Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolják egyesek úgy,...

Miért gondolják egyesek úgy, hogy a székelyek románok?

Figyelt kérdés

A székelyek magyarabbak jó néhány magyarnál. 100 év alatt minden elnyomás és minden asszimilációs kísérlet ellenére megtartották szokásaikat és még most is magyarként viselkednek, minket pedig testvérnek tartanak.

Erre jönnek az olyan emberek, akik azt mondják, hogy ők románok mert Erdély Romániában van és ők ott születtek.

Na és? Ha én egy istállóban születek, ló leszek? Ha egy repülőgépen akkor meg madár vagy ember, csak hontalan?


2016. ápr. 26. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert Romániában élnek és román állampolgárok.
2016. ápr. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Papírforma szerint román állampolgárok.

Sokan Erdélyre is azt mondják, hogy Románia, mások meg külön kiemelik, hogy Erdély.

Például én neten szoktam játszani és amikor találkozok valakivel aki azt mondja, hogy ő "romániából játszik" akkor az első kérdésem mindig az, hogy "Erdély, vagy románia?".

Persze ezt fel lehet fogni szőrszál hasogatásnak, de én akkor sem tartom Erdélyt romániának...térkép szerint odatartozik, közigazgatásilag is, de ettől még nem tartom románnak...


23F

2016. ápr. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
európában lassan már csak a külhoni magyarok lesznek azok, a nagy létszámú kisebbség, akik nem tudnak összefogni, és legalább autonómiát kiharcolni az országukban. Addig márpedig románok maradnak...
2016. ápr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

"A székelyek magyarabbak jó néhány magyarnál."


A székelyek nem magyarabbak senkinél, ugyanis nem magyarok, hanem székelyek.

2016. ápr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

"A székelyek magyarabbak jó néhány magyarnál."


Ezt hol/hogy mérted meg? Van valami magyarográfod ami megméri, hogy valaki hány magyarométer?

2016. ápr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!