Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy csövesnek mit kell mondani...

Egy csövesnek mit kell mondani a legrövidebben, hogy a legnagyobb eséllyel hagyjon békén és felfogja nem adok pénzt? Pont most volt néhány ilyen élményem.

Figyelt kérdés

Tegnap ülök a belvárosban és odajön hozzám előbb egy 50-es nő, majd húsz perccel később egy huszonéves férfi. Mindkettő pénzt akart lejmolni. Mindkettőnek azt mondtam, amit szoktam is mindig:

"Nem szeretnék segíteni" vagy "Bocs, nem szeretnék segíteni"

A nő valami olyasmit mondott, hogy "azta, de őszinte vagyok", persze nem jó értelemben, aztán még magában beszélt ahogy távolodott tőlem. (Fél órával később láttam, hogy két rendőr igazoltatja, mikor arra sétáltunk). A srácnak is ugyanezt mondtam, erre ő elkezdett velem ordibálni, szitkozódni, hogy reméli én is hajléktalan leszek, stb. Már nyúltam a zsebemben lévő gázspray-ért, hogyha csak egy ujjal is hozzám ér, pofán fújjam.


Most voltam délelőtt a boltban, kijövet sétált két alacsony, öreg cigány csávó. Ugyanúgy 10-20 forintot kértek hogy segítsem ki őket. Ugyanezt mondtam nekik, erre elkezdték ők is (rossz értelemben), hogy milyen őszinte vagyok, más legalább azt mondja hogy akar segíteni, de nem tud, stb.

Ti mit mondtok a csöveseknek, hogy ne piszkáljanak titeket, ha elutasítjátok őket? Vagy ez kikerülhetetlen?


22/F



2016. ápr. 22. 12:11
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
7%
Akkor lehet én vagyok a hülye, mert én néha szoktam nekik adni 100-200 forintot mikor hogy. Persze lehet azért is látom másképpen a helyzetüket, mert nem egy kis elkényeztetett páwa vagyok, akiknek fogalmuk sincs az életről. Ayuci-apuci megvesz nekik mindent, nem kell semmiért megdolgozniuk. Az olyanok könnyen lenézik a hajléktalanokat, de valójában csak azt bizonyítják hogy mekkora sötét barmok valójában.
2016. ápr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
88%

8.: Én ezt az aluljárós szopós Qrwáknál szoktam alkalmazni. Jönnek, hogy "szivi, egy gyors francia?"

erre én:

- Je suis désolé, je ne parle pas cette langue très rapide.


:D

2016. ápr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
91%
Mivel elég gyakran történik meg ez velem is, már ösztönösen mondom, gondolkodás nélkül, hogy "Nincs nálam felesleges pénz.", meg sem hallgatom, hogy mit akarnak, még az Árkádba is befúrták magukat és az ATM mellett állítják meg az embereket.
2016. ápr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
94%

"Kártyával fizetek"

Ennyi.

2016. ápr. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
78%

Nézz az arcukba teljesen elborult fejjel, és hörögve mondj annyit, hogy "VÉR!! HALÁL!!" Aztán menj tovább.


Ha ez nem elég, ugyanezt dobd fel azzal, hogy közben hirtelen mozdulattal egy kést is előrántasz a zsebedből. Garantáltan nem fognak szívózni veled.

2016. ápr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
97%

Az Árkádban oda kel hívni a biztonsági őrt és kész.

Ha most én nagyobb összeget veszek fel, nem azért mert az "felesleges" hanem pld mert utána befizetem a számláimat a postán, (de ott levonnának az átutalásért is, ezért készpénzzel olcsóbb) akkor az már pofátlanság tőlük, hogy eljátsszák: nekem már úgyis olyan sok van, mit irigykedek :D Vagy amikor újságot árultam, és vittem a postára feladni a bevételt: Most mit sajnálom tőlük, há nem is az én pénzem! :D :D

Ilyenkor értem, hogy ezzel a felfogással miért is vannak ők az utcán.....

2016. ápr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
90%
Sün Integré: Hogy rád hívják a rendőrséget?? Akkor már inkább jobbat mondok. Szinte minden aluljáróban álldogálnak a Jehova tanúi. Szerezz be tőlük pár szórólapot vagy újságot. Ha meglátod, hogy közelít feléd egy csöves, kapd elő ezeket, és kezdj hevesen "téríteni". Mondd fenyegető hangon: Eljő az Igazság Utolsó Órája, és JEHOVA haragja lesújt a bűnösökre!!!! De ha megtérsz, Testvérem, ma még megmenekülhetsz!!!
2016. ápr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
90%

jaaaajjj vagy a kedvencem, pedig már régen csináltam.

Ugye már messziről ki lehet szúrni, ha mindenkihez odamegy, megszólongatja..... mielőtt énhozzám érne, én megyek hozzá, és elkezdek pénzt kérni őtőle. Na ez végképp összezavarja őket :D

2016. ápr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Ezt kell mondani nekik:

Gestern habe ich die Gartenblumen gegossen.

2016. ápr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

19.: miért pont a virágokat?

Tessék, akkor már inkább ezt kell mondani nekik:

私は、私は別の惑星から来た、申し訳ありません。

2016. ápr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!