Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Twinkie kérdése:

Mit tennétek a helyemben? Anyós gondok!

Figyelt kérdés

Nos már az elején tisztáznám,hogy imádom a párom és a családját is.Már az én családom is.Nem óhajtom elhagyni a párom.Egyszerűen csak békés megoldást keresek a helyzetemre.

Szóval a párommal 2 éve vagyok együtt.Szerencsére remek kapcsolatom van a szüleivel(a testvérei barátnőivel már kevésbé).Egészen idén szeptemberig minden rendben volt.Augusztusban költöztem ide nem anyagi,hanem családi okokból(apósom iszik,a párom félt itt hagyni őket).Szeptemberben az anyósom 50 lett.Ezután rohamosan változott.Az egész család tisztában van vele,hogy az anyósom klimaxol,egyedül ő nem.Az összes fizikai jelét mutatja a hangulatingadozásokkal együtt.

Minden házimunkát rám szeretne terhelni,holott tudja,hogy én idén érettségizem és ez fontos számomra.Igazából ezzel nem is lenne probléma,mert takarítónő lévén rohadt gyorsan végzek a házimunkával.Nem is szóltam érte még a páromnak se.A gondok akkor kezdődtek,amikor olyanokat kezdett elvárni,hogy a kertet és az egész házat(beleértve az ő szobájuk) egyedül én tartsam fent.Nyilván én is ember vagyok,nem ment.Egyszerűen nem tudtam elég időt szakítani,hogy minden rendben tudjak tartani.Csak hetente kétszer fért bele az időmbe a nagyobb takarítás,viszont az apósom a munkám 1 óra alatt akkor is tönkre tette.

Mintha nem lenne elég a saját magamnak okozott csalódás a párom anyukája is folyamatosan utalgat,hogy "semmit" nem csinálok és segítsek MÉG TÖBBET.

Beszéltem szaktanácsadóval,aki azt javasolta,hogy egy nyugodt kávézás során(minden délután együtt eszünk és kávézunk) beszéljek vele erről finoman.

Ez mind szép és remek,de őszintén kétlem,hogy ez nem rontaná meg a kapcsolatunk.A párom is próbált vele beszélni erről és azóta mindig veszekednek.

Viszont,ha ez nem változik aggódom,hogy a folyamatos stressztől elmérgesedik a viszonyunk és a kapcsolatom is.

Ti mit tennétek a helyembe?



2015. dec. 17. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Elköltöznék az anyóstól külön lakásba.
2015. dec. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Anyós otthon van, úgy uralkodik, ahogyan csak akar. Tényleg az az egyetlen megoldás, ha elköltözöl onnan. Mégsem kérheted meg a ház asszonyát -aki ráadásul már nem fiatal, tehát nem fog változni- hogy viselkedjen másként. Költözz ki onnan, őket meg egye meg a mocsok, ha nem takarítanak. Párod meg növesszen magának gerincet és menjen veled, szép kis barát az olyan, aki hagyja, hogy a szülei ezt így megtegyék a kedvesével.
2015. dec. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Költörr el onnan - vagy a pároddal, vagy nélküle.


2. Ha az anyós nem tud kijönni az alkohlista férjével, akkor azt neki kell rendezni - el lehet válni, külön háztartást vezetni.


3. Az anyós-após problémába a párodnak kellene belefolyni, ez nem az ö élete.


4. Ha anyósnak szüksége van a segítségedre a rendtartásban, akkor kérjen meg és ha megteszed szivességböl, akkor legyen hálás érte, ne pedig követelözzön.


5. Attól, hogy az anyós 50 éves, még nem kerül egyik napról a másikra klímaxba, és ha mégis, akkor sem kell ettöl hárpiává változnia.


6. De ez nem a te problémád, nem neked kell megoldani, Ha a barátod nem képes leválni a szüleiröl, akkor jobban jársz nélküle.

2015. dec. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kedves hölgybarátom!


Igazából egy megoldás létezik.

Leülsz és elmondod neki, hogy lássa be ez így nem korrekt, te sem vagy robot. Nincs ellenedre a takarítás, de egyedül egyszerűen sok, pláne úgy, hogy figyelembe se veszik az elvégzett munkádat.


A beszélgetést követően két opció közül lehet választani a reakciója függvényében.


1. Ha elfogadja és belátja:

Megoldódott minden, boldogan éltek.


2. Ha nem fogadja el:

Jobban jársz, ha szeded a cókmókodat és lépsz onnan. Ha maradsz, csak megfogja enni az életedet.


Remélem megoldódik.


F26

2015. dec. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A nagy beszélgetésre holnap kerül sor. :)

2015. dec. 18. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!