Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szoktatok azon gondolkodni...

Szoktatok azon gondolkodni vagy belegondolni abba, hogy még mennyi idő van hátra az életetekből?

Figyelt kérdés

Mármint ha egy átlagot nézek, 21 éves vagyok, még hátra van kb. 3-szor ennyi... Nincs baj az életemmel, normális munkahelyem van, vannak barátaim, szeretem a családomat, most ismerkedtem meg valakivel, aki elég közel került hozzám, eljárok kikapcsolódni, szeretek táncolni, szoktam mozogni, sportolni, mégis olyan üresnek érzem az egész életet. Szeptemberben megyek főiskolára, mikor jelentkeztem, alig vártam, most pedig olyan kilátástalannak érzek mindent. Nincs kedvem élni. Mintha minimum leéltem volna vagy 40 évet, olyan fáradt vagyok. Alapvetően vidám természet vagyok, viszont mostanában egyre gyakrabban jön rám ez a melankólia és ilyenkor belegondolok, hogy úristen, mennyit kell még "leélni". Nem boldogít a pillanatnyi boldogság vagy nem is tudom hogyan fogalmazzak. Ideig-óráig jó kedvem van, de így hosszútávon nagyon nem. Szoktatok így érezni?


21L



2016. máj. 6. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem
2016. máj. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ja, főleg ha belegondolok, hogy ennek a 90%át munkával kell töltenem... elgondolkodom azon is, hogy veszek egy lőszert és lopok hozzá egy fegyvert.
2016. máj. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szoktam így érezni én is, igen, de ellentétben veled, az én esetemben nem oké minden, van egy betegség, ami miatt mondjuk sok dolog számomra kilőve (örökre) azok közül, amiket itt felsoroltál. (tánc, sport, ilyenek) Úgyhogy fel a fejjel, minden rendben körülötted, "csak" élned kell.
2016. máj. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Komoly problémák vannak az emberiséggel.
2016. máj. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Pont az a nehéz, az élet! Ha tehetném átadnám ezeket a "javakat" másnak, aki talán többre értékelné(?), mint én.


És utolsó: igen. Vannak, ez is elszomorít. Pedig vannak célok, sőt, voltak álmaim, ami múlt hónapban teljesült 2 év után, pedig akkor még megvalósíthatatlannak tűnt. Voltak sikereim, mégsem érzem igazán, hogy "élek"...

2016. máj. 6. 18:51
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, miről beszélsz, én is fáradt vagyok. Nem jók az életfeltételek itt a Földön.
2016. máj. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak belekell rázódnod a főiskolába. Ami embertől függően kevesebb vagy épp több időbe telhet. De én megtudom érteni, ha nagyon sok időbe telhet.

Én is többnyire így voltam, amikor főiskolára jelentkeztem és nagyon kilendített a környezettemből. Minden teljesen más volt, mint amit addig megszoktam. Először kicsit úgy éreztem magam, mintha "meglennék örülve" abban az értelemben, hogy sok mindent nehezen fogadtam, amire igazából most visszaemlékezve tekintek másként, úgy vagyok vele, hogy amit régebben nem értettem, azt ma már igen, és nem állok negatívan azokhoz a bizonyos dolgokhoz, nem érzek "idegennek" egy egy élethelyzetet. Amit csak felületesen fogadtam el, azt később mélységesebben, összhangba lendültem a dolgokkal, vagy kellett több hónap vagy egy év hozzá.

Könnyen vidám természetűnek tudja mondani magát az, aki nem vesz részt nehéz, komfortzónájából kilendítő dolgokban, szerintem ilyenkor természetes ez a hangulat. De senkisem mondta hogy úgy "éld le" az életed, hogy nehéz legyen neked vagy kevésbé vidám. Én szoktam erre gondolni, bár az az igazság, hogyha eleve beszippantott egy környezet, amit valamiért én választottam, akkor már hatással van az életemre. Csak annyit tudok, hogy a legjobb dolog, amit tehetek, ha kirándulok, elvonulok valahová kikapcsolni teljesen, igazán átgondolni azt, hogy mit is akarok, ehhez egyáltalán nem elég csak úgy feszülten leülni, inkább felkeresek olyan helyeket, amik mellett igazán feltudok szabadulni és jó hatással vannak rám, oda vonulok újra meg újra, amikor szükségét érzem, vagy magamban a lehető leg őszintébben igyekszem megválaszolni a kérdést, hogy mi is hiányzik, mit akarok? Ez nem olyan kérdés, amin kétségbe kellene esni, ha nagyon akarom, megkaphatom azt, ami jobbá teszi a dolgokat. Senki sem mondja, hogy csak úgy lekell élnem az életem.

2016. jún. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!