Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet túllépni a...

Hogyan lehet túllépni a múlton, amit az ember saját maga szúrt el?

Figyelt kérdés

Nagyon sok "hogyan lépjek túl?" kérdést láttam, azonban mindenki sérelmekről írt. Az én gondom az, hogy tinédzserkoromban olyan életmódot folytattam, amit nehezen felejtek el. Szóba jött itt alkohol is (szűz vagyok, valamint soha nem szívtam és nem drogoztam) és bulik, szóval mint a mai szép generáció, bár én nem mentem bele jó pár dologba. Azonban én rájöttem, hogy nem akarok ilyen lenni, nem akarok hazudni, inni, cigizni és elrontani az életemet. Letettem a cigit, szilveszterkor egy korty pezsgő nem ment le a torkomon, kiszakadtam a társaságból - mindezt kilenc hónapja, amióta a komoly párkapcsolatom is tart. Lényegében teljesen megváltoztam, próbáltak visszarángatni, de nem hogy nem kívánom az egészet, az akaraterőm is erős. A gondom az, hogy nem tudok túllépni az egészen. Mindent bevallottam a szüleimnek, ők feldolgozták, persze volt mit mondaniuk, de mégis a szüleim... de én nem tudom feldolgozni. Lenne valakinek tanácsa? Köszönöm.

17/l



2016. ápr. 29. 00:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, min nem tudsz túl lépni, és mit nem bírsz feldolgozni?
2016. ápr. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kérdésedből nem derül ki mi annyira rossz a múltadban hogy nem tudod feldolgozni, mert az hogy ittál néha és buliztál az nem bűn és nem is rossz dolog. Mindenki van ilyen korszaka, nem értem ezen mit kéne feldolgozni. De ha történtek veled rossz dolgok, vagy te tettél rossz dolgokat amin nem tudsz túllépni akkor kérj segítséget, a pszichológus arra való.
2016. ápr. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Most mi is a te bajod akkor?
2016. ápr. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Èn èrtelek kedves kèrdezô! Sèrelmet okozták a szüleidnek ès nem tudod h lehettèl olyan akkor amilyen...

Èn azt mondom elöszőr is hogy nagyon jól tetted hogy hanyagolod azt az èletmódot.

Másodszor összpontosítás a mostani párkapcsolatodban ès ápold a szüleidnek is a jó kapcsolatott.

Amit tettèl megtetted.nem tudsz rajta változtatni akkor nem is èrdemes enni magad rajta.Koncentráljunk arra , hogy a jelenben maximumot teljesítés!


Ès èn büszkék lennèk rád ha az èn lányom lennèl! Okos döntèsèt volt!

2016. ápr. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszoló eltalálta. Azon nem tudok túllépni, hogy ilyen erkölcstelen szinten voltam. Hazudtam, túlzásokba estem. Nekem nem ilyen élet kell, nem élvezem, ha minden pénteken hányok aztán iszom. Köszönöm a választ!:)
2016. ápr. 29. 09:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs mit! Az utolsó voltam ;)
2016. ápr. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én majdnem az egész középsulis viselkedésemet el szeretném törölni a sajátomból és a nagy közös emlékezetből is...
2016. ápr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A múltat kitörölni nem lehet,ahogy szokták mondani.De nem is kell.Neked sem,hisz már túl vagy rajta,jó irányba fordult az életed.Egy dolgot kell már csak meglépned,megbocsájtani magadnak.Semmi olyat nem tettél amivel maradandó károkat okoztál volna, a szüleid is megbocsájtottak,már csak neked kell. :-)
2017. márc. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!