Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan, aki szerint a...

Van itt olyan, aki szerint a halott szerettünkhöz beszélni bálványimádás?

Figyelt kérdés
Vagy megcsókolni egy képét, esetleg a sírját?

2016. márc. 15. 08:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem az még nem bálványimádás.

A bálványimádás ott kezdődik amikor kérsz a halottól,olyan dolgokat például, hogy járjon közbe érted Istennél, ezt már bálványimádásnak lehet nevezni.

Inkább a fájdalmat jelent, így próbálod enyhíteni azt a belső fájdalmat ami ilyenkor az embert emészti.

Ha elvesztettél valakit akkor őszinte részvétem. Tudom ilyenkor bármit mondhatok, de inkább imádkozz az Úrhoz és kérd, hogy adjon erőt elviselni a fájdalmat.

2016. márc. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Senkit nem veszítetem el, de nagyon aranyos vagy <3


Szabad megkérdezni, hogy a másik miért bálványimádat?

2016. márc. 15. 09:39
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Már azt hittem, hogy elhunyt valakid és ezért vagy ennyire szomorú, hogy a tegnap is ma is ezek a kérdések közt érdeklődtél. :)

Örülök, hogy minden rendben és nem ragadott el senkit a közeledből a halál.


Na szóval!-amit írni készülök az lehet, hogy egyeseknek nem fog tetszeni és jönnek majd a hurrogások meg a piros kezek.


Hogy miért nem szabad, azért nem szabad mert első sorban nem tudhatjuk pontosan, hogy az elhunyt hova került, lehet, hogy pont az ellentétes "pólus" területein szenved, de ha mégis ott van Isten mellett akkor sem tehet értünk semmit.

Másodsorban pedig a halott imádattal azt bizonyítjuk, hogy akármennyire is nevezzük magunkat keresztényeknek egyáltalán nem vagyunk azok mert nincs hitünk. Jézus pont azért jött, azért szenvedett kínhalált, hogy megoldja mindenfajta problémáinkat. Ha mi nem Hozzá fordulunk gondjainkkal akkor pontosan azt bizonyítjuk,hogy mennyire kishitűek vagyunk és, hogy mennyire nem bízunk meg Benne hanem inkább kikerüljük Őt és emberi lelkektől kérünk közbenjárást.

A Biblia ezt írja;


"Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,

A ki adta önmagát váltságul mindenekért, mint tanúbizonyság a maga idejében,.."

(1Tim.2:5-6)


Szóval;-érted már a lényeget kedves barátom?

Ha bármilyen gondunk van azzal Jézushoz forduljunk mert egyedül Ő segíthet, csak Ő oldhatja meg gondjainkat és senki más, főleg nem emberi lelkek!

És még egy ésszerű megközelítés;-szerinted ha egy halott hozzátartozód látná, hogy te gondok közt szenvedsz és tudna tenni érted valamit nem tenné-e meg kérésed nélkül?

Indulj ki magadból és válaszold meg a kérdést. :)


A halottak emlékét tisztelni kell de semmi esetre sem imádni meg különféle rituális kérelmekkel terhelni őket amit ők úgysem tudnak véghezvinni.

Ne nézzük Jézust semminek és bármilyen gondunk van forduljunk hozzá bátran és hittel, és minden bizonnyal meghallgat.


"Ezt pedig azért mondom, hogy valaki titeket rá ne szedjen hitető beszéddel.

Mert jóllehet testben távol vagyok tőletek, mindazáltal lélekben veletek vagyok, örülvén és látván ti köztetek a jó rendet és Krisztusba vetett hiteteknek erősségét.

Azért, a miképen vettétek a Krisztus Jézust, az Urat, akképen járjatok Ő benne,"

(Kol.2:4-6)

2016. márc. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az előttem szól egy dologban tévedésben van: mivel az üdvözült lelkek már üdvözültek, ezért teljes és szétválaszthatatlan szeretetközösségben vannak Jézussal.


Jézus és a szentek közbenjárása nem választható el egymástól, nem tudod az megcsinálni, hogy az egyikhez imádkozol, de a másikat kihagyod belőle.


Az üdvösség lényegét (a Jézussal való teljes szeretetközösséget) tagadja, aki ilyent állít. :)

2016. márc. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Túlzott ragaszgodás, és ez arra mutat, hogy nem bizik a feltámadásban.
2016. márc. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Shamash ***** válasza:

Ó, kedves Lucifer-666,


nem tudom elhinni, hogy ezt a kérdést feltetted, és éppen itt, a vallás rovatban. Valóban kíváncsi vagy a vallásosok véleményére? Szerintem nem!

Szerintem azt is tudod, hogy az általad említett dolog nem bálványimádás!


Bálványimádásnak az számít, ha valaki nyíltan tagadja Jehova isteni mivoltát, vagy tagadja Jézus isteni mivoltát vagy létezését, és helyettük más isteneket imád!

2016. márc. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szp72 ***** válasza:

Shamash-nak


Megkérdezhetem, hogy melyik felekezetet képviseled?

A Jehova szót használod, de mintha mégsem lennél Jehova-tanúja.

2016. márc. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Shamash ***** válasza:

szp72,


egyetlen felekezethez sem tartozom

2016. márc. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aki az út szélén sírva rugdossa az autóját, miközben nyomdafestéket nem tűrő kifejezésekkel illeti, az talán bálványimádó?
2016. márc. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!