Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen büntetésre számíthatok?

Milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Lehet nem a jó témakörbe írok, de jobbat nem találtam.


Fiatalkorú (15 éves) vagyok és feljelentettek egy verekedéssel kapcsolatban könnyű testi sértésért.

Szerintem jogos önvédelem volt. Úgy történt az eset, hogy hazafele menet belém kötött egy csoport, mert szerintük miattam szakított egy lány a barátjukkal. Már hetek óta tudom, hogy meg akarnak verni, párszor már jártak a házamnál is. Most viszont sikerült összefutnunk. Normális emberekhez való módon meg akartam beszélni, de amikor az egyikük orrba vágott már nem próbálkoztam. Hárman voltak ellenem és be kell valljam nem fogtam magam vissza. Nekem csak bekékült a szemem, viszont kettejüknek az orra tört be, plusz zúzódások. Nem ütöttem többet, miután ők is békénhagytak, de nem fordultam a rendőrséghez, amit utólag megbántam.

Cserébe másnap két rendőr várt otthon, azzal, hogy megtámadtam három békésen üldögélő embert. Felvették a vallomásom, de egyenlőre ennyi.


Most ilyenkor mire számíthatok? Ők mindhárman ellenem fognak vallani, az biztos. Én viszont semmivel se bizonyíthatom ártatlanságomat. Ha netán bűnösnek találnak mit kaphatok?


2016. máj. 7. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha TÉNYLEG így történt, akkor kérvényezzetek a bíróságtól (vagy akár a rendőrségtől) egy poligráf tesztet. Azzal bebizonyíthatod, hogy neked van igazad.
2016. máj. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

hát ha betört az orruk, az nem könnyű testi sértés... hiszen nyolc napon túl gyógyul, ugyanakkor a saját testi épségedet védted, hiszen csoportosan támadtak rád, számbeli többségben voltak, még ha egyenként erősebb is vagy náluk, ennyien rád támadtak azért az sok. és a lényeg, hogy nem ütöttél többet, miután befejezték a támadást. csak addig, amíg ők is próbálkoztak. tehát a jogos védelmi helyzet fennállt.

ezt nyilván egy bíró sem fogja elhinni, hogy minden ok nélkül te odamentél HÁROM emberhez és elkezdted őket ütlegelni....

amit lehet tenni, hogy esetleg fenyegető üzeneteket, ha voltak ilyenek, e-mailben, sms-ben, facebookon, akkor azt a nyomozók rendelkezésére bocsátod, vagy ha valaki fültanúja volt esetleg osztályban, vagy sportfoglalkozáson, vagy akárhol a gyalázkodó, fenyegető szavaknak, akkor őket megkérni, hogy tegyenek vallomást... ne hagyd ennyibe, a végén a feljelentők találják majd magukat a vádlottak padján :)

2016. máj. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Üzenetek vannak facebookon, plusz egy két barátom is hallotta.
2016. máj. 8. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!