, vagy rap számot hallgatnak?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 20. 19:18
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
60%
Hol lehet operába és hasonló helyekre járni? Bp-en... én szívesen mennék de a közelben semmi ilyesmi nincs, egy kisvárosban élek. Itthon meg mindenféle zenét hallgatok, ugyanúgy szeretem a black metált, popot, ázsiai zenét, klasszikust is. Egyedül a diszkós tüctüc és rap ami nem jön be. De hogy itthon mit hallgatok arról pont senki nem tud.
2016. ápr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Firedoom ***** válasza:

A rockhoz kifejezetten passzol egy-egy szimfonikus részlet. Volt egy idő amikor Wagner volt a csengohangom, Carmina Buranat sok egyeb tarsaval rendszeresen hallgatom. Shakespeare dramak nagy reszet elolvastam, szivesen megneznem ezeket színházban is. A musicall alapjáraton egy igen preferált előadási formam.

De miert nem a komolyzene es az opera áll az első helyen? A színházak 5 darabot játszanak ujra es ujra, ha esetleg bekerül valami változás vagy hosszabb mű annak az ara megfizethetetlen. A hangversenyek többnyire monotonok, tobb benne a szöveg mint a zene. Otthon miert nem hallgatom? Nehez az izlesemnek teljesen megfelelőt talalni. Szeretem a pörgős zeneket (a jazz nem opció, egyszeruen rühellem). Sokkal egyszerubb hozzájutni egy mostani előadó barmilyen alkotasahoz mint egy klasszikushoz. Ha esetleg You Tubeon még meg is találod, de letölteni mar nem lehet. Es a legfobb ok amiert ezeket a zeneket egyre jobban felejtik el: Az embereknek nem mutatjak meg oket.

Hiaba szeretem a szinfonikusokat, de ha választanom kellene a mostani zenek es koztuk akkor a mostaniak nyernenenk. 19/f

2016. ápr. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Ugyanannyi a jegyár, mint egy könnyűzenei koncerté, ezt is időben kell megvenni.
2016. ápr. 20. 20:53
 14/31 anonim ***** válasza:
Kérdező, én olyan sok helyre eljárnék, csak nem engedi a pénztárcám vagy a szabadidőm. Pl. lennének olyan színdarabok, amiket megnéznék, csak nem adják számomra alkalmas időpontban, vagy számomra elérhető helyen/jegyárban, vagy már régóta nincs műsoron, esetleg olyan ritkán van, hogy mire felfedezem, hogy van, már elfogytak a jegyek. Vannak ezek a felmodernizált marhaságok, mint pl. az új István a király, nekem a régi sokkal jobban tetszik. Biztos van, ami jó lett új verzióban is, csak nem találkoztam vele...
2016. ápr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Az operaház fantomja főcímzene kedvenc feldolgozásom:

https://www.youtube.com/watch?v=8VgLKXD-BoY


Egy másik kedvenc zenekarom komolyzenei zenészekkel a háttérben (speciel pont az ilyen típusú műfajkeveredésekből nagyon jó zenék tudnak születni):

https://www.youtube.com/watch?v=_Cd9FYO9Rh4

2016. ápr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
85%

Mert nem akarok veled találkozni.


Az ízlés nem olyan, hogy eldöntöm, hogy holnaptól a heavy metal meg a borsóleves lesz a kedvencem. Meghallgatom, tetszik, nem tetszik. Ha valakit emiatt te lenézel, olyan, mintha azért néznéd le, mert kék a szeme.

2016. ápr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ide is passzol az a Kínai bölcselet, hogy


" Bármi előbbre vihet,és bármi visszavethet! "


A pop , a rock , és számos alábecsült zene is előbbre vihet ,ha tudatosan közeledik az ember feléjük.


Nem elme tudatosságra gondolok, hanem a lélek tudatosságára.


A lélek sokkal befogadóbb mint az elme , nem ismeri az előítéletet, nincsenek korlátai ,és ezért sokkal több területen képes megélni a "csodát".


A szem ,és a hozzátartozó elme egy csodálatos szép rózsában meglátja a "szépet", de mit lát egy rothadó virágszálban? A pusztulást , a halált.


A lélek ezt is másképp látja.


Ha az ember elégé elmélyült, eléggé tudatos a korhadó növényben is meglátja a szépet.Meglátja a csodát, a "magasabbrendüt".


Szerintem ugyanez vonatkozik a zenére,és bármi másra is.

No és ez nem csak elmélet , hanem nagyon is valóságos.

Megtapasztaltam ezt a zenével kapcsolatban is , tehát működik.

Én személy szerint nem az operát, vagy a klasszikusokat szorgalmaznám a fiataloknál, sokkal inkább a lélek tudatosságot.


Ha valaki a rockot kedveli, akkor abban legyen tudatosabb, ne csak a felszínen élvezkedjen.

Ugyan ez vonatkozik azokra is akik a klasszikusokat hallgatják.


Ha csak a fülünkkel hallgatjuk a zenét akkor jobban hajlunk a kategorizálásra .

Ha lelkünk nyitottabb sokkal több mindenben meglátjuk a harmóniát.

2016. ápr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Szerintem, amit linkeltél, nem lenne jó munka közben, vagy bárhogy háttérzenének, pedig nagyon jó. Egyszerűen mert nagyon intenzív. A komolyzene általában nagyon intenzív, az ember - én legalábbis - nem csak feldobódom tőle, mint egy poptól vagy rocktól. Hanem akár megijed, lehangolódik stb. Én a Hattyúk tavának zenéjét tartom zseniálisnak, de a mély hangokat egyenesen félelmetesnek találom.
2016. ápr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

én szeretem a klasszikus zenét. Egyébként járnak. Én pont ma voltam az operába balett előadást nézni. Voltak fiatalok (gyerekek) . Zene nagyon szép volt. Csajkovszkij-t egyébként is szeretem


23L

2016. ápr. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 MZ.per.X ***** válasza:
64%

"Én nem okoskodom, hanem egyszerűen tudom."

Magyarul okoskodsz.


"Miért nem járnak manapság"

Régen sem járt az átlag ember operába, aki meg igen, az ma is el tud menni.


Számomra olyan ez mint a filmek. Ha kikapcsolódásra vágyom, akkor nem a Schindler listáját fogom megnézni, vagy nem egy életrajzi drámát, hanem mondjuk egy Halálos Iramban X-et, pont így vagyok a zenével is.

2016. ápr. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!