Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hívnak egy csomó embert...

Miért hívnak egy csomó embert Bettinek, akkor is, ha köze nincs a nevéhez?

Figyelt kérdés

Azt megértem, ha a Bettinákat Bettinek becézik. A Bernadetteket is szokták, mondjuk én tudok jobbat de mindegy. De hallottam én már olyat is, hogy egy Erzsébet meg egy Beatrix hívatja magát Bettinek... ezt hogyan? De tényleg :D

Szerintem nem is olyan jó név amúgy se.


2016. ápr. 24. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
A Betti az Erzsébet becézése is.:D
2016. ápr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nőlk agyilag teljesen másként élik meg a nevük viselését, mint a férfiak. Egy fiút elneveznek Bélának és élete végéig Bélának hívják és senki nam nyavajog emiatt. Egy nőnek nem mindegy, hogy szólítják. Pl. egy Ilona, aki Icának hívatja magát, nem fordul oda, ha Ilonának szólítod (megtörtént) De legalább magyarázatot nem tudok adni :)
2016. ápr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

igazad lehet, ő is betti:

[link]

2016. ápr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ErzséBETTI


Hol a homály?

2016. ápr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az Erzsébetnek rohadtul semmi köze a Betti névhez. Két nevet hívnak igy hivatalosan, és az a Bernadett illetve a Bettina. A többiek meg maximum direkt úgy csűrik-csavarják a nevük becézését, hogy végul Betti süljön ki belőle... de ettől még valójában nem Betti es nincs is köze hozza.


Egy Bettina

2019. máj. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!