Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha hamarabb eljövök a munkahel...

Ha hamarabb eljövök a munkahelyemről, mint ameddig tartana a munkaidőm, milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Közalkalmazottként, nővérként dolgozom, s bár semmilyen kára nem származott ebből a kórháznak, én hamarabb eljöttem haza 3 órával, és most az egyik kollégám mondta ezt el a vezetőségnek. ÉRdekelne, hogy mire számíthatok, vagy hol tudnék ennek utánanézni? Köszi.

2015. nov. 15. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
de miért mész el szó nélkül? Ha szólsz korrekten akkor nincs semmi baj, ha megindoklod hogy mi a baj. Nem feltétlenül lesz bünti, legfeljebb azt mondják hogy többet nem kell menned.
2015. nov. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelytől függ, hogy mi lesz a büntetés. Nálunk a munkaszerződésben benne van, hogy a munkáltató felmond(hat), ha ok nélkül távolmaradsz a munkahelyedről munkaidőben - szóval nálunk valószínű kapásból kirúgnának ilyen miatt, ha szó nélkül elmész. Persze, ha szólsz előre, hogy el kell menned, akkor elengednek, csak majd le kell dolgoznod a kiesett időt máskor. Nem is értem, hogy mehettél úgy el, hogy senkinek nem szóltál! Mégis mire gondoltál? Csak úgy kifizetik majd neked azt a 3 órát puszta szívjóságból, amikor nem is dolgoztál?
2015. nov. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki is rúghatnak érte. Mondjuk én meg is tenném.
2015. nov. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Általában úgy szokott menni, hogy ilyenkor felmondják a munkaszerződésedet. Hivatalosan van rá mód. Ez hasonló, mintha egyik nap gondolnál, és se szó, se beszéd távol maradnál a munkahelytől és semmit nem tudnának rólad. Akkor is simán kirúghatnak.


Az már más kérdés, hogy hogyan állnak a dologhoz a vezetőségnél, főleg annak tudatában, hogy a teljes egészségügy súlyos emberhiánnyal küzd.


[link]


Régi cikk, de ez a rész a lényeg:

"Más a helyzet, ha a munkavállaló a felhívásra utóbb jelentkezik munkahelyén munkavégzésre, azonban a távol töltött időket igazolni nem tudja, így az Mt. 109. §-a szerint felelősségre vonható, vagy akár munkaviszonya rendes (rendkívüli) felmondással akár meg is szüntethető."

2015. nov. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nos... mi lehet a bünti? A legkomolyabb nyilván az, hogy kirúgnak. A legenyhébb, hogy megúszod egy ejnye-bejnyével, vagy egy odavetett félmondattal, hogy legközelebb szólhatnál, hogy el akarsz menni.


Nálunk rúgtak ki azért embert, mert szabadságot kért, de nem engedték el, mire ő se szó se beszéd nem jött be dolgozni, telefonon nem lehetett elérni. A cégnek nem lett kára belőle, mert addig dolgozott más helyette, de ezt egy munkavállaló sem teheti meg. Három nap után jelentkezett, hogy bocsi beteg lett és táppénzre ment. Két hétig nem láttuk. Volt mégegy kisebb csavar a sztoriban, ami miatt a főnökség úgy döntött, hogy inkább kirúgják, felvesznek helyette mást.


Én amondó vagyok, elég ha a főnököd elkönyveli "rossz pontnak" ezt az esetet. Igen is szólj, ha el kell menned, normál helyen, ha ez nem rendszeres és érthető indokod van rá, akkor simán elengednek egyszer-egyszer!

2015. nov. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ebből azonnali hatályú felmondás szokott lenni a munkáltató részéről


amúgy nem értem, ha el kellett menned valamit intézni, nem lett volna egyszerűbb szólni a főnöködnek

2015. nov. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha hamarabb elmesz akkor majd maskor tovabb maradsz. Nalunk igy megy. Semmi gond nincs, senkit nem erdekel mikor jössz-mész. Nyilvan ha alig jelensz meg az feltünö, szoval visszaelni ezzel nem szabad.
2015. nov. 19. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ki fognak rúgni. Elárulod nekünk,hogy miért nem szóltál?
2015. nov. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na mit kaptál? És tényleg, miért nem szóltál senkinek, hogy lelépsz?
2015. nov. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!