Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy felnőttebb...

Csak én érzem úgy felnőttebb fejjel, hogy a kommunikációban emberekkel, minden eshetőségbe ott a vita?

Figyelt kérdés
Ha valami mást mondunk amin a másik kijavit, fennállhat a vita eshetősége is, vagy olyat mondok amit a másik zokon veszi, tehát eléggé észnél kell lenni mindig. Én már ezért nem beszélek fölöslegesen, mert ha valami rosszat mondok, elkerülhetettlen lenne a vita vagy a bonyodalom
2016. ápr. 26. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát a gondolkodásodon nem annyira látszik, hogy "felnőttebb fejed" lenne.

Ha rosszul mondok valamit, és a másik kijavít, abban hol a vita? Max. bocsánatot kérek, hogy rosszul mondtam, vagy megköszönöm, hogy kijavított, de ennyi. Ha meg nem értünk egyet valamiben, és más a véleményünk a dologról, akkor nem kijavítjuk egymást, mint a dedósok, hanem elmondjuk, hogy mi ezt máshogyan látjuk, meghallgatjuk a másik véleményét is, elgondolkozunk rajta és kész, itt sincs vita. Ha a másik zokonveszi, amit mondok neki, akkor kérdés, hogy ő a túlérzékeny, vagy én vagyok egy tapló: midnkettőre fel lehet hívni a másik figyelmét anélkül, hogy abból vita lenne.

2016. ápr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudod hol kezdődne egy vita ? Ott hogy felteszek egy normális értelmes kérdést, és rögtön az 1. mondatrészed a személyeskedésről szól,a lenézésről, anélkül hogy ismernél. Pl egy ilyen helyzetben keltenél egy vitát egy másik félben. Még mielőtt osztanád az észt..
2016. ápr. 26. 21:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy a vita nem keltődik egy emberben, hanem több ember között zajlik? Ha a másik fél nem veszi fel a te idegbeteg reakciódat, abból nem lesz vita :)
2016. ápr. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Inkább olvasd el még egyszer a kérdést. Ha nem tudod a választ, nem kötelező válaszolnod.
2016. ápr. 26. 22:00
 5/7 anonim ***** válasza:
túl sértődékeny vagy,biztos azért látod így
2016. ápr. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy minden eshetőségben ott a vita. Ezzel nincs semmi baj. A névelők is ott vannak az emberek közti kommunikációban.

Ha valaki kijavít valamiben, az nem vita. Ha valaki zokon vesz valamit, az nem vita.


Az elsőnek pedig teljesen igaza van. Teljesen rossz értelemben használod a vita szót. A kérdésed meg oké, hogy számodra normális, de attól az még tényleg nem egy felnőttes kérdés. Lenézés, pedig nem történt a válaszoló részéről, csak kifejtette, hogy milyennek tűnsz. Ha te zokon veszed, az a te dolgod. Az észt meg jól osztotta.

2016. ápr. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

„ Csak én érzem úgy felnőttebb fejjel, hogy...”

esetleg gondolod :P érezni más dolog, pl dühöt érzel emiatt :D


nade viccet félretéve, kommunikálni nem nagyon tanultunk, se iskolában, se sehol. Szüleink-barátaink mintáit vesszük át, akik szintén nem tanultak, nem képesek asszertív kommunikációra.


A vita nem gond, az jó dolog! Vélemények ütköznek, semmi baj ezzel. A baj ott van, hogy általában mindkét fél rossz érzésekkel vonul vissza, vagy az egyik fél nyer. Ezért kéne kommunikálni tanulnunk, hogy pl egy vitában létrejöjjön a win-win szituáció.

Aki erre nem képes, nem törekszik erre, aligha nevezhető felnőttnek. Sajnos ez a társadalom nagyon nagy része jelenleg :/ elkeserítő tud lenni.


Szóval én azt javaslom, hogy tanulj meg kommunikálni, irányítani egy beszélgetést-vitát-tárgyalást-stb... ezek mindennapjaink részei :)

2016. ápr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!