Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 1 millió forintért cserébe...

1 millió forintért cserébe képes lennél rá, hogy 48 órát ébren legyél egyhuzamban?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 25. 00:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
üzenem, kivált a 9-esnek, hogy nagyon nem tesz jót a kihagyás. Sok éjszakát rajzoltam végig régen (tanulni nem lehet, de rajzolni igen), de ha újra kezdhetném, nem tenném, mindennap 4-5 órát aludnék.. sokat vesz el az embertől és visszafordíthatatlan a károsodás. Meg lelassul - úgyhogy észre sem veszi, de ugyanazt a mennyiséget és minőséget megcsinálta volna 6 óra alvással is. (persze 1x 1 millióért megtenném:D)
2016. ápr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Évekig vezettem 48 órákat egyben:) Igaz, utána volt 6 óra alvás és kezdtem újra.
2016. ápr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#11:

1 évig aktívan csináltam heti 1 alkalmat kihagytam.

Hiperaktív vagyok, így én nem nagyon érzem magam fáradtnak, rengeteg éjszakát végig programoztam, játszottam, szóval van már benne tapasztalatom :)

Naponta 3-8 órát alszok, legtöbb esetben 3-5 órát, szóval a szervezetem már megszokta, szellemi munkát végzek elég sok cukrot is fogyasztok, szóval a szervezetem nagyjából beállt már erre, nehezen tudnék megszokni napi 8-12 óra alvást, amit pár ismerősöm csinál.

Nálam az a legnagyobb gond, ha benne vagyok a játékban, vagy programozásban, akkor észre sem veszem, hogy elmegy az idő. Fáradtságot meg úgy érzékelek, hogy hirtelen veszem észre, hogy pihenni kéne :)

Fizikailag annyi terheli a szervezetem, hogy naponta kb 1.5 órát sétálok nagy sebességgel (nem a nyugdíjas tempó, hanem sietve), meg a tömegközlekedésen az állás.


Én nem tapasztalok lassulást, nekem állandóan pörög az agyam 1-1 megoldandó feladaton és a feladataimat is eltudom látni megfelelő idő alatt.

Ha sokat alszok akkor egész nap fáradtnak érzem magam, nehéznek érzem a testem és ez a hangulatomra és a gondolkodásomra is kihat.


23F

2016. ápr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Biztonsági őr barátom egy héten kétszer 48 órázik...
2016. ápr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

13- értem én, de gyorsítja az öregedést - ma már nem is tudnám megcsinélni, de ha tehetném, ez amit nem tennék fiatalon.. sanjos sok mindent később ért meg az ember, mint amikor még hasznára válhat. Az emberi organizmusnak fontos a ritmus - ahogy a kozmosz is ritmusban működik, mi is. Ezért van az hogy felborítod és pl. ha sokat alszol fáradt vagy stb. egy idő után (évek múlva) visszaüt. Az ember ritmikus rendszerei a légzés,a keringés jelzi,hogy ezzel az egyetemes ritmussal szolidáris. Jó az alvás-ébrenlét ritmusát tartani, tovább leszel erős és egészésges:)) (A 3 műszakos munka embertelen)

Jó egy ritmust kialakítani pl 18ó éber-6ó alvó állapot egy felnőttnek elég is szokott lenni.

2016. ápr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Az egyetlen kitétel az az, hogy nem munka keretek közt vagy ébren. Tehát vagy otthon kell lenned és szórakoznod, vagy kimész a szabadba és ott vagy el valahogy, de nem "dolgozhatod le" a 48 órát. A következmények most mellékesek, tegyük fel, hogy fizetett szabin vagy arra a 48 órára.
2016. ápr. 25. 13:37
 17/20 anonim ***** válasza:
Simán meg lehet csinálni, egyetemen is volt már, hogy vizsgák stb. miatt fent voltam ennyit.
2016. ápr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#16:

ennyi feltétel mellett simán :)

hétvégén elmegy (P-V) úgy 56 órám, hogy szinte észre sem veszem, simán kibírok 48 órát ha azt csinálok amit szeretnék :) de például unalmas időtöltéssel pár óra után bealudhatok :D mondjuk ha nem kell hozzá ész és pörgethetem az agyam a saját dolgomon akkor lehet még úgy is kibírnám :D


23F

2016. ápr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Még szép. Én ingyen is voltam annyit ébren, amikor vizsgákra tanultam az egyetemi vizsgaidőszakokban rendszeresen!
2016. ápr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem munka? Volt, hogy 60 órát ültem a rulett asztalnál. Kivéve, mikor elrohantam WC-re:)
2016. ápr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!